«Як тільки настає 00:00 починається зліт мотопедистів»

«Як тільки настає 00:00 починається зліт мотопедистів»
  • Козятинчани порушують проблему — їзданину двоколісних у Козятині та у селах громади. Мовляв, вони не тільки гучно і швидко ганяють, а й роблять це у комендантську годину.
  • Що з цього приводу кажуть у патрульній поліції? Чи є за це відповідальність та чи проводиться робота з водіями-порушниками двоколісних?

Сезон мотоциклів та мопедів у розпалі. Доволі часто можна почути і побачити, як швидко та голосно мчать водії на своїх сталевих конях. Звісно, не всі ганяють та літають. Є добросовісні водії, які дотримують правил дорожнього руху. Але і порушників вистачає. Про таких днями написала і козятинчанка Оксана. Цитуємо її допис: 

«Цікаво. А що у нас у селі Козятині комендантську відмінили? Як тільки настає 00:00 починається зліт мотопедистів до третьої години ночі. Катаються по вулиці Центральна. Вони без вихлопної, гучні. Спати не дають, а коли повітряна тривога, то ти не знаєш чи летить чи їде» —  написала Оксана Поснова у одній із місцевих груп у фейсбуці.

Відео дня

Ми звернулися за коментарем до патрульної поліції. Чи реагують вони на такі випадки і що загрожує таким водіям?

— На опрацювання надходять скарги громадян щодо мототранспорту, який продовжує рух під час повітряної тривоги та дії комендантської години, порушуючи швидкісний режим. Особливо гостро сприймаються гучні вихлопи мотоциклів без глушника або з модифікованим глушником, що створює надмірний шум, — пояснює інспектор прес-служби батальйону патрульної поліції Хмільницького району Анна Капкан.  — Патрульна поліція на постійній основі здійснює контроль за дотриманням ПДР водіями мототранспорту. Виконує безперервне та цілодобове патрулювання території обслуговування. Поліцейські припиняють виявлені правопорушення, застосовуючи для цього передбачені законодавством права та повноваження. Проте маємо роз'яснити, що на законодавчому рівні наразі відсутні затверджені прилади та методики, за якими патрульна поліція може вимірювати рівень шуму мототранспорту, а також притягати водіїв згідно ПДР виключно за гучний звук вихлопу. 

Щодо складової частини статті 182 КУпАП, яка передбачає відповідальність за порушення вимог законодавчих та інших нормативно-правових актів щодо захисту населення від шкідливого впливу шуму чи правил додержання тиші в населених пунктах і громадських місцях.  Виявляється, сам факт керування водієм мотоциклу без глушника або з модифікованим глушником не відноситься до здійснення громадянами будь-якого виду діяльності, як це передбачає Закон України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», а тому і відсутній склад адмінправопорушення, передбаченого ст. 182 КУпАП.  

Крім того, за словами Анни Капкан, фіксація швидкості мотоциклів приладом «TruCAM» здійснюється лише у чітко визначених місцях, у світлу пору доби та за відповідних погодних умов. 

Пояснили у поліції і ситуацію, яка стосується кермування мотоциклами неповнолітніх хлопчаків. 

— Відповідно до законодавства, керувати автомобілем можуть лише громадяни, які мають дійсне посвідчення водія відповідної категорії. Неповнолітнім, які вирішили керувати автомобілем, загрожує відповідальність за порушення закону, — каже Анна Капкан. — В Україні дозволяється керувати мопедами та мотоциклами категорії «А» лише з 16 років, після проходження відповідного навчання та отримання посвідчення водія. Якщо неповнолітній громадянин керує транспортним засобом без водійського посвідчення, за це порушення батькам доведеться сплатити штраф у розмірі 3400 гривень. Також патрульні складуть відповідні адміністративні матеріали, а саме протокол на розгляд суду.

Разом з цим патрульні нагадують прості правила, які можуть вберегти ваше життя та здоров'я:

  1. Перш, ніж сісти за кермо свого двоколісника, уважно перевірте його технічний стан;
  2. Обов’язково одягніть шолом;
  3. Не забудьте взяти в дорогу посвідчення водія та реєстраційні документи на мототранспорт, оскільки їзда без них заборонена;
  4. На дорозі заздалегідь подавайте сигнали маневрування – в такий спосіб ви попереджаєте інших водіїв про ваш намір здійснити поворот чи обгін;
  5. На спусках і поворотах із обмеженою видимістю знижуйте швидкість і тримайтеся правого краю проїжджої частини;
  6. Завжди майте на увазі, що за наявності пасажира складніше утримати мотоцикл у рівновазі
  7. Суворо заборонено перевозити на мотоциклі чи моторолері людей, які сидять боком або дітей віком до 12 років, а також осіб у нетверезому стані.

— Громадяни міста про порушення з боку мотоциклістів можуть повідомити за скороченим номером екстреного виклику поліції «102», вказавши інформацію про напрямок подальшого руху транспортного засобу, його характерні прикмети, номерний знак, — додала на останок Анна Капкан

Читайте:

Через ремонт Героїв Майдану змінюють рух міських автобусів

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (19)
×
0%
  • Оксана Сизоненко 26 червня 2025 р.
    Не потрібно усіх ставити в одну лінію.  Чому бачите тільки поганих.  А тих мотоциклістів,  які за свій рахунок беруть участі в благодійних заходах, донатять і роблять набагато більше для перемоги, для наших хлопців на передовій як більшість з цих хто пише такі коментарі. Тут усі герої. Чому ви мовчите і не говорите в очі тим хто купляє дорогі мотоцикли своїм дітям яким немає щей 16? Тому що батьки у них статусні, при грошах, можете получити по шапці. А на простого роботягу можна і з сапою кидатися.  Ви спершу розберіться а потім пишіть. Хоча б іноді включайте мозок коли пишете.
  • Кисло Сладкий 25 червня 2025 р.
    А що тоді робити людям в яких з заводу йде гучний вихлоп, якщо вони офіційно допущені до доріг то в чому справа? Людям колхозити абсолютно новий мотоцик?
  • Ольга Дітрих 25 червня 2025 р.
    О накінець написала газета,це велика проблема! Хай задіють  владу! На дворі війна а не гонки!!!
  • Светлана Подручная 25 червня 2025 р.
    В Козятині на рахунок такої їзди поліція бездіяльна! Ці гонщики обганяють патрульні машини, а з боку поліціянтів ніякої реакції!
keyboard_arrow_up