Можна побачити картини, які оживають та поринути в світ віртуальної реальності

Можна побачити картини, які оживають та поринути в світ віртуальної реальності
  • У Козятинському ліцеї №1 імені Т. Г. Шевченка відкрилася інтерактивна виставка «EDAR: За лаштунками реальності». Для всіх бажаючих поринути у світ віртуальної реальності і дізнатися все про медіаграмотність представили 21 постер, які створені за допомогою штучного інтелекту.
  • Першопрохідцями дослідження цих постерів стали десятикласники ліцею, які вже відчули, як це все працює. Ділимося інформацією і з вами

Відкриття унікальної виставки, що охоплює сучасні технології доповненої та віртуальної реальності (AR/VR), відбулося у п’ятницю, 29 листопада у вестибюлі навчального закладу. Як розповіла директор Оксана Кухар, вона реалізується за підтримки IREX у межах Програми інформаційної стійкості українського громадянського суспільства, допоможе підвищити рівень критичного мислення.

— Ми споживаємо їжу і споживаємо інформацію (з інтернету, з соціальних мереж), і те, що ми читаємо, слухаємо дивимося — не завжди є реальністю, — каже Оксана Кухар учням, які прийшли на відкриття виставки. — Нами маніпулюють, перекручують факти. На це власне і спрямовані сучасні інформаційні війни. Ми ж маємо фільтрувати інформацію та перевіряти її достовірність.

Виставка включає в себе 21 постер. Це картини, які оживають за допомогою мобільного додатку  EDAR. Його легко скачати через кюар код. Тут наші телефони будуть в допомогу і з користю. Саме через додаток можна побачити 3Д моделі, віртуальні світи, з вбудованою музикою, яка доповнює ту чи іншу тему. 

— За допомогою доповненої реальності, віртуальної реальності, виставка наповнюється яскравим контентом. Кожен постер — це витвір мистецтва штучного інтелекту, — додає директор школи.

Розповімо, чим корисна виставка. Найперша її мета — допомогти у розвитку медіаграмотності. Адже переглянувши картини можна дізнатися, як розпізнавати дезінформацію, як працювати з перевіреними джерелами і не загубитися в інформаційному просторі. Виставка допоможе краще орієнтуватися в потоці інформації, аналізувати її та робити обґрунтовані висновки. Вона навчить, як дорослих так і дітей, захищати себе від фейків, маніпуляцій та інформаційних атак.

Спершу учні отримали теоретичні знання про виставку, а потім перейшли до практики. Оксана Кухар розповіла поетапно, як користуватися мобільним додатком, аби дослідити картину. У додатку треба вибрати зручну мову (українську або англійську),  потім обрати картину і направити на неї активізовану у телефоні камеру. І все, вона починає оживати. Біля одного постера можна затриматися на декілька хвилин. Адже, щоб дослідити світ за лаштунками реальності, ще є текстова інформація, можна зіграти в інтерактивну гру «НотаЄнота», яка вже стала популярною в Україні. Також глядачу запропонують короткий тест на сприйняття інформації. Є ще додаткові завдання і поради від зображеного на картині Героя.

— Після перегляду ви отримаєте багато корисної інформації про медіаграмотність. Ворог активно використовує інформаційну війну, щоб нас ввести в оману зробити більш лякливими. Але в нас немає бути страху, тому що ми сильні. Україна — переможе.

Виставка неабияк зацікавила старшокласників. Адже після презентації всі перейшли до перегляду. Охоче підходили до картин, скачували додатки і поринали у віртуальний світ. В когось це виходило не з першого разу, але згодом, завдяки підказкам та допомозі директора чи однокласників, все вдавалося. Учні оживилися і стали обговорювати побачене в телефоні. 

 

За словами директора ліцею, виставка триватиме до 13 грудня. З вестибюлю її перенесуть до актової зали. Тож всі бажаючі можуть приходити і насолоджуватися її переглядом, за допомогою сучасних технологій.

Читайте:

Співали під гітару Yaktak і читали вірші про кохання у молодіжному просторі Козятина

Хто очолив новостворений департамент гуманітарної політики

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up