Обговорювали законність відключення від газової мережі

Обговорювали законність відключення від газової мережі
  • До секретаря козятинської міської ради Ірини Репало звернулася ініціативна група мешканців нашого міста з приводу відключення їх осель від мережі газопостачання. В процесі попереднього обговорення прийняли рішення провести з цього питання круглий стіл за участі ЖКГ, поліції, відділу архітектури та газової служби.

На зустріч ініціативна група підготувала колективне звернення, яке зачитав юрист Володимир Цимбалюк. У зверненні йшлося, що відключення помешкань городян від газової мережі разом їз земельними роботами, незаконне.

Позицію газовиків озвучив юрист газової структури. 

Відео дня

— Є Закон, положення, нормативи та правила. Ми керуємося законами газорозподільчих мереж України. Кодекс ГРМУ (газорозподільчих мереж України) і правила. ПБСГ (правила безпеки споживання газу). На цих двох складових тримається газопостачання для населення. У 2020 році тариф розклали на газопостачання і на транспортування. 

— Це не наша примха, це вимога НКРЕКП, це вимога Закону України. Вони так вирішили, — доповнив свого колегу головний інженер Олександр Шевчук.

Ініціативна група не погодилася з цим висновком, посилаючись на статті основного Закону України — Конституцію. 

— Надра належать народу України, носієм влади в Україні є народ, газ йде нашими трубами і в типовому договорі за 2013 рік власник газових труб будинку — господарник і іншого договору немає, — наголошували в ініціативній групі. 

Газовики стояли на своїй позиції. 

— Є публічний договір, згідно до якого люди підписуються, користуються послугою, платять за неї, як за постачання і за розподіл. Ви посилаєтеся на договір «оферта»,  який був дієвим у адміністративному кодексі. Там дійсно була пропозиція, де користувач діє за принципом хоче або не хоче. У нашому випадку діє договір «публічний», він не підлягає під «оферту». Якщо людина відмовляється від розподілу газу, вона не може його споживати, тому що таке споживання незаконне. На думку газової служби у ініціативній групі підміна понять. 

— Зараз діє договір «публічний», де все у вільному доступі, де зайшов і побачив. Паперового договору з мокрою печаткою, який був, такого договору вже немає. Так само як немає тієї ліцензії з голограмою і сургучною печаткою. Зараз все цифролізовано і у вільному доступі. Є положення, згідно якого нас уповноважують проводити розподіл. У цьому положенні все чітко прописано, — пояснили представники газової служби.

Між газовиками і ініціативною групою почалися суперечки. Говорили по декілька осіб одночасно. Хтось з ініціативної групи навів приклад, що транспортування газу — це газовий балон на плечах працівника газової служби. Говорили, що «газ йде нашими трубами, які ми проклали і за це вам ще й плати»? Згадали законопроєкт народного депутата Максима Заремського № 13095, зареєстрований у Верховній раді, яким пропонується скасування українцям плати за транспортування газу під час дії воєнного стану.

Коли напруга між сторонами спала, підняли питання, хто дав дозвіл на земляні роботи біля осель громадян, яких у газовій службі вважають боржниками. Виявилося, що такий дозвіл був наданий управлінням ЖКГ. З цього приводу пояснення дав керівник ЖКГ Іван Вовкодав. Він повідомив, що керувався  пунктами постановою Кабінету Міністрів і не міг такого дозволу не дати. 

Ініціативна група вважає, що у начальника ЖКГ не було підстав надавати такий дозвіл і Володимир Цимбалюк звернувся до начальника поліції нашого міста, який був присутнім на круглому столі Олександра Павлика, щоб він дав правову оцінку всьому побаченому і почутому. Підполковник Олександр Павлик сказав, що прямо зараз відповідь не можна дати, треба розібратися в усіх складових ситуації.

Вивчити і дати оцінку в діях кожного має й міська рада. Секретар міської ради нашого міста Ірина Репало в своєму дописі написала наступне:

«Ми мали продуктивну зустріч, на якій були присутні представники структурних підрозділів ЖКГ, поліції, відділу архітектури та газової служби. Кожного представника ініціативної групи було уважно вислухано, а їхні зауваження та стурбованість взяті до уваги.

В результаті активного та емоційного обговорення поточної соціальної напруги, спричиненої ситуацією з газопостачанням, усі присутні дійшли спільного рішення витребувати офіційне правове роз’яснення з наступних важливих питань:

  • Законність видачі Управлінням ЖКГ дозволів на проведення земляних робіт, які могли призвести до проблем з газовими мережами.
  • Правомірність відключення газопостачання до осель мешканців у зв’язку з наявною заборгованістю за оплату постачання газу перед ТОВ «Газорозподільні мережі».

Ми розуміємо важливість отримання чіткої та обґрунтованої відповіді на ці питання для відновлення спокою та справедливості в нашій громаді. Відповідні запити вже готуються і будуть направлені до уповноважених органів для надання всебічного правового аналізу ситуації.»

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (14)
×
0%
  • Микола Співаченко 9 травня 2025 р.
    Пані Іра репало,прошу Тебе запросити на бесіду.безкоштовно.хочу Тобі допомогти,
  • Людмила Грабовая 7 травня 2025 р.
    Нажаль ЗМІ насипають вподобайки на користь службових осіб )) посадові особи найняті на роботу за наші податки , вони виконавці і по правді мають служити народу ...

    В ідеалі правове поле - це гарантія спокійної громади . Залучення сторін до обговорення невідкладно , це також відновлення прав людей .

    А про електронні носії інформації - це як  у повітрі зберігати дані  ,  50/50 . Кібератаки підтверджують не надійність роботи таких платформ . Далі цифрові - повітряні гроші і т.д.
  • Татьяна Гома 7 травня 2025 р.
    За закон 13095 взагалі мови не було. Знов брешете і маніпулюєте. А  говорили за закон 2479, в якому вказано , що під час військового стану та 6 місяців після заборонено стягувати заборгованність, подавати на суд і відрізати  по кожному виду комунальних послуг окремо по пунктах все розписано.
  • Татьяна Гома 7 травня 2025 р.

    Татьяна Гома
    22 хвилини тому
    В котрий раз впевнююсь в продажності Ria-Koziatin. Все перекрученно в користь газмереж . Ми керувались законами і Коституцією , а газмережі підзаконими актами. На рахунок публічного договору, прочитайте ст633 ЦК Украіни і не вводьте людей в оману. Людина сама по своєму воєвиявленню звертається Тим більше ,що згідно Закону про ринок природного газу ,,споживач ,, не є суб'єктом ринку газу.  По ліцензіі. ЛІЦЕНЗІЇ, як документи дозвільного характеру, інформація про які має бути внесена в електронній формі до Єдиного державного реєстру ... ( https://nais.gov.ua/p/ediniy-derjavniy-reestr-yuridichnih-osib-fizichnih-osib-pidpriemtsiv-ta-gromadskih-formuvan )

    Відсутність відомостей в Єдиному державному реєстрі ... про ліцензії є доказом відсутності ліцензій у суб'єктів господарської діяльності.

    Постановою КМУ від 30 січня 2019 р. № 47 “Про затвердження Порядку внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань відомостей про документи дозвільного характеру” відповідно Законів України “Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності”, “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань” встановлено порядок внесення відомостей про ліцензії в електронній формі, отримані суб’єктами господарської діяльності. НКРЕКП не зареєстрована в Міністерстві Юстиціі. На якій основі ,які постановуможна вважати ліцензією?  Де ще й в дужках( в постанові  ,яку газмережі подають за ліцензію) написано крім ,,споживачів,,.

    Татьяна Гома reply Татьяна Гома 8 травня 2025 р.
    Alexandr  Shevchuk а ви вчергове залякуєте.  Чим підтверджуєте  мої слова. Я пишу по суті  і ставлю статті законів!  А ви нічого, просто слова! Люди бачать і  оцінять.
    Людмила Грабовая reply Татьяна Гома 8 травня 2025 р.
    Alexandr  Shevchuk Доречі обов'язки та відповідальність у вас як у посадової особи . Законні роз'яснення конче вам потрібні ....
    Alexandr Shevchuk reply Татьяна Гома 8 травня 2025 р.
    Тетяна Квітка в чергове ви пишете і стверджуєте те що не відповідає дійсності, більше того , ви використовуєте термінологію яка можлива лише після висновків компетентних органів. Ви вчергове маніпулюєте в тому числі неіснуючуми , видуманими ,десь кимось наче зробленими діями. Скріни підуть на оцінку правомірності ваших «законних» звинувачень.
    Татьяна Гома reply Татьяна Гома 8 травня 2025 р.
    AlexandrShevchu доставка газу незаконна і йде на пиватні рахунки олігархам ,а не на державні. Ви боітеся ,що люди проявлять своє волевиявлення і вигонять вас з Козятина , так як зробили це вже деякі громади. Було б незаконно не зробили б. А ви своіми геноцидними діями проти свого ж народу запустили вже цей механізм. Дякуйте собі. Не перевищували б повноваження , цього б не було. Дозволи на відключення незаконні ! Ще й який цинізм, керуєтесь законом про благоустрій, де сказано ,що благоустрій відбувається по згоді власника і ви повинні усунути недоліки ,якщо власник не згоден. То хто підставляє під себе закони? А те що ви проти Конституціі Украіни, то вже це чули
    Alexandr Shevchuk reply Татьяна Гома 8 травня 2025 р.
    Тетяна Квітка звинувачувати в бандитизмі треба мати підстави, бо особисті амбіції то ваше діло. І не контора - а структура групи Нафтогаз яка працює в межах чинного законодавства. «Правда» ваша нікому крім вас не потрібна.
    Татьяна Гома reply Татьяна Гома 8 травня 2025 р.
    Alexandr  Shevchuk обов'язки визначаються ,коли є договора. А з вашою бандтитською  конторою діла не хочу мати. Писати маю право і буду. А ви боітеся ,що люди правду взнають!
    Alexandr Shevchuk reply Татьяна Гома 8 травня 2025 р.
    Тетяна Квітка вами подана колективна заява , яка буде вивчена і вам нададуть розʼяснення. В черговий раз доказувати вашу позицію не потрібно. Видно і так як ви трактуєте закони. У вас лише права , а відповідальності немає. Це все маніпуляція за для особистої вигоди.
keyboard_arrow_up