Що робити, якщо ви стали жертвою домашнього насильства: поради від поліції

Що робити, якщо ви стали жертвою домашнього насильства: поради від поліції
  • Упродовж 2022 року до підрозділів поліції Вінниччини надійшло 9730 повідомлень про вчинення домашнього насильства, за результатами перевірок яких відкрили 103 кримінальних проваджень, склали 6215 адміністративних протоколів та винесли понад 1500 термінових заборонних приписів.
  • Правоохоронці вкотре наголошують — якщо ви або ваші близькі потерпаєте від домашніх кривдників, не мовчіть про це та негайно звертайтесь до поліції!

— Ваше повідомлення може врятувати чиєсь життя або здоров’я. Правоохоронці реагують на усі факти насильства та надають постраждалим необхідну допомогу. Якщо ви або ваші близькі потерпаєте від домашніх кривдників, не мовчіть про це та негайно звертайтесь до поліції! Ваше повідомлення може врятувати чиєсь життя або здоров’я, — йдеться на сайті Поліція Вінницької області 

Поліціянти нагадають — домашнє насильство — це діяння фізичного, сексуального, психологічного або економічного характеру, що вчиняються в родині чи в межах місця проживання або між родичами, або між колишнім чи теперішнім подружжям, або між іншими особами, які спільно проживають або раніше проживали однією сім’єю, але не перебувають у родинних відносинах чи у шлюбі між собою, незалежно від того, чи проживають кривдник та постраждала особа у тому самому місці, а також погрози вчинення таких діянь.

Тому, якщо ви зрозуміли, що у ваших стосунках чи у родинах близьких вам осіб мають місце прояви насильства у будь-якій його формі, не зволікайте, а одразу звертайтесь по допомогу до компетентних органів.

Відео дня
Телефонуйте на спеціальні лінії 102, 116 123 та 0 800 500 335 (Національна «гаряча лінія» з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації) чи зверніться до поліцейського офіцера громади або до дільничного офіцера поліції.

Необхідно надати правоохоронцям наступні відомості:

  • - прізвище, ім'я та по батькові постраждалої особи;
  • - місце проживання постраждалої особи або члена сім'ї, стосовно якого існує реальна загроза вчинення насильства;
  • - особу, яка вчинила домашнє насильство, час і місце його вчинення, наявність у цієї особи зброї або інших засобів, якими вона може завдати шкоди собі чи оточуючим.

.— За необхідності на виклик разом з правоохоронцями прибуває мобільна бригада соціально-психологічної допомоги. Психолог та соціальний працівник роз’яснюють постраждалим особам їхні права і можливості отримання допомоги, — підсумували в обласному главку

Нагадаємо:

Козятинські правоохоронці спільно зі службою у справах дітей, сім'ї та молоді й Козятинською міською радою в міському парку встановили яскраво-червону лавку як символ протидії домашній тиранії.

 

Опитування

Вам стали у нагоді розміщені таблички біля «червоної лавки» у Козятині з інформацією щодо служб, які надають допомогу жертвам насилля та запобігають злочинам?

Читайте також:

Підозрюються у скоєнні особливо тяжкого злочину. Допоможіть розшукати зловмисників

Комуналка, пенсії та кредити: у ЦНАПі надавали безоплатну вторинну правову допомогу

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up