Титусівці виповнилось 231 рік. Як це було?
- Село Титусівка утворилося в 1790 році Це був невеличкий хутірець над витоком річки Роставиця, який дістався синові пана Мстиславського, котрого звали – ТИТУС, саме тому цей хутір було названо – Титусівка.
- Як відзначили титусівчани своє 231-річчя у нашій розповіді
Святковий захід організували біля води каскаду ставків річки Роставиця. Легенький вітерець річкового вечірнього бризу давав прохолоду липневої спеки. На майданчику сільської дискотеки встановили гучномовці з мікрофони. А ще ближче до води розмістилася польова кухня, де кухарі громади готували запашну юшку.
В садочку-тіньочку чекали свого виходу на сцену колективи художньої самодіяльності. Дівчатка та хлопці студії “Зорянка Арт”, Вокальний ансамбль “Берегиня” села Сигнал, Гурт “Горлиця” села Титусівки, створеного у бібліотеці села Сигнал. Народний аматорський ансамбль “Камертон” та багато інших. Почали концертну програму з танцювального колективу. Вихованці Антона Машевського виконали запальний український танець гопак. Потім за українською традицією потомкам Титуса та гостям села дівчатка “Зорянки” стали роздавати українську хлібину-коровай.
А на сцену ведуча свята запросила міського голову Тетяну Єрмолаєву, Старосту старостинського округу Ольгу Козак депутатів обласної ради Юлію Радогощину та Ігоря Грубеляса. Виступаючі наголошували,що Титусівка є кусочком райської землі і дивовижним острівцем живої природи. Що титусівчани зробили правильний вибір влившись до міської Козятинської громади.
Після коротеньких промов Козятинської еліти вони з головою ветеранської організації Федором Кропивою стали вітати ветеранів праці та довгожителів Тетусівки. Після церемонії нагороджень слово надали виходцю Титусівки Аліні Діденко. Вона, як жителька яка повернулася в село, підкреслила, що село Титусівка переживало, як роки розквіту і швидкого розвитку – так і роки занепаду. Про ті роки існування нашої малої батьківщини багато, хто із нинішніх жителів ще пам’ятає. На сьогоднішній день в селі проживає 596 жителів, багато жителів не є титусівчанами
-Приємною особливістю нашого села є те, що воно глибоко улюблене тими, хто тут народився і виріс. Багато титусівчан, хто будував своє життя у інших містах і селах нашої держави, також повертаються сюди, тому що саме тут у нашому мальовничому селі все найкраще і мабуть доля так розпорядилась, що ставши депутатом я стала депутатом Титусівки. Прийшла я до вас з подарунком, в якому й сама виступаю це гурт “Камертон” - сказала Аліна Діденко. - До речі народний гурт “Камертон” не розпався як Козятинський район на чотири частини, а став гордістю Глуховецької, Махнівськой та Козятинської громад.
Коли на сцені виконували пісню лише чоловіча група ансамблю ми запитали в Аліни Анатоліївни чому вона з таким голосом раніше не брала участі у концертах. Виявляється вона дала собі слово, що не буде доти співати, поки не повернеться в село. Повернулася і як заспівала. Заспівала не тільки сама, а й виконала мрію титусівчан, які давно мріяли мати в Титусівці співочий колектив. Саме Аліна Діденко допомогла відродитися новими барвами “Горлиці”, яку Лариса Мельник з допомогою співачки “Камертону” відродила при бібліотеці села Сигнал.
Коли “Горлиця” була на сцені в небесах стало гриміти. Організатори прийняли рішення спочатку нагородити чемпіонів подружнього життя та пари ювіляри, молоді сім’ї і тих кому лелека приніс майбутнє Титусівки. Згадали за тих хто ціною свого життя відстоював мир на планеті і воїнів, які воювали на сході України. Тих хто героїчно повернулися в рідні домівки бурхливими оплесками зустріли титусівчани. Нагородивши всіх на сцену знов мали вийти артисти та не вийшли Хоч в селі чекали дощу як ніколи та ливень, який пронісся Титусівкою, зробив артистам медвежу послугу. Через заходи безпеки здоров’я співочих і танцювальних колективів організатори святкового дійства вирішили музичний супровід не проводити. Згадали артисти старі часи коли концерт не залежав від електрики. Гармошка веселила душі селян і після дощу, і після ливня.
- Головний приз - живе порося: як Пляхова відзначила своє 358 річчя
- Свято Купала на річці Гнилоп’ять. Як то було
-
Козятину 147. Чим запам’ятався День міста?
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Читач23
Альоша Капніст