З 1 квітня в Україні запрацює нова програма медичних гарантій, яка передбачає 35 пакетів медпослуг. Такі гарантії дозволять державі покривати витати лікарень на лікування хворих.
Серед них пакет послуг для лікування туберкульозу. Ведення вагітності в амбулаторних умовах і стоматологічна допомога дорослим та дітям виділені в окремі пакети.
Крім того, до нових пакетів включено лікування пацієнтів з гематологічними та онкогематологічними захворюваннями. Також з квітня НСЗУ планує ввести пакет вакцинації від коронавірусу.
До деяких медустанов, які надають пріоритетні послуги, НСЗУ буде пред'являти підвищені вимоги і платити за більш високим тарифом: наприклад, за надання допомоги новонародженим вагою до 1500 г лікарня отримає до 135 тис. грн, а тариф на пологи зросте з 8 тис. до 10 тис. грн.
Тариф для лікування гострого мозкового інсульту та гострого інфаркту міокарда буде залежати від наданої допомоги:
Крім того, буде розширено перелік лікарських засобів для відшкодування їх вартості. Серед них: препарати для первинної та вторинної профілактики інфарктів та інсультів, з липня додадуть інсуліни, з жовтня — кошти для лікування розладів психіки та поведінки, зокрема епілепсії. Планується, що рецепти на них будуть виписувати у електронному вигляді.
Також з 1 квітня українці зможуть змінювати місце реєстрації онлайн. Для цього потрібно подати заявку на порталі «Дія».
Якщо заяву на сайті заповнив власник житла, то підтвердження про зміну місця реєстрації прийде автоматично. У інших випадках власнику житла прийде посилання за допомогою якого він зможе підтвердити згоду на реєстрацію.
Спочатку зміна реєстрації онлайн буде доступна тільки для жителів великих міст і для тих, хто змінив паспорт на ID-карту, а також для неповнолітніх дітей у віці від 14 до 18 років за адресою місця проживання батьків або одного з них.
Також з 1 квітня інформація про реєстрацію місця проживання або про зняття з реєстрації фізосіб буде передаватися Державну міграційну службу і до Єдиного державного демографічний реєстр в електронному вигляді.
З 1 квітня буде перераховано пенсії для пенсіонерів, які працюють. Однак це не стосуватиметься тих громадян чиї пенсії вже були перераховані, або ж якщо вони стали пенсіонерами у період з квітня 2019-го до квітня 2021 року. Цим пенсіонерам виплати проіндексують не раніше квітня 2022 року.
Перерахунок пенсій відбувається автоматично, однак, якщо пенсіонер вийшов на пенсію за вислугою років, а потім пропрацював ще 10 років за іншою професією, після перерахунку виплата за віком може виявитися більшою, ніж за вислугу років. Тому варто звернутися до Пенсійного фонду.
Якщо пенсіонер і далі працює, то пенсію буде проіндексовано з урахуванням робочого стажу, який був набутий і після виходу на пенсію.
З 1 квітня 2021 року зміни очікують на жінок. Так, пенсійний вік для них зросте до 60 років. Українки, які народилися в період з 1 жовтня 1960-го до 31 березня 1961 року зможуть вийти на пенсію в 59 років і 6 місяців.
Жінки ж , які народилися після 1 квітня 1961 року зможуть отримати пенсію за віком тільки після досягнення 60 років.
Також тепер для виходу на пенсію українцям потрібно буде мати 28 років років трудового стажу. Ця вимога буде посилюватися щорічно до 2028 року, тоді розмір страхового стажу становитиме 35 років.
З 1 квітня припиняє працювати урядове регулювання цін на газ. Відтепер компанії зможуть підвищувати ціну на газ для населення. Також з квітня газопостачальні компанії зможуть встановлювати річний тариф.
Водночас можна буде обирати між місячним та річним тарифами. Уряд дозволив переходити між ними у будь-який момент.
З 1 квітня Держрибагентство України вводить тимчасову заборону на вилов риби у водоймах.
Зокрема забороняється:
Однак заборона не розповсюджується на аматорський вилов риби до 3 кілограм на одну людину однією вудкою з одним гачком і спінінгом з берега, виключно в дозволених для вилову риби місцях.
З 6 квітня українські водії будуть здавати на права за новими правилами. Зокрема, оновлять й екзаменаційні квитки.
Також зміни з'являться й у онлайн-тренажер для перевірки знань ПДР.
Оновлена теоретична частина іспиту містить ряд нових дорожніх ситуацій, з якими часто стикаються водії, які мають допомогти новачкам навчитися оперативно приймати правильні рішення за кермом авто.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 45 від 7 листопада 2024
Читати номер