Унікальний арт-простір запрацював у Козятині
- 27 лютого 2025 р.

- У Козятині відкрили простір, де за допомогою творчості допомагатимуть розвиватися та долати стрес.
- Заняття проводитимуть для дітей з інвалідністю, їх батьків, волонтерів, а також ветеранів війни.
- Тут працюватимуть з гончарним кругом, ліпитимуть, малюватимуть і буде навіть популярна у всьому світі хібукі-терапія
Громадська організація «Сонце в тобі» продовжує розвиватися. Нещодавно спільноті волонтерів, які допомагають дітям з інвалідністю інтегруватися у суспільство, надали ще одне приміщення. Там облаштували арт-простір, де проводитимуть терапевтичні заняття за допомогою творчості.
Усе починалося з того, що ще минулого року волонтерка ГО «Сонце в тобі» Олександра Омельчук влаштовувала творчі заняття, на яких діти з інвалідністю вирізали, малювали, робили аплікації. Декому з юних митців спочатку було важко навіть тримати ножиці в руках. Згодом у засновниці «Сонце в тобі» Ірини Шахін та її команди волонтерів з’явилася ідея облаштувати окремий простір, спрямований саме на заняття творчістю. Тепер ця мрія втілилася в життя.
Відкриття арт-простору відбулося у вівторок, 25 лютого. Перед тим, як перерізати червону стрічку, наш земляк, військовий Володимир Вдовенко зіграв на гітарі «Не сумуй» та «Я піду в далекі гори».
В арт-просторі «Сонце в тобі» проводитимуть заняття за різними напрямками. Серед них — плетіння браслетів із корду. Навчатиме цьому ремеслу арт-терапевт, психолог та педагог Олександра Омельчук, яка протягом десяти років пропрацювала у школі.
Плетіння браслетів належить до тканинної терапії, адже ефект досягається завдяки роботі з текстильним матеріалом. Це допомагає заспокоїтись, розвиває дрібну моторику та пам’ять, покращує сенсорні здібності. Для плетіння браслетів використовуватимуть спеціальні станки, які полегшують процес виготовлення.
Ще один напрям, яким займатиметься Олександра — розпис еко-торбинок. Це також допомагає розслабитись, заспокоїтися, увімкнути уяву.
Використовуватимуть в арт-просторі ізотерапію. Це один із найпопулярніших методів арт-терапії. Він полягає у використанні образотворчого мистецтва. На заняттях створюватимуть картини на полотнах разом із волонтером «Сонце в тобі», художником Ігорем Івановим.
— Картини, створені нашими дітьми, вже відвідали десять міст України, — додає Ірина Шахін, засновниця громадської організації «Сонце в тобі». — Минулого року ми проводили в будинку культури інтегрований перформанс, під час якого наші діти робили картину спільно з художницею Іриною Коротич. Цю картину змогли продати за 30 тисяч гривень. За ці кошти ми закупили полотна та фарби.
Глинотерапією займатиметься волонтерка «Сонце в тобі», арт-терапевт Марина Чагіна. Глина допомагає розвивати дрібну моторику рук. Працюватимуть на заняттях із декількома видами матеріалу. Зокрема, із самозастигаючою та полімерною глиною, а також із пластикою. Діти не лише ліпитимуть вироби, а й розфарбовуватимуть їх після висихання. У майбутньому планують також створювати магніти, на яких буде символіка Козятина, кулони, декоративні чашки.
Працюватимуть у просторі і з глиною гончарною. Гончарні кола, необхідні для виготовлення виробів, уже закупили. Як із ними працювати, продемонстрував волонтер Ігор Іванов. Він провів майстер-клас безпосередньо під час відкриття арт-простору.
Спершу Ігор розминає в руках глину, кріпить її на коло, додає невелику кількість води і починає формувати майбутній виріб. Коли підготовча робота звершена, запрошують доєднатися до майстер-класу гостей, що завітали на відкриття. Маша береться робити виріб. За декілька хвилин у дівчини виходить невеликий глечик.
— Коли дитина працює руками, відбувається медитативний ефект, — зауважує волонтерка Марина Чагіна. — Коло крутиться і дитина заспокоюється. Діти відчувають себе комфортно, захищено. Працює дрібна моторика і, що найголовніше, уява та сенсорні відчуття.
Це не всі методики, які використовуватимуть в арт-просторі «Сонце в тобі». Наприкінці березня запровадять також хібукі-терапію. Це ізраїльський метод, який набирає популярності у світі. Проводитиме заняття Марина Чагіна.
— Якщо простими словами, то хібукі-терапія — це лікування обіймами, — пояснює Чагіна. — Використовується на перший погляд звичайна іграшка, яка має довгі лапи та довгі вуха, але все продумано до найдрібніших деталей. Зафіксовано 95% ефективності при роботі з цією іграшкою. Проходячи повний курс, а це 10-12 занять, психологічний стан покращується, стрес зникає.
Арт-простір орієнтуватиметься не лише на дітей з інвалідністю та дітей з особливими освітніми потребами. На заняття запрошують їх батьків, волонтерів, а також ветеранів війни.
— У серпні минулого року ми відвідали реабілітаційний центр у Львові, де працюють з ветеранами зі всієї України, — додає Ірина Шахін. — Багато військових внаслідок бойових дій втратили кінцівки, хтось втратив мовлення. Самі ветерани розповідали нам, що глинотерапія, ізотерапія та тканинотерапія надзвичайно дієві. Багатьом це допомогло відновити моторику та мовлення.
Читайте також:
У Козятині відкрили простір для молоді «PidVal»
У Козятині планують відкрити ветеранський простір
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Моя порада, читайте уважніше.