Вперше молилися українською мовою: Бродецька церква перейшла до ПЦУ
- 10 липня 2023 р.

- У суботу, 8 липня у Свято-Покровському храмі смт Бродецьке Хмільницького району відбулася урочиста Божественна літургія, яку відправив благочинний Козятинського благочиння протоієрей Валерій Кушнір.
Як повідомляє Вінницько-Барська єпархія, це була перша літургія після того, як місцева релігійна громада ухвалила рішення вийти з УПЦ (що продовжує перебувати у єдності з російською церквою) та приєднатися до канонічної Православної Церкви України.
На першу Літургію прийшло багато вірян, у тому числі й хористи, які співали у церкві раніше, і помічники, що допомагали священнику у олтарі.
— Поки що парафією буде опікуватися протоієрей Валерій, але вже незабаром сюди буде призначений новий настоятель, — йдеться у дописі
Додають — цього дня перше богослужіння після приєднання до ПЦУ відбулося у Свято-Покровському храмі с. Пилява Вінницького району. Місцева релігійна громада ще кілька місяців тому ухвалила рішення про зміну адміністративного підпорядкування і перехід у канонічну помісну Православну Церкву України, але весь цей час не могла реалізувати своє право, яке гарантоване законодавством України. Протягом певного часу храм стояв зачинений, а перед цим колишній настоятель встиг винести з нього предмети, які придбала громада і які необхідні їй для звершення Літургії. Цей факт був виявлений напередодні, коли миряни нарешті потрапили до своєї святині.
Довідково
Єдиний законний спосіб зміни релігійного підпорядкування — рішення зборів громади.
Нагадаємо, Вінницька обласна рада ухвалила рішення щодо діяльності УПЦ МП на території регіону. Рішення передбачає розірвання договорів оренди майна та земельних ділянок з релігійними організаціями, що мають приналежність до Росії.
Читайте також:
Президент підтримав пропозицію Православної церкви: Різдво та Покрову будуть святкувати по-новому
Віряни будували його власноруч сім років: історія нашого костелу
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
(Й наперед напишу, що до 1724 року в к@ц@пії молились тюрською й тільки після штучно створеної російської примусово по указу Петра 1 стали молитися так званою старослов'янською,яка насправді й є тією російською ,якою говорили тоді на к@ц@пії. Старослов'янська мова зараз є мертва мова, як й латинь. Вона є незрозумілою ,як для ураїнців так й для інших слов'янських народів, а тим більше для к@ц@пів,які немають ніякого відношення до слов'ян. Старослов'янська мова складається із стародавніх слів польської, української, білоруської, чешської та інших слов'янських народів. )
Обзивати та звинувачувати українців за те, що вони вибрали свою рідну державну мову , а не мову к@цапських людиноподібних створінь,може тільки колоборант або к@ц@пськ£ чмо.