На одній капустині 320 тисяч комах. П'ять дієвих засобів від білокрилки

На одній капустині 320 тисяч комах. П'ять дієвих засобів від білокрилки
  • Всі напевно знають білокрилку — шкідника, небезпечного для багатьох рослин — огірків, помідорів, салатів, декоративних культур.
  • Особливо небезпечна вона для капусти. Боротися з білокрилкою дуже важко, але якщо нічого не робити, то білокрилка знищить врожай.
  • Ми підготували для вас декілька народних рецептів від місцевих  городників.

Вивести цього шкідника дуже важко, адже фахівці підрахували, що з урахуванням усіх фаз розвитку рослини на одну капустину припадає 320 тисяч екземплярів шкідників і такого нашестя білокрилки, як нині, не спостерігалося більше 20 років.

З метою ефективного контролю популяції білокрилки городники рекомендують проводити регулярний огляд рослин. Щораніше ви виявите шкідника, то легшим та  більш успішним виявиться процес боротьби з ним.

Колонії дрібних метеликів харчуються соками рослин. А ще вони швидко розмножуються та залишають липкі виділення, на яких поселяється сажистий гриб. Сажистий грибок сам по собі не є шкідливим, але він може заблокувати пори листя, порушуючи процес дихання рослини, що призводить до нестачі кисню. Якщо вчасно не вжити заходів, білокрилка може призвести до серйозного ослаблення рослин, затримки їхнього розвитку та значного зниження врожайності.

Відео дня

Народні методи зазвичай добре працюють, коли у вас не велика площа під капустою. Якщо під капустою велика плантація, то потрібно в боротьбі з білокрилкою використовувати хімічні засоби. 

З народних рецептів городники радять використання пасток. 

«Жовті або сині липкі таблички приваблюють білокрилку як магніт. Пастки зробіть самі. Картон треба намастити медом чи вазеліном та підвісити пастки у міжряддях капусти. Результат побачите за день». Ми перевірили такі пастки в дії. Можливо, у нас мед не дуже липкий, картонні пастки взагалі не діють. У нас краще виходило після струшування давити білокрилку на вологій землі. 

Дачниця Марія пояснює, що білокрилку мало кому вдається перемогти. Можна лише зменшити кількість комах. Але й це вбереже рослини від гибелі. Ось кілька рецептів:

  • На початкових стадіях ураження рослин білокрилкою можна застосовувати промивання листя слабким розчином дегтярного мила в концентрації 20 гр. на 10 л води. Аромат дьогтю чи його сморід відлякує білокрилку.
  • Сто грам цибулевих або часникових стрілок подрібнити у блендері та настояти тиждень у герметично закритій ємності. Перед оприскуванням рослин до настоянки додають 5 літрів води. Обробляємо капусту один раз на 2 тижні. Обприскувати можна і рослини, і грунт. 
  • Одна головка часнику,1 літр теплої води настоювати 4 години. Концентрат розбавити у 3-х літрах води.
  • Одну столову ложку аміаку додати до одного відра води. Застосовувати не частіше одного разу на місяць. Аміак містить багато азоту, який буде накопичуватися у грунті та рослині.
  • Дієвим є такий розчин для оприскування: шість столових ложок соди та дві чайні ложки йоду на 10 л води. Щодо цього рецепту, то підприємець Ірина, у якої під капустою 60 соток, зауважила, що в інтернеті такий рецепт можна знайти з вмістом соняшникової олії. Вона не радить обприскувати капусту таким народним препаратом. Тому що з ним треба працювати дуже обережно. Якщо олія потрапить на верхню частину листка, то під дією сонячних променів листок і вся рослина можуть загинути. Можливо з олією такий народний препарат має кращий ефект, але ризикувати всією рослиною не варто. 

Свою капусту Ірина обробляє хімічними препаратами. Серед дійових з хімічних називає — «Теппекі». Це один з високоефективних препаратів в боротьбі з білокрилкою заслужив довіру багатьох городників. 


 

Коментарі (8)
×
0%
  • Vlad 20 червня 2025 р.
    Я рекомендую засіб оперкот + два прилипач на відро води
  • Володимир Загоруйко 20 червня 2025 р.
    Спробуйте господарським милом, просто обмивати оприскувачем, один раз на чотири,п'ять днів.
  • Людмила Холодова 20 червня 2025 р.
    Коли вирощують капусту в промислових масштабах теж користуються народними методами? Невже  так важко опублікувати конкретні засоби боротьби? Кому потрібно народні той знайде. І білокрилка, і слимаки задовбали,а нам ручний метод пропонують.
  • Николай Сегеда 20 червня 2025 р.
    Okay
keyboard_arrow_up