Як майже задарма вакцинували від сказу домашніх улюбленців у Козятині

Як майже задарма вакцинували від сказу домашніх улюбленців у Козятині
  • Державна лікарня ветмедицини запустила кампанію із профілактики сказу.
  • Фахівці Козятинського відділу облаштували мобільний пункт вакцинації тварин прямісінько у дворі дев’ятиповерхівки. Щеплення чотирилапим робили всього за 13 гривень 26 копійок, хоча зазвичай ця процедура в рази дорожча.
  • У неділю пункт вакцинації працюватиме знову. Розповідаємо, де, о котрій годині і що потрібно мати з собою, щоб вакцинувати улюбленця

Субота, 21 вересня. На годиннику десята ранку. Ми поспішаємо до двору дев’ятиповерхівки на Грушевського, 23, де фахівці Козятинського відділу Хмільницької районної державної лікарні ветеринарної медицини розгортають намет. Сьогодні тут впродовж чотирьох годин проводитимуть вакцинацію від сказу домашнім котам та собакам. 

— Чи можна після операції робити щеплення? — запитує Наталія, яка чекає разом зі своєю кішкою.

Ветеринар Дмитро Лазарчук уточнює, скільки часу минуло. Наталія каже — менше двох тижнів.

Відео дня

— Тоді не бажано, — каже ветлікар.

Своєї черги вже чекає Людмила. Вона тримає у руках пухнасту кішку. Її звуть Мурашечка і вона помітно нервує, наче відчуває, що з хвилини на хвилину отримає укол. Цікавимося, скільки років цій муркотунці.

— Навіть не знаю, вона дворова, — відповідає Людмила. — Вже десь роки два у мене живе. Вона була тут неподалік, от я її і забрала до себе. Тут котик поруч плаче і тому вона дуже нервує. Це зараз знову законозилася на вулиці бути, от я і відпустила. Крутиться там, де шаурму продають. На зиму думаю її забрати в квартиру назад, якщо вона звісно захоче йти, бо зараз не хоче. Навіть не знаю, чому вона відмовилася в квартирі жити. Може, її хто образив. Люди ж різні, а під’їзд великий, дев’ять поверхів.

Підходить жінка і запитує, чи потрібні документи на тварину, щоб зробити щеплення. Ми радимо звернутися з цим питанням до ветеринара.

— А в мене документів ніяких немає, — каже Людмила. — Треба спитати, чи Мурашечці зроблять, щоб я даремно не чекала.

Наша співрозмовниця підходить до намету і запитує, чи зроблять її кішці щеплення без документів.

— Звісно, — відповідає фельдшер Аліна Козленко.

— Це кому треба, ми наліпку клеїмо до паспорта і робимо запис, а якщо вам не потрібно, відсутність документів на тварину — це не проблема, — додає ветеринар Дмитро Лазарчук.

Мурашечка нервується все більше і більше. Людмила лагідно примовляє до своєї чотирилапої красуні, аби її заспокоїти. Тим часом Дмитро Лазарчук дістає холодильну ємність, у якій зберігаються вакцини. Із собою фахівці Козятинського відділу Хмільницької районної державної лікарні ветеринарної медицини взяли дві сотні доз.

Ветеринар бере до рук пляшечку і набирає прозору рідину у шприц. Тим часом Людмила розповідає, як відвідували ветеринара, бо мала підозру, що у Мурашечки отит — запалення у вусі. Фельдшер Аліна Козленко записує дані — прізвище, ім’я, по-батькові власника, стать тварини, вік і кличку. Людмила одразу розраховується — послуга коштує 13 гривень 26 копійок.

— Вакцина переноситься добре чи ні? — уточнює жінка.

— Особливих ускладнень не спостерігається, — відповідає ветлікар.

Людмила кладе Мурашечку на стіл, примовляючи «не хвилюйся, моя зіронька». Кішечка трохи починає плакати, але мужньо витримує процедуру.

Наталія наступна у черзі. Її кіт Марсік ще зовсім малюк — йому лише чотири місяці, Марсік зовсім спокійний. Коли йому робили щеплення, він навіть не пискнув.

— Він у мене навіть солоденьке їсть, — каже Наталія.

Натомість мама Марсіка, Соня дуже нервує і нявчить.

— Їй років, певно, чотири, — розповідає Наталія. — Вона прибилася до нас. У мене в ліжку п’ятьох народила. Залишився тільки один Марсік.

Соня витримує укол не так спокійно. Вона трохи плаче. Тим часом своєї черги чекає Брауні, собака-дівчинка. Їй два роки. Вона чимала за розміром. Побачивши красуню, ветеринар дістає допоміжні девайси — петлю для собак та великі гумові рукавиці для котів.

Брауні слухняно чекає біля свого господаря Дениса. Фельдшер записує дані, ветлікар робить укол. Чотирилапа красуня терпляче витримує, навіть не поворухнувшись.

— Ви таку акцію проводите щороку? — цікавиться Юлія, поки фельдшер заповняє паспорт Брауні.

— Ні, це вперше ми проводимо, — відповідає Аліна Козленко.

— Нам завтра саме треба було щеплення робити і ми дізналися, що сьогодні буде кампанія з вакцинації. Ми якраз проглистовані, — каже Юлія.

Вона тримає на повідку свого п’ятирічного печика.

— Він у нас дворовий, — продовжує жінка. — Колись нам дали сусіди, у них дворова собачка привела. У нас ще є стафордширський тер’єр, а це його голега, вони в одному вольєрі живуть.

Чотирилапик спокійно переносить щеплення і йде разом з господарями додому. А до мобільного пункту вакцинації поспішає Світлана. Жінка привела двох улюбленців. На повідку трирічний йоркширський тер’єр Кекс, а в переносці — восьмирічна кішка Шела.

— Що вони вдома роблять! Тільки в ТікТок їх і знімаю. Кекс їй проходу не дає, — каже Світлана.

Спочатку щеплення роблять песику, потім кішці. Після процедури Кекс одразу нюхає переноску — перевіряє, чи з Шелою все добре. Турбується про свою подругу. Поки заповнюють документи, підходить чоловік і цікавиться, що це за щеплення і чи обов’язково потрібне.

— Ми робимо щеплення котів та собак проти сказу, — відповідає ветлікар Дмитро Лазарчук. — Бажано такі щеплення робити. Від сказу летальність сто відсотків, він передається дуже легко від будь-якої тварини.

— Якщо тварина, у якої сказ, навіть подряпає людину, то доведеться і людині отимувати уколи, — підключається до розмови фельдшер Аліна Козленко. — Зі щепленням більш безпечно. Це ваше бажання, звісно.

— Від трьох місяців можна вакцинувати тварину від сказу, — додає Лазарчук.

Мобільний пункт вакцинації працюватиме у дворі дев’ятиповерхівки на вулиці Грушевського, 23 сьогодні ще до 14:00. А в неділю, 22 вересня мобільний пункт вакцинації від сказу розгорнуть в дворі будинку на вулиці Грушевського, 74. Щеплення проводитимуть із 10:00 до 14:00. Вакцинуватимуть препаратом «Рабістар». Нагадаємо, вартість послуги — 13 гривень 26 копійок.

 

Читайте також:

Киянка і дві школярки врятували цуценят, яких викинули біля ставка в селі Козятині

Невада не просто знайшла дбайливого господаря, а повернулася додому

Соцмережі допомогли Бруно повернутися додому

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (1)
  • светлана

    Чому не вакцинували тварин на прб

keyboard_arrow_up