Рада ветеранів та профспілка локомотивного депо хоче зустрітися з Валентином

Рада ветеранів та профспілка локомотивного депо хоче зустрітися з Валентином
 • У понеділок, 23 жовтня, президія ради ветеранів зібралася на своє чергове засідання.
 • На порядку денному було винесено два питання: чи є правові підстави на перейменування локомотивного депо ім. братів Валдаєвих та створення при раді ветеранів жіночої ради ветеранів.

З приводу перейменування локомотивного депо голова ради ветеранів Федір Кропива вирішив почути думку кожного присутнього на засіданні ради ветеранів. Всі члени президії висловилися, що брати Валдаєви не підпадають під закон про декомунізацію. А Леонід Коваль та Євгеній Буравський виявили бажання зустрітися з паном Валентином. Саме він звернувся до щотижневика газети «RIA-Козятин» і підняв питання щодо перейменування депо ім братів Валдаєвих (стаття «Велика війна вже два роки, а депо — імені Валдаєвих» у газеті за 12 жовтня). 

Голова ради ветеранів дирекції залізничних перевезень Євгеній Буравський каже: 

Відео дня

— Яке відношення має 1905 рік навіть до 2017 року? Брати Валдаєви вийшли на захист робітників. Нехай ті, що знаходять в тих подіях якійсь паралелі з нинішньою росією, прийдуть і подивляться на будку Валдаєвих. Нехай прийдуть в музей локомотивного депо. Ми не можемо переписувати історію, так як хочеться якимось псевдо патріотам.

Історик і краєзнавець Микола Купчик детально розповів про події страйку 1905 року. Брати Валдаєви стали на чолі страйку у Козятині. Вони вийшли до поворотного круга, щоб зупинити поїзд, який прямував з вантажем до міста Сарни, і там жандарми їх розстріляли. Пізніше локомотивне депо отримало назву ім братів Валдаєвих. На будинку, де жили Валдаєви, була встановлена меморіальна дошка, був підхід до неї і квіти колись стояли. 

— Зараз все це занедбано, занехано і вже прийшло питання до стели і до самої назви. 

Звичайно, життя не можна кожного разу починати з чистого листка. Життя продовжується, це наша історія, вона вже відбулася і змінити її вже ніхто не зможе. Інше питання, як на неї дивляться. Один дивиться, так як воно дійсно відбулося. Другий хоче якось по своєму дивитися. В принципі, це нормально, кожен має свою думку і кожен має право її висловити, —  каже історик.

За перше рішення, що локомотивне депо не підлягає перейменуванню, президія ради ветеранів проголосувала одноголосно. Після голосування Микола Купчик прочитав заяву, з якою вони звертаються до засобів масової інформації та міської ради. Друге питання порядку денного рада ветеранів вирішили одним голосуванням. Жіночій раді у раді ветеранів бути.  

Коментарі (11)
 • Вера Могилевич

  Переіменуйте цих дурнів,які хочуть цього,як вже надоїли.
 • Татьяна Волосенко

  Підтримую думку Історика і краєзнавеця Миколи Купчика. Це історія нашого міста і її потрібно зберігати. Так, нова епоха дає нових героїв, яким теж знайдеться достойне місце в історії міста!

  Татьяна Волосенко reply Татьяна Волосенко

  Надія Кучер на той історичний період - це було гідне рішення! Ви ж памʼятаєте, як люди виходили на Майдан, щоб захистити спочатку студентів, яких розганяли дубинками, а потім , щоб позбавитися ганебної влади. А щодо сьогоденної ситуації, то це ж вибір людей, які прийшли на вибори і  проголосували «За» та які не прийшли на вибори і їх голоси ….. Отака вона правда життя!

  Alex Vasjuta reply Татьяна Волосенко

  Надія Кучер революція гідності не пустила до нас кацапів. Яник здав би нас без бою. А з корупцією справимося. Хай но тільки хлопці повернуться

  Надія Кучер reply Татьяна Волосенко

  Татьяна Волосенко
  А  хіба  ми думали,до  чого приведе ця революція гідності, до збагачення ненажерливих собак, до  загибелі сотні тисяч  безневинних людей  і воно цього стоїло

  Татьяна Волосенко reply Татьяна Волосенко

  Alex Vasjuta Українці постійно відстоюють свою свободу, свої права. У 1990 році  відбулася Революція на граніті, під час якої українська молодь протестувала за демократичні процеси і проти нового союзного договору. 21 листопада 2004 року почалася Помаранчева революція проти фальсифікацій на виборах, а цього ж дня дев’ять років потому — Революція гідності.  І вже 14 квітня 2014 р. офіційно оголошено про АТО. За 9 років протистояння змінилася назва, розпочалася війна по визволенню окупованих територій України. От скільки роботи зʼявилося по пошуку, за вашими словами «ганебних персонажів»Мені запам’ятався Сергій Нігоян - 19 - річний юнак, перший загиблий на Майдані. Саме він, стоячи на діжці і тримаючи прапор України, читав вірш Шевченка «Кавказ»: Борітеся — поборете! Вам Бог помагає! За вас правда, за вас слава і воля святая!"
  Саме такими, мені здається, були брати Валдаєвих!
  І нарешті: чи на часі влаштовувати такі дебати, коли на сході України проливається кров наших воїнів?

  Татьяна Волосенко reply Татьяна Волосенко

  Українці постійно відстоюють свою свободу, свої права. У 1990 році  відбулася Революція на граніті, під час якої українська молодь протестувала за демократичні процеси і проти нового союзного договору. 21 листопада 2004 року почалася Помаранчева революція проти фальсифікацій на виборах, а цього ж дня дев’ять років потому — Революція гідності.  І вже 14 квітня 2014 р. офіційно оголошено про АТО. За 9 років протистояння змінилася назва, розпочалася війна по визволенню окупованих територій України. От скільки роботи зʼявилося по відшуку, за вашими словами «ганебних персонажів»Мені запам’ятався Сергій Нігоян - 19 - річний юнак, перший загиблий на Майдані. Саме він, стоячи на діжці і тримаючи прапор України, читав вірш Шевченка «Кавказ»: �Борітеся — поборете!�Вам Бог помагає!�За вас правда, за вас слава�І воля святая!
  Саме такими були брати Валдаєвих!
  І нарешті: чи на часі влаштовувати такі дебати, коли на сході України проливається кров наших воїнів?

  Alex Vasjuta reply Татьяна Волосенко

  Tetyana Volosenko тирани та ті, хто приводить їх до влади, звісна річ, можуть вважатися історичними персонажами, але ж вони ганебні персонажі. То хіба ж потрібно вселяти в них позитив, називаючи їхніми іменами історичні пам'ятки? Нормальна практика перейменовувати  деякі об'єкти. Тільки питання хто судді? Дуже багато розвелося ветеранів невідомо чого. Де-хто забув, як самого себе звати, але пнуться показати свою значимість та тягнуть на себе ковдру. Якщо ти на утримуванні у громади, сиди дома та попивай кефірчик.
 • Татьяна Волосенко

  У виступі Є.Буравського є фраза: "Яке відношення має 1005 рік навіть до 2017 року? ". Потрібно виправити 1005 р. на 1905
 • Надія Кучер

  Господи, чим  у людей голови  забиті,хіба воно на часі.

keyboard_arrow_up