Мали оновити. Як з мапою та укриттями у наші громаді?

Мали оновити. Як з мапою та укриттями у наші громаді?
  • Тему наших укриттів ми піднімали більше року тому. Якщо конкретніше — на початку червня 2023.
  • Тоді ми писали про застарілу мапу укриттів, яка не відповідала дійсності, бо розробили її в міській раді ще станом на кінець 2021 року.
  • Зміни туди не вносили, через відсутність спеціалістів. Козятинчани скаржилися на застарілу та не відповідну  інформацію.
  • Запитали, чи щось змінилося з того часу

Нагадаємо, як розповідав нам тодішній начальник відділу з питань цивільного захисту оборонно-мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами Євген Кубашевський, мапу мали оновити влітку минулого року. Допомогу у створенні сучасної та уточненої мапи укриттів надавали представники благодійної організації «АСТЕD». Обіцяли, що карта, яка знаходиться на сайті Козятинської міської ради, буде з усіма реальними захисними спорудами, вони всі будуть дообладнані та які контролюватися. Карта матиме відповідний QRCode і кожен, в кого є гаджет, зможе у будь-який момент перейти за посиланням і скористатися в разі необхідності укриттям. Адже, на жаль, повномасштабна війна триває… 

Тема укриттів залишається актуальною, хоч і не всі козятинчани користуються ними.

Наші журналісти дізналися, чи внесли зміни на мапу укриттів Козятинської громади, чи відповідають споруди цивільного захисту реальним адресам,  яка їх чисельність (в порівнянні зі старою мапою укриттів за 2021 рік), в якому вони стані, чи повністю обладнані і чи всі відкриті на момент сигналу «Повітряної тривоги»?

Відео дня

Ці питання ми переадресували у відділ з питань цивільного захисту оборонно-мобілізаційної роботи та взаємодії з правоохоронними органами. Нам там повідомили, що на території Козятинської громади зареєстровані такі захисні споруди цивільного захисту: 8 сховищ, 25 протирадіаційних укриттів, 33 найпростіших укриттів. 

— Всі вони відображені на електронній мапі та відповідають дійсності, — прокоментували у відділі.

Мапу оновили (внесли зміни) 24 серпня 2023 року. Але є але…Адреси захисних споруд, які вказані на мапі,  вказані за старими назвами вулиць. Як нам пояснили, так сталося у зв'язку із не оновленням ресурсом «Google карти» даних. Тобто, на карті вказані укриття зі старими назвами вулиць, які були ще до перейменування. Ми зайшли по зазначеному кюар коду і справді — хоча умовні позначки оновлені, але там можна зустріти, до прикладу, укриття на вулиці Червоноармійській (тепер Незалежності ), Катукова (тепер Єдності), Матросова (тепер Степана Бандери). Містянин, звісно, зможе зорієнтуватися, а от гостю нашого міста буде важче…

За словами начальника вищезазначеного відділу Віктора Рибінського, вони запитували у благодійної організації «АСТЕD» щодо назви старих вулиць, коли їх змінять. Там відповіли, що у великих містах це роблять швидше, ніж у меньших. До Козятина «ще не дійшли руки». 

Що стосується кількості укриттів, стало їх більше, чи навпаки, меньше, нам повідомили: «Згідно журналу обліку захисних споруд все залишилось так само, нічого не додалося і нічого не забралося, їх кількість не змінилася».

— Всі захисні споруди постійно знаходяться у відкритому стані, сховища визнані готовими до використання, всі найпростіші укриття рекомендовані до використання за призначенням, 20 протирадіаційних укриттів визнані як обмежено готові до використання, — додали у відділі.

Читайте:

Для першого ліцею мають будувати укриття. Запустили голосування — це буде площа чи аварійний РБК

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (2)
  • Katya Kunytska

    Червоноармійська зараз має назву Незалежності, а не Захисників України. Захисників України це колишня 8-а Гвардійська

    RIA-Козятин reply Katya Kunytska

    Katya Kunytska дякуємо за Вашу уважність. виправили)

keyboard_arrow_up