Діти висадять тисячу дерев: про унікальний екологічний флешмоб на Козятинщині
- У Самгородоцькій громаді планують провести унікальний екологічний флешмоб. Кожна дитина громади в певний день висадить дерево.
- Велика кампанія з висадки дубів планується уже на цьому тижні.
- Розповідаємо, як можна долучитися
Про унікальний екологічний флешмоб на Козятинщині нам повідомила ековолонтерка з громадської організації «Центр відновлення екосистем» Ольга Черневич
— У той час, доки наша земля вже третій рік страждає від наруги загарбників і Батьківщина втрачає природні ресурси у зонах, де ведуться бойові дії, саме у ці дні, коли походить COP 29 - Конференція ООН по зміні клімату, де вкотре акцентується увага на зростаючій загрозі кліматичних змін та втраті біорізноманіття, Самгородоцька громада готує унікальну акцію, — пояснює Ольга. — Відділ освіти, культури, молоді та спорту Самгородку разом з громадською організацією «Центр відновлення екосистем» планують провести унікальний екологічний флешмоб. Уявіть собі: діти висадять тисячу дерев.
Варто зазначити, що громадська організація «Центр відновлення екосистем» працює у межах програми ООН «Десятиліття відновлення екосистем» і на постійній основі вирощує тисячі саджанців, які безкоштовно надає для озеленення, та відтворення насаджень. Залишилося ще 2000 вільних саджанців дубу червоного — не тільки могутнього, а й надзвичайно декоративного дерева.
Ольга зазначає, що горіхово-букові (дубові) ліси — традиційна основа нашої місцевості.
— Збереження та відтворення лісів – один з найголовніших кроків збереження довкілля, — ділиться ековолонтерка. — До речі, один із найбільших у світі штучних лісів – Великоанадольський ліс, закладений у 1834–1845 роках, знаходиться в Україні. Переважають змішані насадження дубу та інших видів. Цей ліс – живий та могутній доказ можливості створення лісу в умовах посушливого клімату та безводного степу.
Ековолонтери запрошують до співпраці усі бажаючі організації, установи, підприємства та фізичні особи.
- Телефон 067-701-09-37 (Голова громадської організації «Центр відновлення екосистем» Ольга Миколаївна Черневич.
Цікаві факти про дуб
Дуб — символ могутності і довголіття. Цей символ величі і могутності, дуб, може рости на дному місці близько 1-2- х століть. Це означає, що висаджений вами саджанець ерева-довгожителя буде радувати далеко не одне покоління родичів. Дуб звичайний, або черешчатий (Quercus robur) — рід багаторічних рослин родини Букових, що налічує близько 600 видів. Його представники поширені переважно у помірних областях Північної півкулі. Дуб починає плодоносити через 30-40 років у вільних місцях проростання і через 50-60 років, коли насаджений людиною.
Якщо говорити про деревину, то це найміцніша, найдорожча деревина.
- Дубові колоди, потрапивши у воду, не гниють, а стають чорними і ще міцнішими утворюючи так званий морений дуб, який особливо цінується в столярних роботах. Саме дубова деревина з мореного дуба є найдорожчою сировиною.
- Дубові меблі вважається найкрасивішими і міцними, крім того, щільна деревина дозволяє прикрасити деталі рельєфним різьбленням.
- Через високий вміст в деревині дубильних речовин дуб вважається найбільш стійкою до гниття з усіх листяних порід.
Подружжя, які прожили разом 80 років, відзначають дубове весілля.
Листя дуба поширене на українських вишивках і писанках. Шанували дуб і як родюче дерево (на ньому багато жолудів), тому обрядові дійства проти безпліддя відбувалися біля дуба, як і біля плодових дерев. На Поліссі зберігся звичай садити дубок, коли народиться дитина. Якщо дуб гарно росте, це вважається доброю прикметою. Дерево шанують за міцність, красу, довговічність. «Міцний, як дуб» — так кажуть про сильного чоловіка.
Деякі вчені вважають, що жолуді люди почали вживати в їжу близько 5 тисяч років тому, їх них готували продукт, схожий на хліб.
Плоди дуба володіють бактерицидною дією. Їх застосовують при кашлі, панкреатиті, виразці ( але потрібно радитися з лікарем, самолікування неприпустимо).
У середньому дерево живе близько 400 років (іноді їх вік доходить до 1000 років) і здатна досягати у висоту до 20 метрів. З жолудів готують тонізуючий напій, що нагадує каву. У кавовому напої з жолудів є бета-каротин, крохмаль, ефірні масла.
Читайте:
Що можна зробити з водою, щоб убезпечити себе — пояснюють ековолонтери
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.