Різдво Христове святкують 7 січня

Різдво Христове святкують 7 січня

Українці святкують Різдво Спасителя за юліанським календарем. "20 хвилин" бажає тернополянам веселих свят. Христос народився!  

Для мільярдів людей на планеті Земля Різдво - значимий і світлий, воістину велике свято. Він традиційно відзначається в усьому християнському світі на честь народження немовляти Ісуса в місті Віфлеємі. За новим стилем - 25 грудня (у католиків), по старому - 7 січня (у православних), але суть одна: свято, присвячене Христу, - ось що таке Різдво! Це можливість порятунку всього людства, яка прийшла до нас з появою на світ маленького Ісуса.

 Що таке Різдво Христове?

Опис, походження свята добре знайомі нам з Євангелія. Марія разом з батьками жила в Назареті (Галілея). Вона народилася, коли батьки її, Іоаким і Анна, були вже в літах, стала бажаним і пізньою дитиною. Коли Марії виповнилося три роки, її відвели в Храм Господній у Єрусалимі, де вона і виховувалася в благочесті. Коли прийшла пора виходити заміж, їй підшукали богобоязливого і праведного мужа - теслі Йосипа. Марія і Йосип побралися.

Відео дня

Явище Архангела

Одного разу Марія вирушає до джерела за водою. Їй є ангел, який проголошує майбутнє народження немовляти від Святого Духа. Буде той немовля чоловічої статі, і йому судилося померти за гріхи людського роду, взявши на себе спокуту і очищення. Діва дивується, але приймає волю Божу. Незабаром її положення вже не приховати, а люди починають засуджувати Марію, так як вона була ще тільки заручена. Навіть Йосип намір її залишити. Але ангел, приснився йому вночі, оповідає про непорочне зачаття від Святого Духа, і Йосип скоряється. За велінням Господа, він повинен буде залишитися при дружині з немовлям. Праведник оголошує Марію своєю дружиною.

У Віфлеємі

Марія, будучи вже при надії, разом з чоловіком своїм Йосипом отправляеется до Віфлеєму. Знайти притулок по прибуттю в місто їм не вдалося, але вони бачать печеру за межами і вкриваються там. Марія відчуває, що настає час пологів. Тут, в печері для пастухів, і з'являється на світ немовля Ісус, а про факт народження сповіщає яскрава Вифлеємська зірка. Світло її осяває всю землю, і далеко на сході волхви, халдейські мудреці, розуміють, що збулися пророцтва священних писань: Цар Спаситель народжений!

Дарунки мудреців

Щоб побачити Месію, волхви збираються в далеку дорогу. А пастухи, випасають худобу на сусідніх пасовищах, першими поклоняються Спасителю, чуючи спів ангелів, які сповіщають про народження. Після прибуття в Юдею волхви по яскраво сяючою зірці знаходять печеру, де переховується Святе сімейство. Наблизившись до Христа, вони приносять дари: ладан і смирну, а також золото. А після видаляються прославляти Ісуса кожен в свої землі.

Побиття немовлят

Цар Ірод, який почув про народження Царя світу у Віфлеємі, наказує своїм підлеглим знищити всіх немовлят чоловічої статі молодше двох років. Але Святе сімейство тікає з міста в Єгипет, щоб уберегти Ісуса від розправи. Ось коротко викладена християнська історія про те, що таке Різдво.

Про свято Різдво Христове для дітей

Для малюків Різдво - завжди казка, не треба про це забувати. Якщо дитина маленька, він може також із задоволенням взяти участь у святі. Купіть йому розмальовки, розповідають про те, що таке Різдво для дітей. Допоможіть вивчити вірш чи колядку, щоб розповісти її прийшли гостям. Можна зробити своїми руками різдвяний вертеп, вирізавши і розфарбувавши невеликі фігурки дійових осіб разом з вашим малюком. Якщо дитина постарше, можна навчити його співати різдвяні колядки, і навіть сходити разом з дітьми поколядувати до сусідів. Безумовно, дитина за це повинен отримувати різноманітні заохочення - цукерки, дрібні гроші, солодощі. А в багатьох країнах прийнято дарувати дітям подарунки на Різдво Христове.

 

римувати таку гарну традицію!

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
keyboard_arrow_up