Дрон запускають щодня. Штраф для паліїв стартує від трьох тисяч гривень
- 18 березня 2025 р.

- На цьому тижні трохи похолодало, тож задимлених територій стало менше. Та це ненадовго. Синоптики ближче до вихідних прогнозують потепління, а це значить, що місцеві палії знову активізуються.
- Козятинські рятувальники нагадують не забувати про шкоду екології від спалення сухої рослинності, штрафи та відповідальність за це та дрон, який полює на порушників.
Незважаючи на заборони та штрафи, деякі громадяни продовжують випалювати траву, наражаючи всіх на небезпеку. Надзвичайники щоденно проводять аеророзвідку, щоб вчасно виявити осередки вогню. Разом із правоохоронцями вони не перестають нагадувати та наголошувати — достатньо одного недопалка чи сірника, щоб спричинити масштабну пожежу. Та попри заборону, люди продовжують підпалювати сухе гілля та сміття, наражаючи на небезпеку всіх навколо.
— Ми їздимо, запускаємо дрон, виявляємо порушників, проводимо профілактичні бесіди з мешканцями громад, — розповідає провідний фахівець відділу Козятинської пожежно-рятувальної частини Богдан Медвідь. — З початку березня виявили більше 10 порушників, які спалювали суху рослинність. В основному це мешканці приватних будинків і більшість з них — пенсіонери. Поки нікого не оштрафували, пояснюємо про заборону та про наслідки.
За словами Богдана, штатний безпілотний апарат на Козятинщині запускають щодня. До того ж, на постійні основі рятувальники проводять профілактичні рейди. Днями, такий, спільно з поліцією, провели у Козятині.
Нагадаємо, рік тому, на початку березня козятинським рятувальникам у боротьбі з паліями допомогає штатний БПлА, який, завдяки відеоспостереженню, фіксує факти підпалів сухої рослинності. Дрон козятинські пожежники підніматимуть у повітря залежно від навантаження.
Рятувальники не втомлюються наголошувати суворо дотримуватися правил пожежної безпеки, не випалювати суху траву та сміття на присадибних ділянках, не розводити відкритий вогонь поруч із господарськими будівлями, не спалювати залишки рослинності (стерня, солома), не розводити багаття в лісах та лісосмугах, а також не залишати недопалки та сірники на сухій трав’янистій підстилці. Окрім того, що спалювання несе шкоду для здоров’я та довкілля, за це передбачається кримінальна та адміністративна відповідальність. Згідно зі статтею 77-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення самовільне випалювання сухої рослинності тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 3060 гривень до 6120 гривень. На посадових осіб (якщо це пожежа на територіях підприємства) — від 15300 гривень до 21420.
ДСНС у Вінницькій області щодня публікує жахливу статистику пожеж. Горить у всіх районах області. А днями вони поділилися зворушливи фото — у руках вінницького рятувальника маленьке зайченя.
— У цього малюка обпалена вогнем спинка, і він вижив лише дивом. А скільки таких же, ще згоріли в траві, навіть не встигнувши зрозуміти, що відбувається Скільки ще потрібно зловити паліїв, щоб вони зрозуміли наслідки своїх дій? Їх не лякають ні штрафи від 3-х тисяч гривень, ні кримінальна відповідальність. Їм байдуже на закони, їм байдуже на природу, їм байдуже на життя! Але нам — ні! Ми не будемо мовчки спостерігати, як живе палять живцем! Кожен, хто бачить палія, повинен діяти: фіксувати, викликати ДСНС та поліцію, зупиняти таких людей! Бо вже завтра в цьому вогні може опинитися не тільки зайченя, — пишуть надзвичайники
Читайте:
Чому лежать купи гілля та що з «дробілкою»? Пояснили у ЖКГ
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Наталья 18 березня 2025 р.
Aynat 18 березня 2025 р.
Просто Так 18 березня 2025 р.
Як палили, так і будуть палити🙈
Дмитро Анатолійович Поліщук 18 березня 2025 р.