Скачують підробну «Дію», щоб купити алкоголь, «тусуються» у парку та ведуться на шахраїв

Скачують підробну «Дію», щоб купити алкоголь, «тусуються» у парку та ведуться на шахраїв
  • Козятинські правоохоронці б’ють на сполох — козятинчани все частіше стають жертвами шахрайських схем, втрачаючи при цьому не малі суми грошей.
  • Поліцейські вкотре наголошують бути свідомими та перевіряти інформацію, а також звертаються до батьків, діти яких не досягли повноліття — слідкувати за їхніми діями, аби вони не отримували ані адміністративної, ані кримінальної відповідальності

До козятинської поліції останнім часом почала надходити інформація, що місцеві підлітки скачують незаконний додаток «Дія», у якому штучно змінюють дату народження, додають фото та інші, на перший погляд, достовірні персональні дані. Для чого? Така махінація з документом дає можливість придбати у магазині, пред’явивши підробний паспорт де тобі вже є 18, алкоголь та цигарки.

Продавці підробну «Дію» не можуть відрізнити від справжньої і зазвичай, підлітки отримують бажаний алкоголь. Таке кримінальне «задоволення», звісно, не безкоштовне. Вартує в межах 300-500 гривень.

Саме з таким підробним електронним паспортом днями і попався неповнолітній козятинчанин. Його помітили у магазині працівники поліції. Хлопець показав продавцеві на касі свою «Дію». На перший погляд він не виглядав 18-річним, хоча і показав документ в телефоні, який підтверджував його повноліття і здійснив покупку алкоголю. Як виявилось згодом, при перевірці документів правоохоронцями, йому таки не 18 років, а 16. Підлітка затримали для вияснення всіх обставин.

Відео дня

— За подібні злочини загрожує кримінальна відповідальність. Але наша мета не затримувати підлітків, а проінформувати батьків і попередити їх, — каже Євген Трайдакало, начальник сектору поліцейських офіцерів громади козятинського відділення поліції. — За підробку документів загрожує стаття 358 Кримінального Кодексу України. Вона передбачає, як штраф (від 17 тисячі гривень), так і обмеження і позбавлення волі. Хочеться наголосити, щоб батьки звернули увагу на своїх дітей, перевіряли їх додатки, цікавились ними.

І знову про парк

Разом з цим, Євген знову нагадав про проблему козятинського міського скверу. 

Молодь там не перестає тусити по вечорам, порушуючи громадський порядок, розпиваючи спиртні напої.

Поліцейські постійно спільно з військовими патрулюють вулицями міста. До парку — особлива увага

— Коли ми затримали цього хлопця з підробною «Дією», це було приблизно 20.00, з парка вийшло дивитись на цю подію близько 40 чоловік, — продовжує Євген. — І як тільки ми забрали його до відділення поліції, викликали батьків, то його друзі взяли запалили і поставили на перехресті біля приміщення поліції три свічки. Типу йому хана. Діти сходять з розуму, що в головах в їхніх робиться? Страшно подумати. До речі, стосовно парку — там так само п'ють, галасують. Всіх, кого виявляємо — притягуємо до відповідальності. Тому ще раз звертаюсь до всіх батьків — пильнуйте за дітьми, говоріть з ними, виховуйте так, щоб вони не потрапляли до райвідділу.

Шахраї повсюду

У розмові з капітаном поліції ми порушили ще одну не менш важливу тему — тему шахрайських афер, на які доволі часто ведуться козятинчани. Відсоток розкриття таких злочинів не великий, а от кількість жертв невпинно зростає. Тому правоохоронці вкотре застерігають бути обережними.

— Ми постійно попереджаємо та застерігаємо мешканців наших громад — не ведіться на шахраїв, — продовжує Євген Трайдакало. — Когось затримали, хтось купляє дрова дешевше і просять передплату. Не реагуйте. Хай воно буде трішки дорожче, але розраховуйтесь по факту. Якщо це доставка «Укрпоштою» чи «Новою поштою», там є така послуга — розрахунок після отримання товару. Наперед не треба платити, бо  потім можна писати заяву в поліцію. Таких шахраїв дуже важко відстежити, вони ці гроші кидають на електронні гаманці. Навіть кіберполіція не може виявити.

Останнім часом цю категорію злочинів взяли на особливий контроль. Постійно проводять обшуки у місцях позбавлення волі. Люди, які нічим не зайняті, сидять дзвонять. А є ще і цивільні, різноманітні кол-центри, які також телефонують і обманюють людей, при цьому заробляють на них великі гроші. Ми розмістили у відділеннях « Укрпошти» і «Ощадбанку» буклети, щоб не люди не перекидали кошти, не слухати шахраїв, не давати їм свої персональні дані, ніякі коди підтвердження.

За словами Євгена Трайдакала, в основному ведуться люди середнього віку, з приводу придбання товарів в інтернеті і старші люди. Цю категорію зазвичай розводять повідомленнями, що їхніх рідних затримала поліція, треба передати кошти, або ДТП або бійка. Шахраї заганяють людину у стресову ситуацію, тримають її  постійно на зв'язку, спілкуються, психологічно тиснуть на неї, ведуть з хати до терміналу, при цьому не відпускаючи з повідка.

— А зараз ще «Приватбанк» запроваджує голосові активації, які, як на мене, не потрібно встановлювати, — каже Євген. — На мою думку, людям від цього потрібно відмовлялись, бо будуть телефонувати записувати голос, а потім будуть активуватись і заходити замість тебе і використовувати твій додаток. 

Шахраї скрізь і їх побороти дуже важко, людям постійно доводити інформацію, щоб були свідомі, не спішили приймати рішення, щоб передзвонювали і перепитували в людей, які не в шоковому стані, не в стресі, не в путанині.  Бо в стрес загнати людину можна дуже швидко. Будьте обережними! Шахраї і справді, повсюду

Додамо кілька порад від поліції, як не стати «другом», який просить гроші

Читайте також:

У Козятині тепловоз зачепив чоловіка, а у Жежелеві у пасажира авто знайшли амфетамін: кримінал тижня

На службі 13 офіцерів. Розповідаємо, хто і де забезпечує громадський порядок на Козятинщині

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (4)
  • Anastasia Kaspirovych

    Якщо є час, то можна зі своєї дії відсканувати QR код.. і буде писати ось так! Мала вже таку ситуацію
  • Pes Mayonez

    "не малі" в даному випадку пишеться разом
  • Dino. Zawr

    О нііі, молодь п'є в парку, будемо возити їх до відділку, ні щоб наприклад організувати, муз гуртки ( не з тією апаратурою з совка) відокремити місце де молоді дозволено буде відпочивати, ні ми будемо заарештовувати і робити поліцейським план на дітях, трясця да в кінці кінців себе згадайте!
  • Вячеслав Цвигун

    Дію краще не завантажувати

keyboard_arrow_up