Чи існує та прибиральна машина, яку купили за мільйон?
-
У березні ми розповідали, що «Чисте місто» придбало підмітально-прибиральний автомобіль із мийкою та вакуумним всмоктуванням.
-
У комунальному підприємстві повідомляли, що машиною будуть чистити узбіччя, тротуари та сквер. Та чомусь на вулицях міста досі метуть пилюку і гілки двірники з мітлами і лопатами.
-
Що з тією машиною, на яку витратили з бюджету громади мільйон гривень — з’ясовували наші журналісти
Пам’ятаєте історію про мінінавантажувач Avant, який у народі прозвали зеленим тракторцем? Два роки тому виникло питання — куди він подівся. Цю машину закупили, щоб взимку прочищати тротуари. Та замість того, щоб відкидати сніг мінінавантажувачем, взимку 2020 року на тротуарах у поті чола працювали комунальники з лопатами. Тоді ми зверталися до Управління житлово-комунального господарства і питали, що сталося із зеленим тракторцем. Нам відповіли, що техніка працює і нею користуються. Тепер подібна ситуація сталася із прибирально-підмітальною машиною, за яку «Чисте місто» заплатило не багато, не мало, 1 мільйон 212 тисяч гривень.
«Цю машину в роботі вже випробували! Вона потужна! Завдяки півторакубовому бункеру машина підмітає та складає сміття, не порошить, поливає водою. Зауважимо, що КП «Чисте місто» у співпраці з керівництвом громади, депутатами та старостами Козятинської міської територіальної громади й надалі постійно буде працювати над розширенням переліку і покращенням якості надання послуг, тож нова техніка забезпечить безперебійну роботу підприємства і дозволить збільшити об'єми робіт з благоустрою», — писали на сторінці «Чистого міста» у Фейсбук.
Стала об’єктом для жартів
Та техніку в роботі на вулицях нашого міста ми поки не бачили. Із машини вже навіть стали кепкувати. У квітні депутат міської ради Олександр Шумський в одній із козятинських груп на Фейсбук виклав фото, на якому узбіччя підмітає працівниця «Чистого міста» і написав: «В районі тунелю сьогодні помічена машина для прибирання тротуарів! Але чомусь лише з полегшеним ковшом, де ж поділись щітки?»
Аби розставити всі крапки над «і» та переконатися, чи ця машина взагалі існує, ми звернулися до «Чистого міста». Запитали у директора Володимира Добржанського, де перебуває підмітально-прибиральна машина і чи використовується в роботі.
— Зараз трекер показує, що машина в гаражі, — відповів Добржанський.
— Чи можна на неї подивитися? — запитали ми.
— Так, звичайно.
Разом із директором «Чистого міста» ми попрямували до гаража. Пройшли повз каток, який також придбали цього року.
— Він вживаний, але працює. Вже відсипали ми ним дві дороги — Довженка, Зоряну. Ось у нас піщано-гравійна суміш, яку ми закупили, — показує Володимир Добржанський цілу гору відсіву. — Цього тижня мали ще 15 вулиць відсипати, але частину нашої техніки забрали разом із водіями в Херсон у зв’язку з надзвичайною ситуацією.
Без людей не може працювати
Директор «Чистого міста» відчинив двері і ми на власні очі переконалися, що підмітально-прибиральна машина все-таки існує — техніка стоїть у гаражі на території комунального підприємства. Виникає логічне питання — якщо вона є і її використовують, чому її роботу ніхто не бачить?
— Підмітально-прибиральна машина працює з чотирьох до восьмої ранку, — пояснює Володимир Добржанський. — У нас є така проблема, що вона не може під’їхати до тротуару, тому що, починаючи з пів на восьму ранку люди паркують машини.
— Який принцип її роботи? — запитуємо директора «Чистого міста».
— Вона втягує в себе, як домашній пилосос і гасить водою, щоб пил не здіймався, — відповідає Добржанський. — В ній ще встановлений потужний кьорхер, який використовується як мийка. Він під’єднується до машини і має шестиметровий шланг, яким можна пам’ятники мити. Ми мили пам’ятник на ПРБ перед покладанням квітів. У сквері лавочки ним постійно миємо і плитку тротуарну.
Директор «Чистого міста» каже, що прибирально-підмітальна машина працює тоді, коли дозволяють погодні умови. Після дощу її використовувати нерентабельно, тому що вона буде втягувати болото і воду.
— В суху погоду машина в чотири ранку виходить і промітає центр, — продовжує Володимир Добржанський. — Вона не мете там, де немає дороги, а де є асфальт і викладені бордюри, під’їжджає і працює. Наприклад, на Куликівського права сторона за рахунок неї ідеально прочистилася. Але у нас є така проблема, що без праці людей ми не можемо працювати на машині. Поясню чому. Взимку, коли ми утримували дороги, ми всипали дуже багато протиожеледної суміші. Машина може підняти шар до п’яти сантиметрів, а якщо бруду більше і він вкатаний, влежаний за зиму, вона не може його підняти. Машині доведеться стояти на одному місці і стирати щітки. Якщо ми візьмемо вдома навіть домашній пилосос і висипемо відро відсіву, ми розуміємо, що буде відбуватися. Пилосос або поламається через 20 хвилин, або просто не зможе вичистити відсів. Ідентична ситуація з цією машиною.
За словами директора «Чистого міста», підмітально-прибиральна машина полегшує роботу наших двірників. Загалом їх у штаті 18: 12 працюють у Козятині, ще шість закріплені за старостинськими округами громади.
— Машина працює не тільки у центрі міста, — додає Володимир Добржанський. — Вона і на Степана Бандери (колишня Матросова) працювала на тій стороні. Там є дільниці, які вона також може промітати. Ми хочемо її задіювати максимально, де це можливо.
Читайте також:
Прозорі зупинки нарешті візьмуться ремонтувати
Добрі та сумні будні містечка Залізничне
Багаття та новий смітник на Джерельній і лавка у парку, яку вже витерли штанами
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Ігор Чмерук
Костянтин Станіславович Нижиловський
Тетяна Костюк-Канєвська
Як і все , що робить мер зі своєю гоп--компанією.
Геннадий Ткачук