Співали під гітару Yaktak і читали вірші про кохання у молодіжному просторі Козятина

Співали під гітару Yaktak і читали вірші про кохання у молодіжному просторі Козятина
  • Простір «PidVal» зібрав молодь на літературно-музичний вечір «Творчість. Енергія. Вайб».
  • Захід самостійно підготувала та провела Анастасія Сироїд, учениця ліцею №1.
  • Звучали відомі пісні та авторські поезії. А ще поділилися, що готують на наступний захід

Вечір п’ятниці, 1 листопада. За 10 хвилин на 17-ту. У молодіжному просторі «PidVal» знову людно — юнаки з дівчатами зібралися на літературно-музичний вечір. До старту залишається декілька хвилин. Хтось в пів голоса розмовляє. Тим часом Влада Глущенко награє на гітарі акорди «Shape of my heart» — відомого саундтреку до фільму «Леон-кілер», яку виконує Стінг.

За декілька хвилин згасає світло. Звучить мелодія, сповнена містики. На сцену виходить організаторка та ведуча літературно-музичного вечора Анастасія Сироїд. У різнокольоровому сяйві дівчина зачитує рядки з пісні Юлії Саніної, вокалісти гурту «The Hardkiss»:

Відео дня

«Привіт! Ми не бачились цілу вічність. Коли ці планети лягли між нами, коли ти забув залишити номер, коли я навідувалася до твоєї мами, аби мати ілюзію, що ти поряд. Ти летів на Марс, і ще трохи вище, я спускалась знов у німе метро».

Літературно-музичний вечір відкрила джазова пісня «Sway» у виконанні учениці училища Тетяни Коваленко. По тому на сцену знову вийшла ведуча.

— Ця людина стала дечим особливим у моєму житті, адже саме її творчість надихала мене і далі захоплюватися магією слова, — каже Анастасія Сироїд. — У її екстах ти ніби поринаєш в інший вимір, світ, у якому ти можеш дозволити собі бути іншою, відвертою. Від її текстів так і віє відчуттям шаленості та закоханості.

До мікрофону запросили Вероніку Поліщук. Дівчина прочитала власний короткий вірш, а тоді трохи розповіла про себе.

— Мені ця прекрасна дівчина, Анастасія Сироїд написала в середу, ми обговорювали моменти щодо виступу, — каже Вероніка. — Вона сказала, що потрібно буде представитися, трошки розповісти про себе. Я пишу: «Звісно, все розкажу, все буде класно», а в самої, знаєте, ця мавпочка з тарілками в голові. І питання — хто я? Це реально важке запитання.

Вероніці Поліщук 21 рік. Вона студентка факультету філології та журналістики. Пише вірші. Веде телеграм-канал, у якому ділиться власною творчістю. Цьогоріч дівчина посіла друге місце на всеукраїнському конкурсі поезій, хоча сама не знала, що бере участь — куратор Вероніки, який читає її телеграм-канал, надіслав на конкурс один із її творів, який високо оцінило журі. На літературно-музичному вечорі Вероніка зачитала свої вірші про гру в шахи та про кохання. Її поезія сповнена символів, тому дівчина одразу попередила, що не варто все сприймати буквально.

Після віршів на глядачів знову чекали музичні виступи. Анастасія Сироїд та Марія Загребельна заспівали пісню «Сон амур» гурту «Schmalgauzen». Це музично-театральний гурт, популярний серед молоді. Кожен їх концерт — це справжнє театралізоване дійство. Свій виступ дівчата теж зробили театралізованим — під час музичного програшу вони вальсували. Танцювали і їх тіні, що відбивалися на стіні.

Звучала і пісня легенди української музики Скрябіна: Катя Заїчко заспівала «Старі фотографії». Публіка не лише підспівувала дівчині, а й створила особливу атмосферу: хлопці з дівчатами увімкнули на телефонах ліхтарики.

До мікрофона знову запросили Вероніку Поліщук. Дівчина зачитала свій вірш про ненароджених поетів.

— Коли я маю публічні виступи, завжди намагаюся сказати, що війна триває і ми зараз у відносно безпечному місці і взагалі живемо у відносній безпеці, — каже по тому Вероніка. — Можливо ми думаємо, що вона нас навіть не стосується, але 13 листопада буде рік як загинув мій одногрупник. Йому було вісімнадцять і це все заради того, щоб ми з вами зараз тут зібралися, послухали, щось поспівали. Тому коли ви п’єте каву, якийсь раф, наприклад, купіть ще одну каву військовому чи військовій. Скільки коштує капучино? Сорок-п’ятдесят гривень. Закиньте їх якийсь збір. Це важливо — не забувати, підтримувати військових і розуміти, що зараз відбувається.

Вероніка зачитала ще дві свої поезії — про унікальність кожної людини і про те, що таке життя. По тому виступили Діана Маковецька та Влада Глущенко. Діана співала, а Влада зіграла на гітарі «Човен» гурту «Один в каное» і Yaktak «Уночі». Дівчата співали разом із публікою — для тих, хто не знає слів, на екран вивели титри.

Звершився вечір словами з пісні «The Hardkiss», які продекламувала Анастасія Сироїд:

«Бувай, ми не бачились цілу вічність. Твій стрімкий політ — чистий, незбагненний… Ти летів на мить, а не на сторіччя. Розкажи тепер: чи Земля космічна? Чи вона, як лід? Чи Земля зелена? Бувай. Ми не бачились цілу вічність. Я згадала риси твого обличчя. Ти сказав, що серце живе твоє там, де зорепад більш, ніж епічний. Там мене нема... Ти все більше є…»

— Мені б дуже хотілося, щоб наступні зустрічі були організовані вами, щоб вам було тут дуже цікаво, щоб ви проводили те, що цікаво саме вам, — звернулася до молоді Оксана Клірішенко, директорка Центру дитячої та юнацької творчості.

Після літературно-музичного вечора Тимофій зіграв на гітарі «Журавлі» гурту «The Hardkiss». Зауважимо, що цей захід самостійно підготувала молодь: Анастасія Сироїд написала сценарій та домовилася з усіма учасниками. І додамо, що в «Підвалі» вже готують наступний захід, на який планують запросити психолога.

 

Читайте також:

Письменниці-фантастки завітали до Козятина

У молодіжному просторі «Pidval» в Козятині відбувся перший захід

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up