Масова загибель диких кабанів: вірус шириться, а влада мовчить

Масова загибель диких кабанів: вірус шириться, а влада мовчить
  • На Вінниччині зафіксовано тривожний спалах африканської чуми свиней, що призвів до загибелі популяції диких кабанів.
  • Ситуація набуває загрозливих масштабів, адже є підозри щодо зараження і домашніх тварин, але місцева влада та Держпродспоживслужба досі не надали офіційних коментарів.

У Дашівському лісництві, поблизу села Василівка, зафіксовано спалах африканської чуми свиней (АЧС), що призвів до загибелі популяції диких кабанів. Також є підозри щодо зараження домашніх тварин. Про це інформує новинне видання «20 хвилин Новини Вінниці».

— Попри небезпеку, місцева влада і Держпродспоживслужба не коментують ситуацію. Жодних санітарних обмежень не запровадили, — зазначають у повідомленні. — Тим часом хворих тварин просто закопують. Це загрожує подальшим поширенням інфекції в області.

Ось основні факти:

Відео дня
  • Поширення вірусу:
    • Вірус АЧС вже вразив популяцію диких кабанів у цьому районі.
    • Існує ризик поширення вірусу на домашніх свиней.
  • Реакція влади:
    • Місцева влада та Держпродспоживслужба поки не надали офіційних коментарів щодо ситуації.
    • Не запроваджено жодних санітарних обмежень.
  • Заходи:
    • Хворих тварин закопують, що може сприяти подальшому поширенню інфекції.
  • Небезпека:
    • Африканська чума свиней – це небезпечне вірусне захворювання, яке завдає значної шкоди тваринництву.
    • Хвороба не піддається лікуванню.

Важливо зазначити, що африканська чума свиней не становить небезпеки для людини, але завдає значної шкоди тваринництву. Тому важливо вчасно повідомляти про випадки захворювання.

ОНОВЛЕНО

Після публікації на сайті «20 хвилин» з'явилося повідомлення від Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області.

Повідомили: «На Вінниччині зафіксовано загибель тварин у мисливському господарстві — підозра на африканську чуму свиней. У приватному мисливському господарстві Іллінецького району виявлено загибель тварин — вжито термінових заходів реагування».

На Вінниччині зафіксовано загибель тварин у мисливському господарстві — підозра на африканську чуму свиней

— 28 березня 2025 року до Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області надійшло повідомлення про випадок загибелі тварин у приватному мисливському туристичному господарстві, розташованому на території Іллінецького району. У той же день на місці події була проведена комісія Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Іллінецькій райдержадміністрації у зв’язку з підозрою на африканську чуму свиней (АЧС). До роботи негайно залучено спеціалістів Вінницького районного управління ГУ Держпродспоживслужби, які діяли згідно з чинною інструкцією щодо профілактики та боротьби з АЧС. На виявлений осередок накладено карантин, встановлено зону спостереження. До зони спостереження включено населені пункти: села Василівка, Привільне та Лиса Гора. У зазначених населених пунктах наразі проводиться подвірний обхід господарств з метою виявлення клінічних ознак захворювання у свиней, а також ведеться роз’яснювальна робота серед населення щодо заходів біобезпеки, — цитуємо повідомення.

 

Довідково

 Африканська чума свиней (АЧС) — це заразне захворювання, деякі ознаки якого можуть розвиватися доволі швидко, але не завжди є специфічними для встановлення остаточного діагнозу.

В цілому вірус АЧС заражає клітини імунної системи та ініціює вироблення величезної кількості специфічних антитіл, не здатних до повної нейтралізації збудника. Інкубаційний період може тривати від 3 до 15 діб. При гострому перебігу хвороби — 5-9 діб.

Це захворювання не лікується і достатньо легко передається від хворої до здорової тварини (цьому сприяє надзвичайна стійкість вірусу в навколишньому середовищі). Хвороба характеризується здебільшого гострим перебігом і проявляється лихоманкою, крововиливами, синюшністю та змертвінням шкіри, ураженнями внутрішніх органів та високою смертністю.

Характерними для хвороби є такі ознаки:

  • раптова загибель тварини, за відсутності клінічного прояву;
  • підвищення температури тіла до 40,5-42°C;
  • зниження апетиту, в'ялість, швидка втомлюваність, слабкість тазових кінцівок, хитка хода, посилена спрага, лежання тварин (заривання у підстилку);
  • кашель, блювота, діарея (іноді з кров'ю), частіше — запор, слизисті виділення з очей та носа, параліч тазових кінцівок;
  • червонувато-фіолетові плями на череві, підгрудку, вухах, п'ятачку та кінцівках.

Раніше ми розповідали, що у Вінницькій області спостерігається напружена епізоотична ситуація щодо африканської чуми свиней. У господарствах Вінницької області утримується більше 109 тисяч голів свиней різних вікових груп, із них у приватному секторі — 78,5 тисяч голів.

 

Читайте:

Сесію закрили передчасно, більшу половину земельних питань навіть не розглянули

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
×
0%
keyboard_arrow_up