Тисяча гривень в тиждень: скільки у Козятині коштують репетитори

Тисяча гривень в тиждень: скільки у Козятині коштують репетитори
  • Щоб мати високі бали. Популярність шкільних репетиторів зростає з кожним роком.
  • Не винятком є і Козятин.
  • Скільки доводиться платити за послуги репетитора батькам козятинських випускників, та з яких предметів ціна найдорожча — дізнавались наші журналісти

Це раніше закінченням шкільної освіти були екзамени, до яких учні зазвичай готувалися самотужки. Були і випадки додаткових занять у школах або факультативів. Все це було безкоштовно. На зміну екзаменам прийшло ЗНО (зовнішнє незалежне оцінювання), а тепер уже, через важкі реалії та безпекову ситуацію, НМТ (національний  мультипредметний тест). Тут уже самотужки підготуватися важче — не та програма, навчання «в піжамах» або «дистанційка», карантин, війна, перебої зі світлом — все це вплинуло на рівень знань, як не крути. Тому чимало батьків школярів випускних класів звертаються за допомогою до репетиторів, аби підтягнути рівень і гарно скласти підсумкове тестування. З кожним роком репетиторство набуває все більшої популярності.

Хоч НМТ проводять наприкінці червня, учні починають підготовку до його здавання ще з початку навчального року. Обов’язковими в цьому році є два предмети. Для всіх вишів найперше — це українська мова. Другий обов’язковий предмет визначається ВНЗ, куди планує вступати абітурієнт. Попередньо, це математика або історія України. 

Відео дня

Математика 250, українська — 100

Ми поспілкувалися з батьками випускниці козятинського ліцею, яка також ходить до репетиторів. Окрім того, що заняття займають багато сил та часу, забирають ще й чимало коштів. Найдорожчі з репетиторів — математики.

— На історію України та українську мову донька почала ходити ще з вересня, тобто з початку навчального року. Щоб додатково закріпити ті знання, які даються в школі, і набрати більшу кількість балів та успішно скласти тестування, — розповідає Ольга, мама випускниці. — А на математику почала ходити ще з літа, так як цей предмет для доньки давався складніше. Спочатку вона ходила до свого вчителя з математики, щоб підтягнути шкільні знання, а зараз вже репетитор безпосередньо займається підготовкою до ЗНО чи НМТ. З нового року на математику ходить тричі на тиждень, тому що вчитель розрахував, що вони не можуть осилити всю тематику, яка надається на тести.

Математика виходить 250 гривень за півтори години, українська мова та історія — по 100 гривень за годину. В сумі — 950-1000 гривень на тиждень, бо буває по-різному.

За словами Ольги, з березня донька почала відвідувати безкоштовні курси підготовки до ЗНО з української мови. Як на неї, то це чудова нагода отримати якісні знання. Курси організував Козятинський центр професійного розвитку педагогічних працівників. Там працюють вчителі української мови і літератури, які викладають предмет у закладах загальної середньої освіти нашої громади.

На запитання, чи покращився рівень знань доньки через заняття з репетиторами, Ольга відповіла з надією, що це вона побачить за результатами тестування. 

— Вчителі іноді, які звикли ставити оцінки, такі вони і ставлять, — говорить Ольга. — По правді, коли я вчилася, були індивідуальні заняття, вчителі робили факультативи і навчали безкоштовно того, що не встигали в школі. Зараз же є репетиторство. І я не вважають, що це модно чи популярно. Просто не встигають вкластися в програму, ще плюс дистанційне навчання, карантини, війна. На мою думку, онлайни абсолютно не дають якісного навчання. Тому ми вимушені ходити до репетиторів по тих предметах, які ми плануємо здавати на ЗНО. Хочу зауважити — вчителі в школі непогані, підібраний сильний колектив, але такі склалися обставини.

Заклади освіти дають хорошу базу

Почули думку батьків. А що про репетиторство кажуть у школах? Поспілкувалися з директоркою Козятинського ліцею №1 ім. Т. Г. Шевченка Оксаною Кухар. Можливо через «дистанційку» вчителі дають недостатній рівень знань?

— Заклад освіти дає досить хорошу базу, але є одне але, — коментує пані Оксана. — Є діти, які, наприклад, їдуть на відпочинок з батьками під час навчального процесу. А це вже прогалина в знаннях. Ще одна причина — хвороба. Іноді буває слабкий інтернет, або немає можливості вийти на зв'язок. Але все одно кожен учень має доступ до навчальних матеріалів, які розміщені в класрумі та електронному щоденнику. А якщо немає контролю з боку батьків, немає зацікавленості самого учня — звісно, здобувати освіту стане важче. До прикладу, в нашому навчальному закладі налаштований якісний зворотній зв'язок з батьками щодо процесу навчання. Уже третій рік у закладі освіти використовується електронний журнал та електронний щоденник і батьки бачать результати своїх дітей, повідомлення та зауваження від учителів. Стосовно 11 класу, то, переконана, що ЗНО (НМТ) можна скласти за допомогою звичайних шкільних уроків: вчителі на заняттях використовують методи оцінювання, подібні до ЗНО, заохочують учнівство користуватися наданими державою можливостями підготовки до ЗНО (НМТ),  різнорівневі тести під час онлайн-уроків, які вже розміщені на сайті Українського центру оцінювання якості освіти, онлайн-версії тестів, а також пробне ЗНО (НМТ). Ми спонукаємо учнів користуватися даними сервісами, щоб перевірити рівень знань із предметів.

Стосовно успішності у закладі освіти і того, чи співпадають бали учнів з балами державної підсумкової атестації, Оксана Кухар зауважила — діти гарно навчаються, маємо досвід дітей, які отримали дуже високі результати ЗНО, і вони не мали репетиторів. Все залежить від закладу освіти, середовища і від наполегливості учнів. Фактично всі випускники, за словами директорки ліцею, вступають до вузів на бюджет, а це означає, що набрали достойні бали. 

— Раніше ми отримували відомість державної підсумкової атестації з Вінницького регіонального центру оцінювання якості освіти і порівнювали річний бал та бал ДПА. Відповідно до аналізу результатів всі оцінки співпадали. Можливо, є різниця в один-два бали, але це в межах рівня, — пояснює Оксана Кухар. — Тобто, вчителі працюють, поточні бали виставляються аргументовано і правдиво. Наприклад, якщо дитина закінчила заклад освіти і має з певного предмету шість, то це її тверда шістка. Але хочу додати, все залежить від учителів, батьків, і від наполегливості дитини. І не факт, якщо учень займається з репетиторами, то отримає гарні результати.  Якщо учень має прогалини перший рік навчання, другий, третій — репетитор не зможе за короткий термін підготувати якісно до ЗНО (НМТ).

Ціни на послуги репетиторів кусаються

В Україні є кілька найпопулярніших платформ із пошуку репетиторів. До прикладу, «Асоціація репетиторів України», BUKІ та Cererra. Саме там ми й дізнавалися вартість послуг репетиторіві, промоніторивши всі ці платформи. 

Звісно, ціни можуть коливатися у межах кількох сотень залежно від досвіду роботи викладача чи інтенсивності занять тощо. Ми ж вказуємо середню ціну. 

  • Українська мова — 250.
  • Математика — 300.
  • Історія — 200.
  • Англійська — 250. 
  • Біологія — 200. 
  • Фізика — 200.
  • Хімія — 200.

 

Опитування

Ваші діти, внуки ходять до репетиторів?

Читайте також:

У Козятинському ліцеї №7 відбулася навчальна евакуація закладу освіти на випадок «Пожежної тривоги»

У Козятинських ліцеях розцвіли тюльпани від асоціації квіткових виробників Нідерландів та України

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (4)
  • Читач58

    Всі знають які вчителі, з якіх предметів і за яку суму заробляють додатково репетиторством, крім налогової...
  • Марія Олійнічук

    А для чого тоді вчителі,колись навчались без репетиторів,мали не погані знання скільки дітей ставали науковцями,професорами,космонавтами,а тепер все роблять гроші.

    Марія Олійнічук reply Марія Олійнічук

    Pes Mayonez

    Pes Mayonez reply Марія Олійнічук

    Марія Олійнічук вчителі зацікавлені в низькій якості набуття учнями знань в школі-вони ж і підробляють репетиторством.скажу більше,знаю вчительку укр.мови,яка возила свою дочку до репетитора...з укр.мови.

keyboard_arrow_up