«Жодна школа нашої громади не ліквідовується» — оперативна інформація від очільниці Козятина

«Жодна школа нашої громади не ліквідовується» — оперативна інформація від очільниці Козятина
 • «Мер нашого міста вирішила ліквідувати 2 школу» — під такою назвою сьогодні у соціальних мережах опублікувала пост депутат Козятинської міської ради від фракції «Батьківщина» Сніжана Явна
 • Згодом очільниця Козятина Тетяна Єрмолаєва записала відеозвернення до козятинчан про оперативну інформацію, де суперечить допису.
 • Публікуємо без змін

Ось допис, який написала Сніжана Явна

«Мер нашого міста вирішила ліквідувати 2 школу. Вже другий тиждень містом ширяться чутки, що школу №2 в Козятині Єрмолаєва хоче перетворити на ліцей. Будучи депутатом Козятинської міської ради та мамою дитини, яка навчається в даній школі, я не можу бути осторонь даного питання. І хочу щоб всі мешканці нашого міста зрозуміли безглуздість та жорстокість даного вчинку нашого мера.

Дуже важко мені та іншим батькам дітей нашої школи донести нашу думку до представників освіти та членів колегії, які прийматимуть дане рішення за вказівкою мера, оскільки наc просто до них не допускають. Не дозволяють бути присутніми на зборах, просять покинути приміщення, аргументуючи тим, що члени колегії будуть хвилюватись та не зможуть вільно висловлювати свої думки, проводять свої зібрання аж в Пиківцях. Напевно з надією, що туди точно ніхто не завітає. Невже це таємне питання, що тут приховувати? Ви б навпаки провели громадське обговорення та запитали думку людей, чи потрібна їм дана школа.

Відео дня

Ми, за жодних обставин не дамо їм прийняти дане рішення таємно та поїдемо за членами колегії навіть на край світу, куди б їх не завезла Єрмолаєва, бо ми хочем почути відповідь на єдине питання: навіщо закривати школу, в якій навчається майже 600 дітей?

Той аргумент, що такого рішення вимагає реформа освіти є відвертою брехнею. Дана реформа розпочалась ще в 2018 році утворенням так званих класів НУШ (нова українська школа).

На сьогоднішній день НУШом охоплено учнів до 6 класу. До 2027 року НУШ дійде до 9 класу. І саме тоді стартує другий етап реформи, за якою вся освіта поділиться на 3 рівні: початкова школа (1-4 класи), середня школа – гімназія - 5-9 класи) та вища школа – ліцей (10-12 класи). Один ліцей має право прийняти до 300 дітей 10-12 класів.

В місті Козятині у всіх школах разом взятих не більше 300 дітей даного віку, отже в нашому місті може бути лише один ліцей. Вимоги до даного ліцею ще не затверджені остаточно, але знаєм точно, що вони будуть високі. І щоб не втратити шанс мати в місті 10-12 класи ми маєм обрати найбільш оснащений та підготовлений заклад. На мою думку це 4 школа, в якій є спортивна зала, найкраще з усіх шкіл укриття, харчоблок, педагоги, які вже мають досвід роботи за профілями, як того вимагає реформа. Розміри даної школи дають можливість найлегше пристосуватись до даної реформи, щоб вона не відобразилась на жодному учневі або вчителеві. І пройшла безболісно. Ліцей за бажанням має право мати в своєму складі і гімназію і початкову школу. Тобто в 4 школі можна залишити всі класи з 1 по 12.

Збережеться колектив, не буде масового незадоволення дітей та їх батьків, що полюбили дану школу. Але чомусь в нашого мера інше бачення — ліцеєм вона вирішила зробити 2 школу, яка не зможе залишити собі ні гімназію, ні початкову школу, враховуючи свої невеликі розміри. А тому учні 1- 9 класів мають піти на вихід разом з вчителями. Добре, що від першої зустрічі членів колегії до другої вони надумали це зробити не різко наступного року, а поступово до 2027 року.

Але вже в цьому 2023 році 2 школа не буде набирати перші класи, а дві вчительки вже мають шукати собі роботу. Навіть нікого не хвилює, що зробивши таку дурню, можна втратити в Козятині взагалі вищу школу 10-12 класи, оскільки в 2 школі є багато проблемних питань, які будуть взяті до уваги при наданні дозволу на її відкриття в статусі ліцею в 2027 році: відсутня спортивна зала, укриття… Але наша мер готова це все будувати, витрачати мільйони коштів нашої громади, і йти на такий ризик.

Навіщо? Це не піддається здоровому глузду, жодній логіці, і схоже на якесь варварство по відношенню до нашого міста, до наших дітей, до нашого майбутнього. Ми обов’язково будем присутні на наступній зустрічі з даного питання, навіть якщо вона буде на Марсі. І зробимо все щоб зберегти нашу школу. І закликаю всіх депутатів в тому числі з партії нашого мера – партіі Гройсмана, та просніться вже ви нарешті, ви ж тут живете, ваші діти, внуки, племіники навчаються в школах міста. Невже ви готові втратити в нашому місті 10-12 класи. Як ви будете потім пояснювати свої дітям вашу байдужість до таких дій нашого мера, або гірше за підтримку таких дій?
P.s.в місті Бердичеві 4 школи стають ліцеями і залишають в своєму складі 1-12 класи. Решта стають гімназіями – 1-9 класи. Жодна школа не ліквідується.
В Калинівці на базі однієї з найкращих шкіл створять Калинівський академічний ліцей (1-12 класи), всі інші школи також працюють далі як гімназії. Жодна школа не ліквідовується»

А ось і відповідь Тетяни Єрмолаєвої

«Жодна школа нашої громади не ліквідовується та не зачиняється. При пониженні ступеня школи є обовʼязкові громадські слухання. Задля забезпечення якості освіти в старших школах впроваджується профільне навчання (математичні класи, філологічні, фізико-математичні та ін.). Реформа освіти продовжується до 2027 року. До вересня 2024 року громада має прийняти остаточне рішення стосовно старшої школи»

 

Нагадаємо,  публікацію «Хоче закрити нашу дев’яту школу»

Читайте також:

Що є в Глухівцях та Непедівці, чого немає у Козятині?

Скоро канікули. Які маємо результати у навчанні за рік?

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (4)
 • Svetlana Kolomiec

  Де вона взялася нашу голову ? Ще такого очільника міста    не було  Куди не глянеш кругом  проблема ,  по всіх сферах життя громади   , доки це буде продовжуватись ?
 • Эдуард Дембицкий

  Як повідомила мер Т.Єрмолаєва "школи не закриваються", але на мою думку руйнуються із середини.
  Наприклад "протеже" мера - директор ліцею 5 І.Федорович зруйнувала їдальню школи і без технічної документації весь навчальний рік її перебудовує.
  Кабінет фізики перетворений в імпровізовану їдальню.
  Кабінет хімії після "ремонту" не відповідає вимогам.
  Вестибюль бездарно перероблений не за планом і незакінчено.
  Посаду лаборанта, з подачі мера, скасовано.
  Після устелення нового лінолеуму в класах і вчительській стоїть сморід.
  В туалетах ліцею 50% кабінок не працює, бачки протікають (вода тече постійно).
  50% автоматичних запобіжників по "новій школі" не працює.
  ...
 • Оксана Романюк

  Вона менші класи розформовує по інших школах
 • Микола Співаченко

  Я прошу зустчі очільників громади з жителями громади.Спілкування в ФБ не є обговоренням проблем.Прямий діалог і звіт влади про свою роботу це фундаментальні основи демократії.Я так думаю

keyboard_arrow_up