Енергетики Вінниччини попереджають про можливі відключення світла

Енергетики Вінниччини попереджають про можливі відключення світла
  • У зв'язку із численними терористичними атаками рф по об‘єктах енергетики України, у разі необхідності у Вінницькій області можуть застосовуватись відключення електроенергії, задля збереження цілісності та стійкості об’єднаної енергосистеми України.

Про це повідомили на сторінці Вінницяобленерго.

— Ми з Вами бачимо, як протягом останніх днів держава-терорист докладає значних зусиль до знищення цивілізації. Ми бачимо як вони знову намагаються знищити енергетику України. Україна вистояла взимку 2022 – 2023 р. вистоїть і зараз. Для цього ми повинні бути об’єднаними в наших зусиллях та прагненнях, ми повинні розуміти один одного, поважати один одного і довіряти один одному, — йдеться у повідомленні.

Підкреслюють, що відключення введуть лише у разі необхідності.

Відео дня

Які можуть бути відключення та їх тривалість

Також у повідомленні розповіли про види графіків обмежень електропостачання, які за необхідності можуть бути застосовані:

ПГВ — графік погодинного відключення електроенергії. Застосовуються, коли є певний час для підготовки до проведення відключень. Рішення про застосування ГПВ приймає НЕК «Укренерго» за погодженням з Міненерго. ГПВ застосовуються з метою дотримання доведених НЕК «Укренерго» граничних величин споживання електричної потужності, тобто коли електроенергії, яка генерується в Україні на електростанціях не може вистачити на всіх споживачів. У випадку застосування ГПВ, АТ "Вінницяобленерго" оприлюднює на своєму вебсайт періодичність, причини та тривалість застосування кожної черги, терміни перерви постачання електричної енергії населеним пунктам, окремим житловим масивам, вулицям із зазначенням годин доби. ГПВ розподіляються на шість рівних черг.

Тривалість знеструмлення споживачів по ГПВ може коливатись від 2-х до 4-х годин з подачею електроенергії від 4-х до 2-х годин відповідно.

ГАВ — графік аварійних відключень електроенергії. Застосовується у разі виникнення гострого дефіциту потужності та електроенергії в енергосистемі України у зв’язку з аварійною ситуацією, яка склалася при раптовому порушенні режиму роботи електростанцій України або недопустимого перевантаження устаткування. Вводиться також у разі неефективності ГПВ.
Графік аварійних відключень містить перелік ліній електропередачі із зазначеною по кожній лінії потужністю, що повинна бути вимкнена у разі надходження відповідної команди диспетчера НЕК «Укренерго».

Команда про скасування ГАВ також надходить від НЕК «Укренерго».

Розбивки за датою або часом вимкнень у цих графіках немає.
 

СГАВ (Спец ГАВ) — Це комплекс заходів, спрямованих на розвантаження енергосистеми у значних обсягах, задля збереження стійкості роботи енергосистеми, які реалізуються відключенням ліній 35-150 кВ, а також трансформаторів та секцій шин на підстанціях 35-150 кВ. Вводиться та скасовується без попередження, за спеціальною командою диспетчера НЕК «Укренерго» у разі неефективності ГПВ та ГАВ.

Час виконання — 3 хвилини.
Наголошуємо: повідомити споживачів про його введення та тривалість – неможливо.

САВН — спеціальна автоматика відключення навантаження. Застосовується диспетчером НЕК «Укренерго» з метою запобігання порушенню режиму роботи об’єднаної енергосистеми України чи її окремих енергорайонів.

Режим, за яким більшість споживачів електроенергії у Вінниці та області, за винятком критичних інфраструктурних об'єктів та транспорту, тимчасово відключені від мережі.

Ці заходи призначені для забезпечення стабільності енергосистеми України.

Вони будуть діяти до надходження окремого розпорядження від «Укренерго».
 

АЧР – автоматичне частотне розвантаження. Автоматично відключає частину споживачів в разі виникнення гострого дефіциту генеруючої потужності внаслідок ракетних ударів ₚф по енергетичній інфраструктурі України.

У разі просідання промислової частоти, що відбувається у разі нестачі потужності приєднаних до енергосистеми електростанцій, починають вимикатися незагрозливі щодо наслідків, споживачі третьої або другої категорії електропостачання. Це потрібно, щоб повернути до придатного стану живлення, споживачів першої категорії (лікарні, очисні споруди, шахти, притулки, аеропорти тощо).

Вимкнення відбувається поступово, з різними уставками частоти та часу.
Термін дії системи автоматичного контролю навантаження (АЧР) може варіюватися в залежності від конкретної ситуації та потреб енергосистеми.

 

Читайте також:

«Загули» та «заревли» і в Козятині: водіям та пасажирам «двоколісних» нагадують правила безпеки

Тракторист у полі натрапив на уламки ворожого БпЛА. На місці працювали вибухотехніки

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (3)
  • удача завжды

    по центральным каналам  телебачення навпакы повидомылы населення що потребы у выключени електроенергии не мае.....це вже ти що там на мисци  керують як хочуть.....все им  мало..нияк не  наидяться.......колы вже подавляться......одни  воюють  поклавшы  свое жыття за державу...а инши  жырують...ось так и будемо жыты......
  • Fatal 13

    Завжди Вінницьку обл, і в хвіст і в гриву. Бо тут що самі лохи?
  • Fatal 13

    Дуже добре,а Київ будуть відключати? Собаки ви смердючі. Як завжди на маленьких містах виїжджають.

keyboard_arrow_up