Як 105 років тому похоронили Лесю Українку

Як 105 років тому похоронили Лесю Українку

7 серпня 1913 року відбувся похорон Лесі Українки на Байковому кладовищі. На цвинтарі труну несли самі жінки

Російська поліція не дозволила ні промов, ні співів і супроводжувала похоронну процесію нарядом кінноти.

Відео дня

За труною йшов багатотисячний натовп.

 

У історію української літератури Леся Українка увійшла передусім як поетеса мужності й боротьби. Тематично багату її лірику трохи умовно (з уваги на взаємозв'язок мотивів) можна поділити на особисту, пейзажну та громадянську. Головні теми її ранніх ліричних поезій: краса природи, любов до рідного краю, особисті переживання, призначення поета й роль поетичного слова, соціальні та громадські мотиви.

У її перших творах помітні впливи Тараса Шевченка, Пантелеймона Куліша, Михайла Старицького, Генріха Гейне, але й у них видно виразні впливи Ольги Петрівни і Михайла Драгоманова (псевдонім — Українець) на вибір її мотивів.

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
18:57 Живі коридори для Героїв: у Козятинській громаді прощатимуться з Віктором Войтюком та Владиславом Баглаєм 17:00 Створили різдвяний настрій козятинчанам photo_camera 16:00 «Dunja ушиється з середини тижня і зʼявляться опади» 15:19 Щасливі та з оберемками подарунків: репортаж з Новорічно-Різдвяного свята у Козятині photo_camera Від читача 13:50 Людство швидше долає пандемію, ніж епідемію: як не потрібно говорити про ВІЛ? 13:01 В нашому районі тривають профілактичні заходи «Безпечні шляхи-2023» 12:24 Мав приїхати на Новий Рік у відпустку, а потрапив в полон до ворога 11:12 Збирають кошти на авто для 41 ОМБр, в якій воюють наші земляки. Долучайтесь 10:30 На Вінниччині запрацював єдиний номер виклику екстрених служб 09:02 Зозулинчани виготовили близько 600 банок м’ясних і рибних консервів захисникам до зимових свят photo_camera 08:16 Православний календар на грудень 2023: що і коли відзначаємо
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up