Що робити, аби не втратити субсидію? Роз'яснення від ОВА

Що робити, аби не втратити субсидію? Роз'яснення від ОВА
  • Надання субсидії на оплату комунальних послуг залежить від низки обставин. Якщо змінюються обставини, необхідно повідомити це у соцслужбу.

Про це інформує перша заступниця начальника Вінницької ОВА Наталя Заболотна. Вона відзначає — якщо приховати зміни, з призначенням та виплатою субсидій виникнуть проблеми.

Серед таких змін:

  • склад зареєстрованих у житловому приміщенні членів сім'ї (народилася дитина або хтось помер);
  • соціальний статус членів сім'ї (наприклад, вихід на пенсію);
  • склад сім'ї (укладання або розірвання шлюбу);
  • перелік отриманих житлово-комунальних послуг, умов їх надання;
  • перелік витрат на управління багатоквартирним будинком;
  • зміна виконавця комунальних послуг (зміна постачальника газу на «Нафтогаз». У такому разі споживач повинен повідомити новий особовий рахунок, щоб субсидію йому перепризначили автоматично);
  • настання умов, коли втрачається право на отримання субсидії (зростання доходів).

Нещодавно, нагадаємо, ми повідомляли козятинчан, куди звертатися, щоб оформити субсидію.

Відео дня

Довідка

За рішенням Уряду розпочинається поетапна передача функцій адміністрування житлових субсидій та пільг Пенсійному фонду України. Так, вже з жовтня Фонд здійснює виплату призначених органами соціального захисту населення житлових субсидій та пільг. Виплати будуть проводитись незалежно від того, чи є субсидіант або пільговик пенсіонером, чи ні.

До 1 грудня 2022 року порядок звернення за призначенням субсидій та, власне, механізм призначення житлових субсидій та пільг не змінюється. Всі дані для виплат надійдуть до Фонду у електронному вигляді.

Прийом документів від громадян та призначення виплат у жовтні-листопаді продовжують здійснювати органи соціального захисту населення.

Від 1 грудня 2022 року звертатись за оформленням житлових субсидій та пільг слід до органів Пенсійного фонду України, які працюють за принципом екстериторіальності. Тобто, подавати заяви можна у будь-який сервісний центр Пенсійного фонду України, незалежно від місця проживання громадян.

 

Читайте також:

У Козятині відбувся виїзд мобільного сервісного центру. Телефон для попереднього запису

Житлові субсидії: які зміни і як оформити?

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up