На Вінниччині триває жнивна кампанія. Обмолотили 56 % площ посіву

На Вінниччині триває жнивна кампанія. Обмолотили 56 % площ посіву
  • У Вінницькій області обмолотили більше половини площ ранніх зернових та зернобобових. Стало відомо, скільки і чого намолотили станом на 4 серпня.

З 406 тисяч га ранніх зернових та зернобобових культур регіону, що підлягають до збирання, провели обмолот на 56 % площ. Загалом намолотили 1280 тисяч тонн зерна.

  • озимої пшениці на 52 % площ;
  • ярої пшениці на 23 % площ;
  • ярого ячменю на 60 % площ;
  • озимого жита — на 73 % площ;
  • вівса — на 10% площ.

Також уже завершили збирання озимого ячменю та гороху. У 2023 році урожайність озимого ячменю становить 50,6 ц/га (у 2022 році — 38,3 ц/га), гороху — 27,1 ц/га (у 2022 році — 26,7 ц/га).

Озимий ріпак зібрано на 80% площ при урожайності — 34,1 ц/га. Торік його показник становив 33,8 ц/га.

Відео дня

Правила пожежної безпеки під час жнив

Як показує практика, щорічно у цей період різко загострюється ситуація з пожежною безпекою. Основними причинами виникнення пожеж під час жнив стають порушення правил експлуатації машин та агрегатів, а також необережне поводження з вогнем та людська недбалість і безвідповідальність. Гасіння пожежі у полі вимагає значних зусиль.

На відкритій території у безвітряну погоду вогонь може розповсюджуватися зі швидкістю 1 м/с, а у вітряну – до 10 м/с, а висота полум’я може сягати 2 метрів.

Тому у цей напружений та пожежонебезпечний період потрібно дотримуватися правил пожежної безпеки як аграріям, так і усім громадянам.

Необхідно пам’ятати наступне:

  • суворо забороняється курити, розводити багаття, користуватись відкритим вогнем на хлібних масивах та поряд із ними;
  • самовільно випалювати суху траву, стерню та пожнивні залишки на полях;
  • стоянки туристів, пасіки допускається розміщувати не ближче 100 метрів від хлібних масивів. Полювати на хлібних масивах та поблизу них забороняється;
  • водіям не можна ремонтувати автотранспорт поряд із хлібними масивами;
  • дорослі повинні нагадати дітям про правила пожежної безпеки та подбати, щоб вони не бавилися з вогнем поблизу хлібних масивів.

У всіх випадках виникнення пожежі треба негайно повідомити до пожежно-рятувального підрозділу за телефоном «101». До приїзду рятувальників гасити вогонь наявними силами та первинними засобами пожежогасіння шляхом збиття полум’я або засипанням полум’я землею. Після гасіння пожежі організувати спостереження до повної ліквідації усіх осередків горіння.

 

Читайте також:

Медогляди дітей до школи: дізнались кому, коли і кого проходити

Які гуртки працюють влітку

Канікули тривають: поліцейські Козятина нагадують правила безпечної поведінки

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up