Бродячі тварини нападають та кусають козятинчан. Що кажуть посадовці?

Бродячі тварини нападають та кусають козятинчан. Що кажуть посадовці?
  • Козятинчани вкотре порушують проблему безпритульних тварин у нашому місті.
  • У весняний період це питання щороку загострюється. Особливо з псами. Адже собачі «тічки» становлять неабияку небезпеку для містян — чотирилапі гарчать і кидаються на людей.
  • Як цю проблему пропонують вирішити міські посадовці — дізнавалися наші журналісти.

Безпритульні собаки — одна з найбільших проблем нашого міста, яка гостро постає з року в рік. Їх зграї можна помітити чи не у кожному куточку Козятина. Поведінка тварин різна — інколи вони поводяться спокійно, лежать чи ходять і нікого не зачіпають, а інколи — женуться за машинами та велосипедистами і нападають на перехожих.

«Це дуже небезпечно для діток»

Днями до редакції звернулися козятинчанки, які попрохали знову підняти на шпальтах нашого видання питання про небезпеку від бродячих собак, а саме про тих, що ганяють на на ПРБ, недалеко від Козятинського ліцею №5.

—  Я живу на ПРБ, кожного ранку мої діти зранку ходять до школи та у дитячий садок. Вже тиждень ми боїмося підійти до автобусної зупинки, бо там ціла зграя собак, які гавкають і кидаються один на одного. Жодна собака не кліпсована. З цим потрібно щось робити, — написала нам у соціальні мережі Тетяна Крот

Відео дня

З цією самою проблемою звернулася ще одна мешканка Козятина, Тетяна Кондрашова.

— Чи можна висвітлити проблему по стерилізації безхатніх тварин? — запитує жінка. — Зверталася в «Сіромашку», сказали що оббивають поріг ЖКГ, все безрезультатно. Тварини страждають, а головне, що можуть навіть постраждати діти, тому що на ПРБ біля школи бігає собака, у якої злучка, яку потрібно стерилізувати. А за нею десять псів і це дуже небезпечно для діток . Допоможіть, будь ласка.

Що кажуть посадовці?

На початку квітня у Козятинському управлінні житлово-комунального господарства відзвітували, що провели нараду, на якій розглядали ряд важливих питань для громади. Серед них і вирішення проблеми безпритульних тварин. Ми дізналися, про що саме говорили та як планують вирішити це питання.

— Управління житлово-комунального господарства  оголошувало тендер і на даний момент, жоден з тих, хто може надавати послуги стерилізації, вакцинації, перетримки тварин не зайшов, не має жодної пропозиції, — розповідає Євген Малащук, заступник міського голови Козятина. — Ми хотіли, щоб це була якась організація, яка могла б їх і забрати до себе і пролікувати. Раніше таке практикувалося, щоб маленьких песиків, які зараз зачасту підвозять і залишають біля сміттєвих баків, волонтери роздавали і шукали їм прихисток, щоб вони не були безпритульні і не бігали по дворах. Ми проговорювали все це. Наразі проводиться моніторинг і цін, і тих, хто взагалі надає по Україні послуги по даному питанню, щоб сформулювати правильний запит, знову оголосити тендер і визначити тих, хто буде це все робити по місту.

Запитали ми у заступника і про те, чи планують у майбутньому облаштувати притулок.

— Ні, поки що на рівні Козятина поки нічого про таке ніхто не говорив. Виділені кошти на стерилізацію, вакцинацію ми від цього і рухаємось… Основна проблема безпритульних тварин — сказ. У зв'язку з цим намагаємося якомога швидше все вирішити і провести всі ці процедури.

За перший квартал покусали близько півсотні козятинчан

І справді, епізоотична ситуація зі сказу тварин за останні роки в громадах Козятинщини продовжує залишатися неблагополучною. За інформацією Костянтина Захваткіна, лікаря-епідеміолога відділення епіднагляду та профілактики інфекційних захворювань Козятинського відділу Вінницького обласного центру контролю та профілактики хвороб, у 2024 році зареєстрували велику кількість сказу серед тварин – 12 випадків, а за 1 квартал 2025 року вже виявили 7 вогнищ сказу тварин  – 3 випадку сказу тварин по Козятинській ТГ (у с. Козятин захворів домашній собака, після епідеміологічного розслідування встановили двох контактних осіб, в  Кордишівці захворів домашній собака – встановили п’ять контактних осіб та у селі Пиковець також захворів домашній пес. Є одна контактна особа). Маємо два випадки сказу по Глуховецькій ТГ (у с. Білопілля захворів домашній собака, чотири контактних осіб, а у Гурівцях захворів домашній кіт (встановили одну контактну особу). Є по одному випадку і по Махнівській та Самгородоцькій ТГ (у Махнівці на сказ захворів собака домашній, а у Зозулинцях виявили сказ у лиса (є одна контактна особа).

Тепер щодо кількості покусаних собаками козятинчан. За 1 квартал 2025 року за антирабічною допомогою з приводу укусів тваринами звернулося 47 осіб мешканців громад:

  • з них 33 мешканця Козятинської ТГ (31 особу покусали собаки, з них 17 невідомі чи бродячі та двох покусали коти)
  • 6 осіб Глухоівецької ТГ (чотирьох покусали собаки та двох — коти, з них один пухнастик бродячий),
  • по 4 осіб з Махнівської ТГ (трьох покусали собаки, ще  одну вкусив кіт) та Самгородоцької ТГ (чотирьох покусали собаки, з них одна — бродяча).

У відділі контролю та профілактики хвороб додають — на антирабічне лікування однієї потерпілої від укусів бродячою чи хворою на сказ твариною людини, витрати держави складають від 2450 до 6500 гривень в залежності від локалізації та важкості нанесених укусів.

— Оскільки сказ є зоонозною інфекцією, що передається людині виключно від тварини, профілактичні заходи повинні бути спрямовані на нейтралізацію джерела збудника інфекції – хворої тварини. У населених пунктах необхідно вести систематичний відлов бродячих тварин. Собаки, що утримуються в господарстві, повинні перебувати на обліку і бути щепленими проти сказу. Необхідно проводити регуляцію чисельності хижих тварин особливо лисиць, — наголошує Костянтин Захваткін. — Для запобігання захворювання на сказ після укусу людини або ослинення її шкірних покривів та слизових оболонок скаженою, підозрілою на сказ або невідомою твариною, необхідно промити рану чи місце укусу великою кількістю чистої води з милом. Краї рани слід обробити одним із дезінфікуючих розчинів: настоянкою йоду, спиртом, перекису водню. Необхідно негайно та обов’язково звернутися за медичною допомогою до медичного працівника населеного пункту, в якому ви проживаєте.  Не забувайте та не відмовляйтесь від проведення профілактичних щеплень проти сказу домашнім тваринам (1 раз на рік). Не допускайте потрапляння хижих тварин на територію вашого помешкання, не контактуйте з невідомими тваринами і тоді ви збережете ваше здоров’я та здоров’я своїх рідних.

Читайте:

Села громади заслуговують кращої долі

То у Махнівці були помічені вовки чи собаки?

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (61)
×
0%
  • Илонка Иванова 10 квітня 2025 р.

    Кожен, хто протистоїть байдужості і жорстокості, робить світ іншим...

    Миру Вам, радості у всіх починаннях!
  • meruem 9 квітня 2025 р.

    вони хароші
  • Irisha Nil 9 квітня 2025 р.

    Я так бачу під цією публікацію три Херої, які як батьківщину захищати то "не на часі",чи ви думаєте відсидитись,поки інші життя свої  кладуть ??мужчинки.

    Ангелина Колосенко reply Irisha Nil 10 квітня 2025 р.

    а ди дирка коли підеш ? чи теж відсижуєшся? шо в тебе там хтось воює така відмазка не канає, медиком впірьод
  • Наталия Пастушок 8 квітня 2025 р.

    Сказ зараз почався у людей. Бубликом називав хлопчик собаку з 5 школи. Її підкинули до школи - інтернат. Ця собака довіряє дітям, а людей боїться. Несвоєчасне  стерилізація і Бублик зібрав зграю собак. То в чому винні собаки? В тому, що хтось розводить і підкидає у місто і поля, ліси котів і собак. Винні в усьому тварини, тільки і чуєш вбити, отруїти, одна доброта від людей. А деякі дітки камінням жбурляють, але це ж дітки, їм можна все, і в школі дітей вони ображають слабших. Але жоден не запропонував завезти до лікаря і простерилізувати, ніхто не звинуватив двуногі істоту, яка викинула тварину..... Потрібно кожному почати з себе, можливо і ситуація з безпритульними тваринами ми б на сьогодні не мали б.
keyboard_arrow_up