Небезпечні перехрестя є, а світлофорів — нема. Що про це кажуть у поліції?

Небезпечні перехрестя є, а світлофорів — нема. Що про це кажуть у поліції?
  • Безпека руху. На минулому тижні міські чиновники та патрульна поліція говорили про безпеку руху на дорогах Козятинської громади.
  • Запитали у козятинчан та у поліцейських про світлофори у нашому місті. Чи мають вони  бути та яка процедура їх встановлення.
  • Подробиці — у нашому матеріалі

Козятин, чи не єдине місто у нашій області, в якому немає жодного діючого світлофора. Хоча ні, один світлофор таки є. Він висить на вулиці Довженка перед тунелем, але не працює вже декілька десятків років. Його встановили приблизно наприкінці 80-х на початку 90-х років і достеменно невідомо скільки часу і чи взагалі він колись працював..

Звісно, питання світлофорів не єдине у плані безпеки руху на козятинських дорогах. Бо вони у нас проблемні. Так само як і тротуари, пішохідні переходи,  дорожні знаки… З кожним роком автівок стає все більше і досить часто стає небезпечно перетинати те чи інше перехрестя без світлофора.

Днями у  Козятині відбулася нарада, на якій говорили про безпеку на дорогах громади. На зустрічі було керівництво батальйону патрульної поліції Хмільницького району, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади, начальник управління житлово-комунального господарства, директор комунального підприємства «Чисте місто» та керівники автотранспортних підприємств та перевізників, які надають послуги з перевезення пасажирів в нашому районі. Обговорювали план дій, спрямованих на покращення безпеки перевезень пасажирів, питання організації дорожнього руху під час проведення ремонтних робіт комунальними підприємствами.

Відео дня

На цьому фоні ми вирішили запитати, чи стоїть у списку безпеки на дорогах питання встановлення світлофорів, адже багато козятинчан «за». Про це свідчать коментарі під опитуванням на наших сторінках у соцмережах.

 «Як гадаєте, чи потрібен світлофор у Козятині і де він має бути (перехрестя. вулиця)» — запитали ми у містян.

Ось деякі з відповідей

  • Діма Оліх: Краще зробити освітлення пішохідних переходів (в темну пору), і привести у відповідність дорожні знаки.
  • Марія Семенюк. Поставте біля поліції, де мийка, бо 40% їздунів — олені, які не знають хто кого має пропустити
  • Ірина Чашківська. Перехрестя Ярослава Мудрого і Білоцерківської. Діти йдуть до школи. В час пік дітям важко зорієнтуватись.
  • Валентина Галанська. Дуже гарна пропозиція, але, здається, не на часі. Ви всі забули що в країні війна? Є лишні кошти, допоможіть нашим бригадам на фронті.
  • Vitaliy Kovalchuk. Біля тунелю/шляхопроводу ніби й потрібно, бо у часи пік виїхати із другорядних доріг вкрай складно. Але у інші години достатньо й цих знаків. Але перш як витрачати кошти на світлофор (який може працювати з аналізом трафіку, як у Махнівці, або ж регулювати проїзд перехрестям лише у години пік) варто навести лад із відсутніми або встановленими не згідно ДСТУ дорожніми знаками.Світлофори біля «тунелю» давно були встановлені, але я не пам'ятаю, щоб їх задіювали.
  • Сергій Швець. Немає в Козятині потреби в світлофорах. Не той трафік, навіть біля тунелю. Парковки біля базару актуальніші.
  • Олег Слободяний. Не потрібні в Козятині світлофори. Почитайте ДСТУ, де і за яких умов встановлюються світлофори
  • Діана Тучак. Звісно, потрібно, як і в інших нормальних містах.
  • Ірина Боримська. Може хтось пам'ятає — висів на перехресті біля універмагу .Більше був відключений, ніж працював.
  • Ірина Садова Потрібен і не один
  • Валентин Пилипенко. Оскільки кількість ТЗ значно збільшилася, то роботу встановленого світлофора біля тунелю необхідно відновити відповідно до сучасних технологій. Ну і дорожні знаки безперечно мають бути встановлені відповідно до ДСТУ. 
  • Олександр Байбак. Потрібні однозначно. Біля тунелю, біля танка, на перехресті інших вулиць де найбільше люди переходять дорогу.
  • vs. Краще організувати рух по колу, досить в двох місцях: біля тунелю і на Білоцерківському перехресті, бо світлофори, це зайві затрати і збільшення заторів. Біля тунелю достатньо місця, щоб зробити кільцеву розв'язку і не потрібні ніякі світлофори.


Що кажуть у поліції

— Світлофорні об’єкти встановлюються відповідно до ДСТУ 4092-2002 «Безпека дорожнього руху. Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги. Правила застосування та вимоги безпеки», — коментує інспектор прес-служби батальйону патрульної поліції Хмільницького району Анна Капкан. — Згідно статей 6, 9, 27 Закону України «Про дорожній рух» вулиці населених пунктів знаходяться у віддані органів місцевого самоврядування, до компетенції яких відносяться функція по забезпеченню безпечних, економічних, та комфортних умов проживання мешканців територіальних громад. В тому числі внесення змін в існуючу схему організації дорожнього руху. 

До компетенції Національної поліції згідно статі 52-3 Закону України «Про дорожній рух» відноситься погодження поданих у встановленому порядку проектів та схем організації дорожнього руху, на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах, в тому числі в межах смуг відведення автомобільних доріг, а також в межах червоних ліній вулиць, населених пунктів, участь у реалізації в межах своїх повноважень державної політики у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та інше.

Отож, у разі надходження пропозицій від Козятинської міської ради щодо внесення зміни в існуючу схему організації дорожнього руху та встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху на вулично-дорожній мережі управлінням патрульної поліції у Вінницькій області ДПП розглянемо у межах наданої чинним законодавством компетенції.

Читайте:

У Самгородку зупинили п'яного тракториста

Патрульні Вінниччини перевіряють дороги після зими. Що виявили інспектори?

 

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (2)
×
0%
  • Fuck you 7 травня 2025 р.
    Напевно потрібно ще один батальйон патрульних
  • Читач44 7 травня 2025 р.
    В першу чергу світлофори  необхідні:

    -біля тунелю;

    - біля танку;

    - на перехресті Героїв Майдану - П. Орлика;

    - Самгородоцькому  перехресті.
keyboard_arrow_up