Через коротке замикання електромережі у Самгородку ледь не згорів будинок

Через коротке замикання електромережі у Самгородку ледь не згорів будинок
Фото ілюстративне
 • Пізнього вечора, 13 травня, через коротке замикання електромережі ледь не згорів житловий будинок у Самгородку

Як повідомляє Головне управління ДСНС у Вінницькій області, на ліквідацію загоряння залучалися надзвичайники та підрозділ місцевої пожежної команди Самгородка.

На щастя, ніхто з людей не постраждав.

Рятувальники вкотре закликають громадян дбати про пожежну безпеку в побуті та берегти майно від пожеж.

Відео дня

Причини  короткого замикання

Коротке замикання —  це наслідок контакту частин електропроводки або двох проводів з різними полюсами, їх ще називають потенціалами. Через це можна побачити характерний спалах від плазмової дуги та іскри від розплавленого металу провідників. Спалах супроводжуватиме характерний звук.

Однак цих неприємних наслідків можна уникнути, якщо вчасно помітити ознаки несправності розетки

 • під час увімкнення будь-якого пристрою в розетку чути потріскування в ній та видно спалах;
 • вилка пристрою нагрівається;
 • розетка нагрівається або деформована.

Коротке замикання може спровокувати навіть не сама розетка, а пристрій, який в неї вмикається. Наприклад, перебитий та неякісно ізольований провід.

Також причинами короткого замикання можуть стати: 

 • старість електропроводки;
 • неправильний монтаж електропроводки;
 • слабкий контакт у з’єднаннях проводки й електроприладів;
 • перевантаження електричного ланцюга, яке може виникнути через постійні відключення електроенергії;
 • механічне пошкодження проводів.

Усунення та профілактика

 1. Переконайтеся, що проблеми з електрикою є наслідком аварійної ситуації, що виникла у вас, а не наслідком системних збоїв і відключення електроенергії. Основними ознаками короткого замикання є раптове зникнення струму та характерний запах горілої пластмаси.
 2. У разі короткого замикання слід відключити в електричному щитку всі автомати чи викрутити пробки.
 3. Якщо помітили в місці замикання іскру або вогонь, слід негайно вжити заходів для гасіння пожежі. Найкраще накинути на місце загоряння суху щільну ковдру чи тканину. Увага! Не намагайтеся гасити вогонь водою. Вода проводить електричний струм. Тож можливе ураження ним. Оптимальним варіантом є гасіння загоряння в електрощитах і проводці за допомогою порошкового чи вуглекислотного вогнегасника.
 4. Викличте електрика. Це може бути представник ЖКГ, чергової аварійної служби або майстер приватної служби оперативного обслуговування.
 5. Відключіть усі електричні прилади, які були підʹєднані до мережі на момент виникнення аварійної ситуації, від джерела живлення. Можливо, замикання сталося внаслідок порушень у роботі одного з них.
 6. Після завершення ремонтних робіт уточніть у майстра, чи є якісь запобіжні заходи, яких треба дотримуватись у вашій ситуації, і чи вимагає вирішення проблеми додаткових ремонтних робіт.
 7. Зверніться до електрика для перевірки стану електропроводки та виявлення можливих прихованих наслідків аварії. За допомогою спеціального обладнання фахівець проведе вимірювання і зможе вказати на слабкі місця в системі вашого електропостачання, які варто усунути.

Для профілактики можна придбати для своїх розеток стабілізатори та запобіжники, які допоможуть уникнути неприємних ситуацій.

 Читайте також:

У нашому районі горів житловий будинок. Чоловік отримав опіки спини, обличчя та рук

У нашому районі під час пожежі загинула людина

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up