7 вересня: про свята, прикмети та іменини цього дня

7 вересня: про свята, прикмети та іменини цього дня
 • Сьогодні, 7 вересня, відзначають День військової розвідки України.
 • У церкві 7 вересня вшановують пам'ять апостола від 70 Тіта, єпископа Критського, а також перенесення мощей Апостола Варфоломея.

День військової розвідки України

1-го червня 2007-го року глава Міністерства оборони України підписав наказ № 302. Цим наказом було встановлено офіційне професійне свято військових розвідників України, який визначено щорічно відзначати 7-го вересня. Ця дата була обрана не випадково, саме в цей день, в 1992-му році вийшов Указ президента України, який відкрив нову сторінку в історії оборонного відомства суверенної держави.

Події, особливо останнього століття, показали як важлива і ефективна військова розвідка. Її відомство зовсім не афішує себе. Про її подвиги ми зазвичай дізнаємося набагато пізніше, ніж вони мають місце бути. В основному це відбувається на підставі відкритих документів, які стають доступні нашому суспільству по закінченню строків давності грифу «цілком таємно» і свідчать про безпрецедентні подвиги наших військових розвідників, для яких їхня діяльність не виходить за рамки звичайних відпрацьованих ситуацій

День Варфоломія і Тита

У церкві 7 вересня вшановують пам’ять Святого Тита – одного з 70 апостолів, який також відомий як учень Святого Павла, який народився на острові Крит. Батьки Тита були язичниками і будь-яку іншу віру категорично заперечували. Тому невідомо, яким чином сам Тит прийшов до рішення проповідувати християнство. Згідно з деякими відомостями, в 49 році він став супроводжувати апостолів Варнаву і Павла на Єрусалимський собор. Разом з Павлом Тит згодом подорожував по Греції і виконував доручення свого наставника.

Павло незабаром призначив Тита єпископом на острові Крит, а ще одного учня, Тимофія – в Ефесі. Переказ свідчить про те, що Тит залишався в статусі єпископа до самої своєї смерті, він прожив 107 років. Перед смертю встиг відвідати апостола Павла, який в той час перебував у Римі, перебуваючи в ув’язненні.
Ще одного святого вшановують у церкві 7 вересня – це Варфоломій. Відомо, що Варфоломій проповідував у Вірменії. Зокрема, на території Баку його схопили і піддали численним мукам.

Традиції та звичаї
У народі цей день вважається дуже вдалим для збору грибів, тому багато людей з ранку відправляються в ліс, збирають і заготовляють гриби на зиму.
А ось дітей в ліс краще не брати, щоб з ними не сталося лиха.
7 вересня прийнято готувати лікувальну воду. Для цього щось срібне кладуть в посудину з водою, а потім цією водою вмиваються і п'ють для зцілення від багатьох недуг.
Існує народне повір’я, згідно з яким людина, народжена на Варфоломія, в зрілому віці знайде величезне щастя.
Під час дощу забороняється проводити всілякі магічні і лікувальні ритуали, так як дощова вода їх змиє. А ось вмитися водою, в якій лежав якийсь предмет зі срібла, навпаки добре – на весь рік ви знайдете красу, здоров’я і бадьорість духу.

Народні прикмети та повіря на 7 вересня:

 • Якщо після обіду почався дощ, то він піде цілу добу.
 • Почули, що стовбури дерев клацають і тріщать, значить, буде стояти суха погода.
 • Ворони каркають частіше звичайного хрипкими голосами – скоро почнеться дощ.
 • Якщо ручка ковша сузір’я Великої Ведмедиці спрямована вгору, і при цьому зірки яскраво сяють, значить, настануть заморозки.
 • У лісі з’явилося багато грибів – прийде затяжна морозна зима.
 • Помітили, що перелітні птахи сідають на землю – буде ясно; на даху додому – непогоже.
 • По тому, як лягає на землю опадає листя, можна зрозуміти, якою буде погода в найближчі дні і вся зима: «обличчям» вгору – прохолодною; вниз – теплою.

Що не можна робити сьогодні:

Відео дня
 • Не можна ходити у ліс з маленькими дітьми;
 • Не можна лаятись і сваритись;
 • Не можна давати у борг;
 • Не можна вживати жирну і шкідливу їжу;
 • Не можна піддаватись поганим звичкам;
 • Не можна зберігати старі та поламані речі.
 • Не слід також починати будівництво будинку – він довго не простоїть.

Іменини:
7 вересня День ангела імені відзначають: Варфоломій, Епіфан. Іван, Міна, Регіна, Ренат

Погодні контрасти: про нічні заморозки та денне бабине літо
 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up