Історію можна переписати’ її не можна змінити, а вона у нас важка.

Історію можна переписати’ її не можна змінити, а вона у нас важка.
  • Цього року Україна вперше відзначає 8 травня, як День пам’яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939—1945 років. З 2016 року до 2023 року
  • його відзначали  як День па́м'яті та прими́рення. У Козятині в цей день покладали квіти до місць, пов'язаних з пам'яттю про другу світову війну та до
  • Алеї Слави.

В заході взяли участь Козятинська міська рада, представник народного депутата Петра Юрчишина Микола Максимчук та рада ветеранів. Вони поклали квіти до пам’ятних знаків Сербіну і Кондрацькому, Алеї Слави загиблим воїнам, біля пам’ятника «танк», пам’ятнику Бойка. 

Біля пам’ятника визволителю Козятина була організована учнями училища почесна варта. Мітинг пам’яті з нагоди 79-річниці перемоги над нацизмом у Другій світовій війні провели біля пам’ятника загиблим воїнам за участі учнів 5-го ліцею, які стояли у почесній варті. Слово мали Козятинський міський голова Тетяна Єрмолаєва та голова ради ветеранів Федір Кропива.

Відео дня

 — Цей День пам'яті присвячений не лише воїнам, які полягли на фронтах, але й мирним жителям, які загинули під час бомбардувань, у полоні та концтаборах, зниклим безвісти.

З глибокою повагою та вдячністю згадуємо тих, хто ціною власного життя здобув перемогу над нацизмом у 1939-1945 роках.

На жаль, війна знову прийшла на нашу землю і ми хочемо щоб війна не залишалася нашим дітям. У нас і так багато сиріт в Україні, яким треба маму й тата. Ми хочемо попросити в Бога мужності, сміливості, як тоді. Тому що немає такої родини в Україні, в якій не було загиблих у Другій світовій війні. Ми хочемо, щоб менше було таких родин, де є загиблі. Щоб їх було дуже мало. Щоб Бог дав їм стільки підтримки і миру, щоб вони продовжували жити, а нам всім розуміти, заради чого ми живемо.. Ми хочемо миру, добра і безпеки для нашої країни, — сказала міський голова.

— Тут, під цими плитами лежать казахи, вірмени, білоруси, українці, росіяни. Навіть в страшному сні ми не могли уявити, що росія нападе на Україну, розпочне агресію проти братнього народу. А вони ж нам говорили, що вони нам брати і ми їх так називали, — казав голова ради ветеранів, — Що їм не вистачало?.. Вони бачать в нашому майбутньому руїни,  наше майбутнє в їхньому розумінні — це знищити нас, як націю.

По завершенні мітингу частина президії ради ветеранів поїхали до стели на Талимонівку та могили загиблим воїнам, що на міському кладовищі, щоб і там покласти квіти. Зустрілися всі на «солдацькій каші».

— Ми нашу історію повинні розповідати дітям у навчальних закладах. Якщо ми будемо забувати за ті роки, то в майбутньому наші діти не будуть пам’ятати за ці роки. Історію можна переписати, але її не можна змінити, тому  що історія повинна бути справедливою, — казав Федір Кропива.. 

Історик Микола Купчик зауважив: «Друга світова війна охопила частину планети. Участь в ній взяли 61 держава. Воєнні дії велися на території 40 країн. Скільки загинуло у тій війні — точно цього ніхто не знає. За різними оцінками в тій війні загинуло від 50 до 85 мільйонів чоловік. Не можна допускати, щоб все це повторилося».

 

.

 

 

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up