Інна П’ясецька — майстер-універсал. Стриже як чоловіків, так і жінок. Стати перукарем надихнула її мама. Спершу жінка отримала професію кухаря-кондитера в нашому училищі, але нормальної роботи знайти не змогла.
Тоді мама порадила їй вивчитися на перукаря. З першого дня її захопило навчання. Вивчивши усі тонкощі професії, з другого семестру вже почала стригти і викладачів, і дітей.
— Працювала в різних перукарнях по всьому Козятину, — каже Інна. — Практику проходила на ПРБ, потім закинуло мене на вокзал. Там працювала десь 1,5–2 роки, доки не закрилася перукарня. Потім перейшла в іншу на вільне місце.
Ідея безкоштовно стригти людей з інвалідністю з’явилася спонтанно. Усе змінила одна зустріч. До перукарні прийшла жінка. Як це зазвичай буває, почали балакати. Так Інна дізналася, що її відвідувачка має 45-річну дочку, яка хворіє. Жінка розповіла, що водить дочку кудись стригтися безкоштовно, але там замість ножиць використовують лезо і стрижуть абияк.
— Я їй запропонувала привести дочку до мене, — розповідає Інна П’ясецька. — А вона: «Ой, я в перукарню не приведу. Бо треба гроші мати». Стрижка зараз не дешево коштує. Я, коли повернулася з декрету, ціна зросла майже в тричі. Я кажу: «Приведіть. Я пострижу її безкоштовно. Побачите, як вона буде себе вести».
Зрештою жінка погодилася. Прийшла разом із дочкою. Усе пройшло чудово. Перукар терпляче виконала свою роботу. Опісля відвідувачка зателефонувала Інні й розповіла, що дочка була в захваті від атмосфери.
— Її мама мені сказала, що у мене дуже багато витримки, — каже перукар. — Поки я її стригла, дівчинка говорила сама з собою, але я на це не звертала уваги. Деякі кажуть, що з такими людьми працювати важко. Може й так, але треба знаходити спільну мову. Треба бути людиною, в першу чергу, і ставити себе на місце іншого.
Поки що таких особливих клієнтів було в Інни лише двоє. Ще приводили маленького хлопчика. Він також спокійно висидів увесь час. Не злякався, не бігав. Навіть не довелося його заспокоювати чи вмовляти.
— У місті багато людей їздить в інвалідних візках, і дорослих, і дітей, — ділиться Інна П’ясецька. — Їм треба ця підтримка. Не у всіх є можливість піти постригтися. Бо треба гроші на лікування. Чому б не допомогти? Як не можу фінансово, допоможу працею. Мене так виховала мама й бабуся з дідусем: допомагати ближньому. Є така пісня «При долині кущ калини». Там є рядок «Я за землю ухопилась, стала на ноги свої». Я себе завжди асоціюю з цією калиною. Бо я стала, охопилася, і тепер я можу допомогти не лише собі, а й своїй родині і ближньому.
Ви можете зателефонувати Інні П’ясецькій за номером (063) 141 74 28 або (097) 943 29 07. Стрижка проводиться лише за попереднім записом у перукарні «Орхідея», що знаходиться на вулиці Січових Стрільців, 4-А (колишня вулиця Комсомольська). Перукар працює з 9 до 19 години. Неділя та понеділок — вихідний.
Олена УДВУД
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
№ 40 від 3 жовтня 2024
Читати номер
Богдана
Алена
Юлія
RIA-Козятин
Підписуйтесь на канал у інстаграмі ria_kazatin_ria https://www.instagram.com/ria_kazatin_ria/