Хто впіймає лиса? Нема кому!
- Козятинчани зіткнутися з «лисячою проблемою» — тварина з ознаками сказу вбігла у житловий масив і неабияк поналякувала очевидців.
- Виявилося, у Козятині нема кому вирішити цю проблему, бо нема кому впіймати того лиса, аби дізнатися хворий він чи ні.
- Деталі — читайте у матеріалі
Хочемо розповісти про ситуацію, яка склалася минулої середи, 23 жовтня у Козятині. Вона сезонна, доволі небезпечна і може статися з кожним. Виною всьому став лис, який бігав по ПРБ, за словами очевидців, з запіненою мордою.
Про тварину з ознаками сказу повідомила козятинчанка Дарина. Вона написала нам у соцмережах, що побачила з чоловіком лиса по вулиці Зоряній. Він біг по дорозі, від подвір’я до подвір’я і кидався на домашніх тварин, а потім сховався у кущі. Дарина не знала куди звертатися, тому написала нам, аби ми повідомили про це у відповідні органи і допомогли все вирішити.
— По цій вулиці живе моя сестра, я привезла племінника з садочка, а чоловік сидів у машині, — розповідає Дарина. — Побачили, як цього лиса зі свого двору вигнала сусідка. Зразу не зрозуміли нічого, а потім роздивилися і побачили, що він скажений, кидався на домашніх тварин, піна з рота… Встигли відзняти відео, як він біг, але тої піни там не видно. Не знаємо куди звернутися, вирішили до Вас. Люди на вулиці стурбовані, діти в кожного, є господарство. Це ж небезпечно.
За словами Дарини, лис пробігся вулицею і сховався в кущі, неподалік будинку її сестри. Все це сталося близько 16.00. Розуміли, що потрібно було діяти тут і зараз, адже лис не буде сидіти чекати, поки його впіймають. І якщо він скажений, зможе заразити небезпечною хворобою будь-кого і наробити лиха та клопоту.
Першою структурою, у яку ми зателефонували, був відділ безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини Хмільницького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області. Думали, що там нам підскажуть, що робити у таких випадках козятинчанам.
— Ми не ловимо лисів, у нас нема відлову, цим мають займатися органи місцевого самоврядування. Є відділ з надзвичайних ситуацій і цивільного захисту, вони там скеровують, дають завдання кому і що робити. Але, зазвичай цим займається або ДСНС або поліція. Якщо вони впіймають лиса, ми забираємо, досліджуємо. Якщо є сказ — проводимо всі необхідні заходи (дезінфекція, щеплення) — сказали нам у відділі безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини
Так як робочий день добіг свого кінця і вже стало вечоріти, телефонувати у міську раду, а саме до Козятинського відділу з питань цивільного захисту, оборонно-мобілізаційної роботи та взаємодії із правоохоронними органами, не було сенсу. Адже в таку пору збирати комісії та засідати навряд чи будуть. Але це не та ситуація, яку можна відкласти на потім. Треба було діяти тут і зараз.
Знаходимо телефон дільничного офіцера поліції та контакти у нашу пожежно-рятувальну частину. І там, і там лиса ніхто не ловить. Це якщо говорити коротко. А час іде, на годиннику вже майже шоста вечора. І поки ми пробували дізнатися, хто впіймає лиса і ізолює тварину з житлової вулиці, він за цей час вже міг бути де завгодно. Паралельно підтримуючи зв’язок з Дариною, телефонуємо ще до мисливців. Запитуємо, чи можуть в цій ситуації щось порадити та зробити вони.
Ось їхня відповідь: «Мисливці можуть зробити відстріл за 200 метрів від населеного пункту і з дозволу військової адміністрації та поліції».
Після цього ще було кілька дзвінків до різних фахівців, від яких ми почули багато різних версій, чого саме вони не можуть ловити чи відстрілювати скажених лисів (бо вже сам факт того, що дика тварина, вбігла в населених пункт, свідчить про те, що вона скоріш за все хвора), але…час йшов, а проблема так і не вирішувалася.
В результаті, просидівши на телефоні не одну годину ми так і не знайшли служби чи спеціалістів, які готові були б прийти на допомогу. Тому порадили Дарині, щоб її сестра звернулися на «102». Та вони цього не зробили. По-перше, на вулиці вже потемніло і того лиса вже й слід прохолов… А викликати наряд поліції на наступний день теж вже буде не на часі…
Все, що залишилося робити мешканцям Зоряної і прилеглих вулиць, які бачили і знали про лиса, позачиняти свої господарства, всі ворота та двері. Що вони і зробили.
Підводимо невтішні висновки — якщо у ваше подвір'я чи вулицю забіжить скажений лис, звернутися немає до кого. Людина залишається з цією проблемою сам на сам. І добре буде, якщо все буде добре. Лисів зараз розвелося багатенько, полювання заборонене. Нагадаємо, що з 21 жовтня на території Хмільницького району проводять кампанії з пероральної імунізації диких м’ясоїдних тварин проти сказу. Під час неї на Козятинщині планують обробити площу у кількості 503 км², при цьому будуть застосовуватись спеціальні приманки, запланували розповсюдити 12,5 тис. доз приманок. Сподіваємось, що ця кампанія знизить ризик захворювання на сказ.
Читайте:
Більш як дві сотні козятинчан вийшли на осіннє прибирання громади. Поділились фото
Козятинчани опікувалися лебедем, в якого зламане крило і доставили його у «Лісову казку»
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Татьяна Адамова
Наташа Ніколюк
Добровольский Дмитрий
Дмитро Анатолійович Поліщук