Козятинська лікарня отримає власну кисневу станцію
- 4 липня 2025 р.

- Козятинська центральна районна лікарня завершує будівництво кисневої станції. Це дозволить економити понад 100 тисяч гривень щомісяця, які зараз витрачаються на закупівлю балонів.
У Козятинській центральній районній лікарні (ЦРЛ) завершуються роботи з облаштування сучасної кисневої станції, яка стане одним із найважливіших інфраструктурних проєктів для медичного закладу. Її запуск дозволить лікарні перейти на якісно новий рівень надання допомоги, особливо у критичних станах.
Кисень як шанс на життя та економія коштів
Роботи зі встановлення кисневої станції розпочалися ще у 2021 році й мають бути завершені цьогоріч. Як зазначає директор Козятинської ЦРЛ Олександр Ломачук, власна киснева станція – це не лише комфорт, а й шанс на життя для пацієнтів, особливо при інсультах, пневмоніях та важких ускладненнях.
"Кисень — це про шанс на життя. Власна киснева станція — це незалежність, безперебійність і, що важливо, економія бюджетних коштів", — підкреслив Ломачук.
Наразі лікарня щомісяця витрачає понад 100 тисяч гривень на закупівлю близько 90 балонів кисню. Запуск станції дозволить суттєво економити ці кошти.
Інсультний пакет та сучасна мережа
У перспективі робота кисневої станції дозволить Козятинській ЦРЛ отримати інсультний пакет медичних гарантій від НСЗУ (Програма медичних гарантій №5 «Медична допомога при гострому мозковому інсульті»). Це дасть можливість лікувати пацієнтів з інсультом на сучасному рівні безкоштовно.
— Наразі тривають роботи з розведення кисневої мережі у відділеннях стаціонару. Сучасні кисневі розетки будуть змонтовані в кожній палаті, забезпечуючи швидке підключення до кисню. Загалом планується прокласти майже 3 км мідних труб, — підкреслюють у повідомленні на сторінці медзакладу.
Загальна вартість проєкту – близько 2,5 мільйона гривень. Це стратегічний проєкт для міста, який забезпечить безпеку та порятунок життів.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.