Творчість на пенсії. Як наші землячки сворюють красу не для продажу

Творчість на пенсії. Як наші землячки сворюють красу не для продажу
Марія Загорулько з Вернигородка демонструє свої картини на святі в Білопіллі

На пенсії життя – є цікавим і різнобарвним.  Такої думки наші майстрині з вишивки та виготовлення декоративних картин.
 

Марія Загоруйко із села Вернигородок весь свій будинок прикрасила вишитими картинами. Її стіни схожі на музейні вітрини.  Жінці 89 років і вона знаходить радість у традиційному давньому ремеслі. 

– Я з чоловіком переїхала до Козятинщини із Полтави, – розповідає Марія Адамівна. – У Вернигородку проживаю уже 11 років. Працювала  у психіатричній лікарні. Цій нелегкій роботі нагляду за хворими присвятила 30 років свого життя.  У 1992 році вийшла на пенсію і почала вишивати. А опанувала це мистецтво ще з дитинства. Моя бабуся вміла гарно вишивати.  Я вишивала спершу хрестиком, а коли переїхала у Вернигородок захопилась бісером.

 Жінка вишила понад 100 картин. Основна тематика – релігійна, це ікони, картина «Таємна вечеря», а ще пейзажі.

Відео дня

– Відчуваю задоволення коли вишиваю. Зараз зір підводить і  все рідше беру до рук голку та тканину. Часом цікавляться чи продаю свої картини? Вони для мене безцінні.  Я не продала жодної своєї роботи,  ліпше подарую.  Я також вишила сорочки всім рідним. Брат в мене теж  вишиває, в нього був інсульт і лікар порадив йому вишивати таким чином  розробляти моторику рук, і він вчився в мене. Зараз теж має безліч красивих картин.

Жінка виставляє свої картини на місцевих святкових заходах і радіє, коли її талант та працю похвалять добрим словом.

Слюсаренко Євгенія весь вільний час приділяє творчості і сама придумує як зробити картину із підручних засобів.

Шедеври з дарів природи

Євгенія Слюсаренко з Жежелева теж поринула в творчість на заслуженому відпочинку. Жінка 10 років працювала сільським головою, і її основним хобі було робити картини з підручних засобів, хенд-мейд – з паперу, газети. Свої роботи вони щедро дарувала колегам, друзям, представникам районної адміністрації, рідним. 

– Ідеї для своїх картин я шукаю в Інтернеті, дещо придумую сама. Для прикладу, картину кота я зробила із кави. Використовую в своїх роботах картон, гіпс, тканину, шпаклівку, лотки яєць, каву, різноманітні зерна. Є картина, виконана повністю із зерен пшона – це мати із малям. Також я роблю панно із засушених квітів. Зараз сама дивуюсь своїм талантам. Як в мене все вдало виходить і я маю зараз натхнення робити щось нове.

Пані Євгенія проживає одна. Син з родиною час від часу навідуються в гості. 

– Я робила для онучки мишенята із мотузки, роблю також шкатулки із газетної бумаги, кошики. Використані пляшки, журнали, надщерблені каблучки, поламані гудзики, сплутані нитки, зігнуті цвяхи – це все матеріал, з якого я створюю свої роботи.

За життя жінка зробила більше сотні хенд-мейд виробів із підручних засобів, враховуючи картини. Свої роботи поки не продає, а лише дарує і презентує на місцевих урочистих подіях.

 Козятинчанин створює картини з битого скла в унікальній техніці
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up