Ще не так давно 1 травня було одним з головних свят в Україні. Називалося воно Міжнародний день солідарності трудящих. Потім його переімінували на День праці.
Для молоді це всього лиш додатковий день для відпочинку. Люди, які марширували на парадах вважають, що 1 травня є святом їхньої молодості.
Зазвичай в цей день першими збираються на площі прихильники комуністичної ідеї. Таких ідеологів, які розповідають про ковбасу по 2.20, залишилось мало і умови карантину не дозволяють подібних зібрань. Більшість людей нашого міста переймалися метушнею на ринку — дехто шукав відбірне м’ясо для шашликів, щоб відзначити Першотравень на природі чи в родинному колі.
В минулі роки починаючи з одинадцятої години наші земляки масово йшли в район Водокачки чи до лісу. Цьогоріч козятинчанами можна тільки пишатися — хоч більшість наших краян 1 травня вже й захисні маски поскидали, але великих скупчень святкуючих не влаштовували і вийшли чи виїхали на природу після 15-ої.
Спочатку ми поїхали до лісу, де часто можна зустріти відпочиваючих. До 15 години в лісі ми нікого не помітили. Коли поверталися, зустріли дві автівки, в яких могли бути відпочиваючі. Дев’ять людей включаючи водіїв на весь ліс — це небагато.
►Саме рибне місце на Водокачці
►Безконтактний футбол
Приїхали на Водокачку. Там в більшості випадків прогулювалася молодь шкільного віку. Спортсмени, баскетболісти грали в стрітбол. Любительниця живої природи вигулювала песика. Мабуть, душа в неї добра. До її песика збіглися ще троє безпритульних собак. На волейбольному майданчику стадіону відпочивали дві мами з своїми дітками.
►Собачка "Дінді" виконала вправу на відмінно
►Песики відчувають добру душу людини
На полі з міні футболу без штучного покриття дівчинка шкільного віку показувала своїй мамі вправи, яких вона навчила песика «Дінді». А школяр Тимофій запускав з татом планер з дистанційного управління.
►Молодь вирішила, що два місяці карантину це занадто довго
►Тренування баскетболістів
Серед відпочиваючих, які готувалися до першотравневого пікніка, ми зустріли одну компанію з двох родин, сусідів, друзів і родичів між собою. Це єдина компанія, яка відпочивала з печеними шашликами. На питання, що для них свято 1 травня відповіли, що то незабутнє свято їхньої молодості. Мовляв,л юди були прості, відкриті, доброзичливі. Кожному роботи хватало в своєму місті. Достатньо було одному працювати, щоб можна було тримати сім’ю на плаву.
— А для вас, що означає 1 травня? — запитали наші співрозмовники представника преси
— Якби тодішня влада в кожен районний центр завезла апельсини, людям сільської місцевості видали паспорти, крім грузинського чи індійського чаю на полиці магазинів ще якийсь постави, то було б непогано. Щось було краще, щось гірше, — відповіли ми.
►Місцевий Шумахер
На виїзді з водокачки хотіли сфотографувати рибалок та поки перейшли через місток самих рибалок, як вітром здуло. Залишились люди, які прогулювалися з дітьми.
►Вулиця Грушевського після 17 години
►Вулиця Героїв Майдану в вечірню пору
В місті після 17 години стало малолюдно. В деяких оселях звучала весела музика. В приватному секторі під виконання пісень з репертуару «Лісапетного батальйону» ансамблю «Калина» та рок-мелодій. Багато сімей смажили шашлики в родинному колі.
►В аптеці «Здорова родина» — вологе прибирання
Читайте ще:
Як колись святкували 1 травня у Козятині
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 20 від 15 травня 2025
Читати номер