У Козятині планують відкрити ветеранський простір

У Козятині планують відкрити ветеранський простір
  • Незабаром на Вінниччині стане на один хаб для ветеранів війни більше.
  • У Козятинській громаді збираються створити установу, яка надаватиме підтримку демобілізованим військовим та родинам захисників.
  • Розповідаємо, де саме облаштують ветеранський простір і які види послуг там будуть

Влітку цього року наша газета порушувала питання про важливість створення у громаді ветеранського хабу. І нарешті крига скресла — Козятин може стати першою з чотирьох громад колишнього Козятинського району, де відкриють простір для ветеранів. На найближчій сесії розглядатимуть питання про створення комунальної установи «Ветеранський простір». Про це повідомив журналістам видання «RIA-Козятин» Олександр Шумський, депутат Козятинської міської ради та голова громадської організації «Фонд підтримки оборони». Проєкт рішення разом із положенням вже розглянули на відповідній комісії.

— Створення «Ветеранського простору» — моя ініціатива, — розповідає Олександр Шумський. — Спочатку ми збиралися відкрити його на базі громадської організації «Фонд підтримки та оборони», але найпростіший шлях — це створити комунальну установу, тому що тоді буде можливість залучати кошти з державної субвенції (гроші з державної казни, які передають нашому бюджету на конкретні статті видатків — авт.). Як пояснив нам директор Департаменту ветеранської політики Вінницької обласної військової адміністрації Андрій Грачов, комунальна установа зможе отримувати фінансування від держави, тоді утримання і виплата заробітної плати може проводитись за рахунок державної субвенції.

«Ветеранський простір» планують облаштувати у центрі міста. Приміщення вже обрали. Це будівля на вулиці Винниченка, де раніше було Управління соціальної політики (в народі «собес») та Пенсійний фонд. Установа займатиме не всю будівлю, а лише її частину.

Відео дня

— На сесії планується виділення коштів на ремонт, — продовжує Олександр Шумський. — Якщо не помиляюся, це сума в 1,5 мільйона гривень. У цьому приміщенні ми робитимемо перепланування. Там облаштуємо кабінет психолога, юриста, буде спортивна зала, яку зможуть відвідувати ветерани, члени сімей загиблих на війні Героїв, ті категорії населення, які постраждали від збройної агресії з боку російської федерації. Буде кімната відпочинку. Планували ми облаштувати ще дитячу кімнату, але поки не знаємо, чи буде вона.

— Спортивна зала буде обладнана спеціалізованими тренажерами? — поцікавилися ми у депутата.

— Ні, спеціалізовані тренажери — це більше медична тема. Це стосується реабілітації. Ми плануємо зробити звичайну спортивну залу з різними тренажерами. 

— Які будуть напрямки роботи у майбутньому «Ветеранському просторі»?

— Учасникам бойових дій надаватимуть психологічну та юридичну допомогу, а також інші методичні рекомендації. Обов’язково ми будемо надавати підтримку родинам загиблих на війні Героїв і зниклих безвісти. Це — одна з категорій населення, які постраждали від війни. Ми знаємо, що Ветеранський простір у Вінниці влаштовує ретрити та різноманітні заходи і для учасників бойових дій, і для дружин та матерів загиблих на війні Героїв. Коли ми задумували створення Ветеранського простору у Козятині, ми хотіли працювати саме у цьому напрямку.

Відкрити Ветеранський простір планують у першому кварталі 2025 року. Це у разі, якщо встигнуть завершити ремонтні роботи. Адже необхідно не лише виділити кошти, а й замовити проєктно-кошторисну документацію.

— Перший крок — це створення комунальної установи та затвердження положення, після цього буде виготовлення проєктно-кошторисної документації і надалі будемо шукати можливості, — каже Шумський. — Можливо, наступного року держава даватиме субвенції для Ветеранських просторів. Перші нагальні кроки для створення простору ми вже робимо. Приміщення, де ми робитимемо ремонт, доволі велике. Ми створимо там всі умови для комфортного перебування, щоб учасники бойових дій могли успішно повернутися до цивільного життя.

Наостанок додамо, що Ветеранського простору у Козятині поки немає, але деякі необхідні послуги ветерани та ветеранки війни, учасники бойових дій та члени їх сімей можуть отримати у «Єдиному вікні ветеранів, учасників бойових дій, членів сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності» у ЦНАПі. Цей сервіс запровадили минулого місяця. У «Єдиному вікні» можна, зокрема:

  • встановити статус учасника бойових дій, статус члена сім’ї загиблого (померлого) захисника чи ветерана війни;
  • позбавити статусу учасника бойових дій;
  • оформити грошову допомогу;
  • замовити нове посвідчення учасника бойових дій, особи з інвалідністю внаслідок війни, учасника війни, члена сім’ї загиблого (померлого) захисника або ветерана війни у разі втрати посвідчення, зміни персональних даних або ж якщо посвідчення непридатне;
  • встановити факт одержання ушкодження здоров’я від вибухових речовин, військового озброєння і боєприпасів, факт особи з інвалідністю внаслідок війни чи встановити факт безпосередньої участі у заходах, необхідних для забезпечення оборони України у зв’язку зі збройною агресією російської федерації;
  • отримати відомості з Єдиного державного реєстру ветеранів війни;
  • подати документи на призначення пільг на комунальні послуги та оплату житла.

Із повним переліком послуг можна ознайомитися за посиланням.

— Також є відділ ветеранів у Центрі надання соціальних послуг, — додає Олександр Шумський. — Депутати міської ради на комісії внесли зміни до штатного розпису і після затвердження на сесії у Центрі надання соціальних послуг введуть посаду — спеціаліст із супроводу ветерана. Такий спеціаліст надаватиме методичну допомогу і консультації військовим після звільнення зі служби і, за потреби, учасникам бойових дій.

 

Читайте також:

Ветерани війни створили ГО «Спілка ветеранів війни Козятинщини

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up