Тотальна бездіяльність влади нашого міста щедра на “подарунки”

Тотальна бездіяльність влади нашого міста щедра на “подарунки”

На зміну холоду, ожеледиці та непосипаним вулицям-ковзанкам, до козятинчан завітала стара-нова халепа — собачі напади.

З масових висловлень пересічних людей, це явище знову стало звичайнісінькою справою. Так, на вулиці Тухачевського нещодавно собача зграя покусала молодого чоловіка. Бідолаха стверджував, що такій кількості ніким неконтрольованих звірів важко дати опір. А пенсіонер Володимир бідкався, що декілька днів тому ледве встиг врятувати свою малолітню онуку від оскаженілого бродячого пса. Якщо навіть дорослому зрілому чолов’язі важко захистити себе від здичавілих тварин, то як рятуватися дитині? Це питання залишається взагалі без відповіді. Та і від кого чекати на ту відповідь, якщо громадяни уже давно не можуть покластися на заступництво з боку влади.

Такі випадки, яким зовсім не місце у цивілізованому суспільстві, це прямий результат відсутності необхідних заходів. Заходів, які уже давно повинні були б втілитись у життя. Зважаючи на те, скільки разів у списках розтрат на благоустрій нашого міста цією темою прикривалися народні обранці. Наші зоозахисники також дають привід для жартів: напевно неодноразово більшість козятинчан бачили вагітних собак із біркою у вусі. Частину проблем управлінського характеру можна вирішити добре відомим методом батога і пряника, заохочуючи або штрафуюючи відповідні служби, які могли б займатися не лише контролем, але й виловом. Так, наприклад, як це було зроблено в Бердичеві. Де була створена спеціальна бригада для відлову бродячих псів з подальшим їх влаштування у притулок. Чому б і нашим провладним органам не перейняти досвід роботи по “собачому питанні” у міста-сусіда?

Не зайвим було б, можливо, звернутись і до європейської практики боротьби із чотирилапими бомжами.

Відео дня

На даний час єдиний вихід — це грамотно розроблена стратегія стерилізації та створення нормального притулку, у якому б за тваринами постійно наглядали та могли утримувати.

Чого ж чекаємо?

Сергій ЯМКОВИЙ

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up