На Козятинщині стартувала вакцинація диких м’ясоїдних тварин від сказу
- 15 квітня 2025 р.

- З 14 по 18 квітня 2025 року на території Хмільницького району розпочалася весняна кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу.
- Під час кампанії на Козятинщині буде оброблена площа у кількості 690 км². Запланували розповсюдити 17 тис. доз спеціальних приманок.
- На відміну від останньої кампанії 2024 року площу оброблення та кількість приманок збільшили на 25 %.
Як повідомляє Головний спеціаліст відділу безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Хмільницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області Геннадій Мельничук, заходи проводитимуться відповідно до Плану протиепізоотичних заходів по профілактиці основних заразних хвороб тварин на 2025 рік, задля попередження захворювання на сказ серед диких тварин.
Для вакцинації використають спеціальну антирабічну вакцину, призначену саме для пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин (лисиць, єнотоподібних собак, вовків тощо). Кампанія спрямована на формування імунного бар’єру серед популяції диких м’ясоїдних тварин з метою запобігання циркуляції вірусу сказу в навколишньому середовищі.
— Це, своєю чергою, дозволить знизити ризик передачі захворювання домашнім тваринам і людині, а також зміцнити епізоотичне благополуччя в регіоні, — зазначає Геннадій Мельничук.
Довідково
Пероральна імунізація від сказу – один із способів вакцинації тварин, яких неможливо вакцинувати парентеральним методом. Після поїдання такої приманки у тварини формується імунітет, який захищає її від вірусу щонайменше на рік. Важливо зазначити, що вакцина абсолютно безпечна для довкілля і не становить загрози для домашніх тварин та інших мешканців природи.
Сказ залишається небезпечною хворобою, що може передаватися людям через контакт із зараженими тваринами, тому подібні заходи мають важливе значення для збереження епізоотичної стабільності.
Після поїдання такої приманки у тварини формується імунітет, який захищає її від вірусу щонайменше на рік. Важливо зазначити, що вакцина абсолютно безпечна для довкілля і не становить загрози для домашніх тварин та інших мешканців природи.
Фахівці нагадують про необхідність обережного ставлення до приманок із вакциною. У разі виявлення таких брикетів варто утриматися від будь-яких дій із ними – не чіпати, не подрібнювати, не переносити з місць розкидання. Це забезпечить належну ефективність вакцинації та сприятиме досягненню цілей заходу. При цьому власникам не потрібно забувати про необхідність щорічного проведення вакцинації проти сказу всім домашнім собакам та котам, починаючи з 3-місячного віку.
Варто додати — наш район серед лідерів за кількістю виявлених випадків сказу
Читайте:
- Бродячі тварини нападають та кусають козятинчан. Що кажуть посадовці?
- То у Махнівці були помічені вовки чи собаки?
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.