Особливості зимової риболовлі

Особливості зимової риболовлі
Як говорить українське прислів'я, "легше рибу з'їсти, ніж піймати". Особливо це стосується, певно, зимової рибалки, коли м'які дивани та теплі ковдри замінюються крижаними просторами, а пульт від телевізора і комп'ютерна мишка - зимовою короткою вудкою або спінінгом.

В азарті не помічається тріскучий мороз, а від кльову отримується справжній кайф. Тому що зимова рибалка - це романтика. Це біле, сліпуче очі, сонце, що відбивається в крижаній крихті. Це колючий вітер, що б'є в обличчя. Це коли не помічаєш посинілі від холоду пальці на руках. І це крутіше, ніж пиво і нова комп'ютерна іграшка. Тому що зимова рибалка - задоволення для справжніх чоловіків, що не бояться труднощів. От чому навіть сама занепала рибка, спіймана під час беськльовья на зимовій риболовлі, - це здобич, трофей.

Сприятливі умови

Цього року на радість любителів зимового вудіння видалась гарна зима: з морозами, сніжна. Вже у кінці грудня міський став Водокачка вкрився надійним шаром льоду, і усі вихідні, будь-яку вільну годинку справжні цінителі риболовецького азарту намагаються провести саме тут.
- А що вдома робити? Спати та телевізор дивитися? Вже оскому набили святкові передачі та жіночі серіали! - емоційно вигукує козятинчанин Сергій Петрович. - Зараз я у відпустці, погода для риболовлі прекрасна, тому я майже щодня сюди приходжу.
Козятинська Водокачка - найбільш улюблене місцевими рибалками місце зимового вудіння: знаходиться в центрі міста, до того ж у водоймище протягом останніх двох років запустили багато риби, про що рибалки зі "стажем", члени міського товариства рибалок (УТМР) точно знають:
- Цього року закупили 450 кілограмів коропа і запустили у Водокачку, минулого року теж багато коропа, карася запустили. Тому ми точно знаємо, що риба тут є, - стверджує Віктор Павлович - рибалка з 40-річним досвідом. - На Водокачці зимова рибалка довільна, а от влітку буває по квитках. Щорічний внесок ми, члени УТМР, платимо: пенсіонери - по 35 гривень на рік (20 відловочних і 15 - внесок), а працюючі члени товариства - по 60 гривень на рік.

"Рибне" місце

Ще одне народне прислів'я стверджує: "Де риба чіпляється, там і вудку кидай". У пошуках такого "рибного" місця рибалки можуть протягом однієї риболовлі декілька разів змінювати позиції, кожного разу наново пробурюючи ополонки. Декому щастить з першого разу знайти місце гарного кльову.
- Риба мігрує, тому два дні підряд на одном місці рибу не зловиш, - запевняє Віктор Павлович. - Треба кожний раз шукати місце, де риба є. Якщо пощастить, і знайдеш місце, сидиш до вечора. Якщо риба бере наживку, то буде ловитися, а якщо не бере, то яку б ти наживку не дав - не буде ловитися. У такому "настрої" риби велику роль в першу чергу відіграє атмосферний тиск: вчора була одна погода: морозець легкий, сьогодні - інша: відлига, сніжить, риба на різку зміну температури реагує: вчора ловилась добре: і коропець йшов по півтора-два кілограми, і карась гарний, а сьогодні сиділи майже півдня, а зловили хто два, хто три карасики і все - не йде риба. Реагує риба такожє і на зміну води: буває на приватних ставках звечора приспустять воду, заставки піднімуть, а на ранок знову закриють - вода змінилася, і риба залягла на дно - сиди, не сиди, а риби не зловиш.
До речі, саме більшими можливостями у пошуках місця кльову зимова риболовля вигідно відрізняється від літньої, коли ти обмежений берегами водоймища, якщо тільки, зрозуміло, у тебе немає лодки. А от зимою по льоду можна пройти і пробурити ополонку де хочеш.
- Зимою добре: ні дерева, ні інші рибалки не заважають, де захотів, там і сів рибалити. До того ж можна легко протягом дня зміти місце ловлі, можна ловити навіть посередині ставка, а влітку це складно без лодки, - запевняє рибалка Костянтин. - Смішно, але давня істина про те, що рибалка рибалку бачить здалеку, взимку виправдовується на 100 відсотків. Який-небудь розумник (а то і не один) обов'язково оббурить вас в декількох сантиметрах від вашої лунки, як тільки ви витягнете з неї першу рибу.

Відео дня
iv align="center">Зимове спорядження

Звичайно, зимове вудіння відрізняється від літнього і риболовецьким спорядженням. Так, якщо влітку рибалки вирушають на річки та ставки, озброєні вудочками та спінінгами, то взимку їм знадобиться коротке вудилище, довжиною 15-50 см. Ручку такого вудилища виготовляють з дерева, пробки чи пенопласта. Більшість вудилищ продаються вже з котушками, проте для деяких котушку потрібно купувати окремо. Також на вудилища кріпляться "сторожки", котрі взимку заміняють більш звичні поплавки.
Також до оснащення справжнього зимового рибалки варто додати спеціальний ящик для зимової риболовлі, виготовлений з легкого металу і з м’яким сидінням. В такий ящик легко поміщаються усі необхідні снасті, а сам рибалка може сидіти на ньому, не боячись застудитися. Для успішної боротьби з льодом знадобиться льодобур.
- Вони є різних діаметрів: 13, 15, 20 сантиметрів для того, щоб прокрутити ополонки різних діаметрів для риб різної величини, в залежності від мети самого рибалки, - компетентно радить Віктор Павлович.

Головне - наживка

Взимку застосовують як натуральні, так і штучні риб’ячі спокуси. Серед штучних наживок попитом користуються блешні-мормишки та блешні-крабики. Мормишка — це невеличкий грузик з олова, свинця, міді, нержавіючої сталі чи їх сплавів із закріпленим на ньому гачком та отвором для кріплення жилки. Форми мормишок дуже різні, проте найпопулярнішими є "дробинка", "крапелька", "жук" та "чортик" - з потрійним гачком. Блешні-краби за своїм зовнішнім виглядом схожі на апетитних для риб маленьких мешканців морських узбережь. Проте від нещастя бути з’їденими крабики-блешні захищаються потрійними гачками. Однак чи не найкращою зимовою наживкою вважається натуральний мотиль.
- Мотиль я добуваю на водоймищі біля ОРСа. Колись намивав мотиль і на Водокачці, але після того, як її спустили, шукаю деінде, - продовжує ділитися рибальськими секретами Віктор Павлович.

Два в одному - спорт і задоволення

Рибалки - люди азартні. Це ствердження відомо багатьом. Тому, звичайно, риболовля - це хоч і незвичайний, але спорт.
- Зимова рибалка - це спорт і відпочинок, - говорить Віктор Павлович. - Але змагань із саме зимової рибалки ще не проводили - тільки ж два роки, як воду пустили, то ще риби багато не розвелось, а значить і змагань нема з чого влаштовувати.

Правила безпеки

Зимова риболовля - приваблива, цікава, але, щоб отримати максимальне задоволення від такого відпочинку, необхідно пам'ятати та дотримуватись простих правил безпеки.
Основне - надійність льдяного покрову. Міцність льоду краще всього перевіряти за допомогою пішні (спеціальної палиці). Якщо після першого ж удару з’являється вода, виходити на лід просто не можна.
Під час зимової риболовлі на невеликій ділянці не слід пробивати багато лунок, відстань між ними повинна бути не менше 5-6 метрів.
Небажано також стрибати і бігати по льоду, збиратися гуртами. Кожен рибалка повинен мати з собою рятувальну мотузку завдовжки 15-20 метрів. Обов’язково потрібно взяти також мобільний телефон чи інші засоби зв’язку, а також покласти у кишеню два великих цвяхи або ніж – з їх допомогою легше буде вибратися на лід, якщо вже провалилися.
- Оскільки я провалювався під лід, то знаю, який це ризик. Щоб ходити на зимову рибалку, треба бути дуже уважною людиною, - розповідає козятинчанин Микола Пилипович.
- Коли ідеш на зимову риболовлю, не приймай спитного, адже тоді відключаються реакції, а значить є небезпека не врятуватися у екстреній ситуації, - радить Віктор Павлович. - Тобто в основному дивись за собою і уважно довкола, а не тільки в лунку.

Ми спитали рибалок, чому їм подобається рибалити взимку?

Олексій Станіславович (36):
- Ловити рибу - це моє захоплення. По-друге, це здоров'я. По-третє, просто дома нема чого робити.

Валерій (45):
- Сам я по знаку зодіака - Риба, тому, певно, і люблю рибалити. Риболовля - це природа, азарт від імпульсу: зараз щось зловиш.

Олександр (58):
- Я люблю ловити рибу взимку і влітку, адже це прекрасний відпочинок.

Володимир (48):
- Отримую велике задоволення від свіжого повітря.

Іван (45):
- Люблю рибалку, тому що це здоров'я. Добре побути на природі. Якщо сидіти в ліжку, то будуть одні хвороби: як не застуда, то щось інше.

Віктор Павлович (63):
- Це здоров'я і відпочинок. Я рибалю і влітку, і взимку, але зимою цікавіше, тому що навкруги свіже повітря, ніхто не заважає - де захотів, там і ловиш.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (9)
×
0%
  • Anonymous 20 січня 2009 р.
    не знаю обратили ли читатели внимание на то, что все рибалки похожи по лицам на алкоголиков
    Anonymous reply Anonymous 20 січня 2009 р.
    Да, очень то и похожи. но поверьте мне, это самые заядлые рыбаки, которые на водоеме провели намного больше времени чем другие. может и пьют :)
    Anonymous reply Anonymous 20 січня 2009 р.
    а что им ещо делать когда сидиш на льду нечерта не клюет вот и приходится пить
    Anonymous reply Anonymous 20 січня 2009 р.
    Как что делать? Брать бубен и звать рыбку :) Если не клюет надо приманить рыбку :)
    Anonymous reply Anonymous 20 січня 2009 р.
    Олексій Станіславович (36): - Ловити рибу - це моє захоплення. По-друге, це здоров'я. По-третє, просто дома нема чого робити. 36 ЛЕТ И НЕ РАБОТАЕТ НАВЕРНОЕ У РОДИТЕЛЕЙ ПЕНСИОНЕРОВ НА ШЕЕ СИДИТ И ИХНЮЮ ПЕНСИЮ ДОЖИДАЕТСЯ. ПОЗООООР
  • Anonymous 16 січня 2009 р.
    обезательно надо пойти попробовать пока весь лед не ростаял
  • Anonymous 16 січня 2009 р.
    Нечего се на Водокачке рыба клюет не успел закинуть и уже витягивает
    Anonymous reply Anonymous 16 січня 2009 р.
    ОГО!! ГДе мои удочки! Завтра иду! Берегись рыбка!
    Anonymous reply Anonymous 16 січня 2009 р.
    А где взять мотыль???
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
14:01 Коли матеріальна допомога фейкова — як розпізнати повідомлення шахраїв 13:13 Козятинська лікарня отримає власну кисневу станцію photo_camera 12:04 Масштабне забруднення земель нашого району відходами — збитки понад 1,8 млн грн 10:10 Микола Філонов: Проєкт «Соціальний магазин» допоможе мешканцям Хмільницького району пережити складні часи (Пресслужба БФ «Український Альянс») Від читача 13:34 Продаж земельної ділянки для будівництва туристичної інфраструктури 10:07 Село Сестринівка вшановує пам'ять полеглого Героя Дмитра Шкабури 09:52 Масований обстріл України: столиця була під прицілом "Кинджалів" та "Шахедів" photo_camera 09:01 Від Полуботківців до Зміїного: 4 липня – день знакових подій для України 19:18 Козятину скоро — 151. Вже відома програма святкувань 18:50 «Віддавала серце дітям». Пішла з життя вчитель рідної мови та літератури Ніна Рудик 18:31 Дерева, пневматичні гвинтівки, поїздка на фестиваль — що замовляла міська рада в травні 17:00 З 1 липня всі декларації, які не пройшли верифікацію — неактивні. Що це означає? 16:33 У селі Козятин ремонтують будинок культури
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up