До Музею Хліба завітали нащадки родинного древа сім'ї Федора Білошкапа, який побудував Вітряк
- Суботнього дня до Музею Хліба у Білопіллі завітали два молодих подружжя, із Київської області, Бондарчук Олександр з дружиною Марічкою та родина Музиченків Євгеній та Олена.
- Молоді люди попросили провести екскурсію, під час якої розповіли, що Олександр один із нащадків родинного древа сім’ї Федора Андрійовича Білошкапа — корінний житель, що побудував млин-вітряк, на базі якого з 1986 року відкрили Музей Хліба.
Цю цікаву історію написала Таня Панасюк у групу «Комунальний заклад «Музей Хліба с. Білопілля»
— Родинне коріння цієї сім'ї безпосередньо пов'язане з історією Музею. В кінці XIX–го ст. коло центральної дороги нашого села, у напрямку на Кашперівку, був побудований млин - вітряк. Побудував його корінний житель села Білопілля Федір Андрійович Білошкап на своїй садибі. Сам Федір Андрійович був безземельним. Залишившись рано сиротою з двома молодшими сестрами, він заробляв собі і сестрам на життя. Оскільки, у ті часи, вітряк був джерелом значного прибутку, Федір Андрійович на особисті заощадження купує у місцевого пана, графа Тадеуша Тишкевича, клаптик землі, будує вітряк і стає справжнім знавцем своєї справи. З 1986 року на базі вітряка було відкрито Музей Хліба, — йдеться у дописі
Отож, прапрапрадід Олександра, Федір Андрійович, його земля, Вітряк, що в сучасності став Музеєм, усе це є унікальна історія однієї родини із нашого села.
— Ця історія може послугувати поштовхом до вивчення свого родоводу. Адже, кожна родина є унікальною і має свої особливості. Із цього і складається історія нашої Батьківщини. Наше минуле – наш дорогоцінний скарб!
Нагадаємо:
- Днями фонд музею поповнився вишитими картинами та свистком-котиком, якого подарували відвідувачі.
Читайте також:
Водокачка, вежа і не тільки: Показали унікальні фотографії старовинного Козятина
Козятинчанка Олена Гоменчук прикрасила розписом хатину на території Музею Хліба
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.