«Штрафи будуть великі» — Гетманцев про покарання з 1 жовтня за торгівлю без касових апаратів

«Штрафи будуть великі» — Гетманцев про покарання з 1 жовтня за торгівлю без касових апаратів
 • З 1 жовтня в Україні повертають штрафи за торгівлю без касових апаратів, заявив голова парламентського комітету з питань фінансів, податкової та митної політики, член фракції партії «Слуга народу» Данило Гетманцев. Повернення штрафів передбачив ухвалений Верховною Радою закон, який набув чинності 1 серпня нинішнього року.
 • Про суми штрафів та планові перевірки бізнесу він розповів Українському Радіо.

— Я хочу звернутися до підприємств торгівлі стосовно встановлення касових апаратів. З 1 жовтня будуть впроваджені великі штрафи за невстановлення цих апаратів. Перевірки касових апаратів відновлені — каже Гетманцев.

Він також додав, що планові перевірки бізнесу — звичайний контроль, який був до війни, відновлені не у повному обсязі: «Перевірки стосуються певних груп платників податків. Це підакцизні товари: горілка, тютюн, паливо, електроенергія, банківські й фінансові установи, а також гральний бізнес. Днями буде ухвалено план податкових перевірок. І до кінця року перевірять усі підприємства. Ми забезпечимо законну діяльність «білих» операторів і ліквідуємо чорних».

Відео дня

Електронна акцизна марка, говорить Гетманцев, запрацює з 1 січня 2026 року.

Як штрафуватимуть з 1 жовтня за торгівлю без касових апаратів

Уповноважена законом здійснювати перевірки використання РРО або ПРРО підприємцями та штрафує у разі виявлення порушень Державна податкова служба (ДПС). Штраф накладають на кожну транзакцію без фіскалізації. Сума штрафу залежить від суми чека і кількості виявлених порушень.

 • Перше порушення: 100% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями
 • Друге та наступні порушення: 150% від суми продажу товарів, робіт або послуг, учинених із порушеннями.

Читайте також:

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (26)
 • Кіпоренко Олександр

  Тупоголове бидло.
 • Кіпоренко Олександр

  Кацап довбаний.
 • Наталія Корнійчук

  Цього Гетманцева давно треба повісити за яйця
 • Truck Svet

  Так веселять унікуми, що живуть на безпечних територіях (де спокійно люди ходять в кав'ярні, ресторани) і при цьому кричать "в когось скінчилась війна...", коли мова йде про податки.

keyboard_arrow_up