Небезпечні перехрестя є, а світлофорів — нема. Що про це кажуть у поліції?
- 7 травня 2025 р.

- Безпека руху. На минулому тижні міські чиновники та патрульна поліція говорили про безпеку руху на дорогах Козятинської громади.
- Запитали у козятинчан та у поліцейських про світлофори у нашому місті. Чи мають вони бути та яка процедура їх встановлення.
- Подробиці — у нашому матеріалі
Козятин, чи не єдине місто у нашій області, в якому немає жодного діючого світлофора. Хоча ні, один світлофор таки є. Він висить на вулиці Довженка перед тунелем, але не працює вже декілька десятків років. Його встановили приблизно наприкінці 80-х на початку 90-х років і достеменно невідомо скільки часу і чи взагалі він колись працював..
Звісно, питання світлофорів не єдине у плані безпеки руху на козятинських дорогах. Бо вони у нас проблемні. Так само як і тротуари, пішохідні переходи, дорожні знаки… З кожним роком автівок стає все більше і досить часто стає небезпечно перетинати те чи інше перехрестя без світлофора.
Днями у Козятині відбулася нарада, на якій говорили про безпеку на дорогах громади. На зустрічі було керівництво батальйону патрульної поліції Хмільницького району, заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів влади, начальник управління житлово-комунального господарства, директор комунального підприємства «Чисте місто» та керівники автотранспортних підприємств та перевізників, які надають послуги з перевезення пасажирів в нашому районі. Обговорювали план дій, спрямованих на покращення безпеки перевезень пасажирів, питання організації дорожнього руху під час проведення ремонтних робіт комунальними підприємствами.
На цьому фоні ми вирішили запитати, чи стоїть у списку безпеки на дорогах питання встановлення світлофорів, адже багато козятинчан «за». Про це свідчать коментарі під опитуванням на наших сторінках у соцмережах.
«Як гадаєте, чи потрібен світлофор у Козятині і де він має бути (перехрестя. вулиця)» — запитали ми у містян.
Ось деякі з відповідей
- Діма Оліх: Краще зробити освітлення пішохідних переходів (в темну пору), і привести у відповідність дорожні знаки.
- Марія Семенюк. Поставте біля поліції, де мийка, бо 40% їздунів — олені, які не знають хто кого має пропустити
- Ірина Чашківська. Перехрестя Ярослава Мудрого і Білоцерківської. Діти йдуть до школи. В час пік дітям важко зорієнтуватись.
- Валентина Галанська. Дуже гарна пропозиція, але, здається, не на часі. Ви всі забули що в країні війна? Є лишні кошти, допоможіть нашим бригадам на фронті.
- Vitaliy Kovalchuk. Біля тунелю/шляхопроводу ніби й потрібно, бо у часи пік виїхати із другорядних доріг вкрай складно. Але у інші години достатньо й цих знаків. Але перш як витрачати кошти на світлофор (який може працювати з аналізом трафіку, як у Махнівці, або ж регулювати проїзд перехрестям лише у години пік) варто навести лад із відсутніми або встановленими не згідно ДСТУ дорожніми знаками.Світлофори біля «тунелю» давно були встановлені, але я не пам'ятаю, щоб їх задіювали.
- Сергій Швець. Немає в Козятині потреби в світлофорах. Не той трафік, навіть біля тунелю. Парковки біля базару актуальніші.
- Олег Слободяний. Не потрібні в Козятині світлофори. Почитайте ДСТУ, де і за яких умов встановлюються світлофори
- Діана Тучак. Звісно, потрібно, як і в інших нормальних містах.
- Ірина Боримська. Може хтось пам'ятає — висів на перехресті біля універмагу .Більше був відключений, ніж працював.
- Ірина Садова Потрібен і не один
- Валентин Пилипенко. Оскільки кількість ТЗ значно збільшилася, то роботу встановленого світлофора біля тунелю необхідно відновити відповідно до сучасних технологій. Ну і дорожні знаки безперечно мають бути встановлені відповідно до ДСТУ.
- Олександр Байбак. Потрібні однозначно. Біля тунелю, біля танка, на перехресті інших вулиць де найбільше люди переходять дорогу.
- vs. Краще організувати рух по колу, досить в двох місцях: біля тунелю і на Білоцерківському перехресті, бо світлофори, це зайві затрати і збільшення заторів. Біля тунелю достатньо місця, щоб зробити кільцеву розв'язку і не потрібні ніякі світлофори.
Що кажуть у поліції
— Світлофорні об’єкти встановлюються відповідно до ДСТУ 4092-2002 «Безпека дорожнього руху. Світлофори дорожні. Загальні технічні вимоги. Правила застосування та вимоги безпеки», — коментує інспектор прес-служби батальйону патрульної поліції Хмільницького району Анна Капкан. — Згідно статей 6, 9, 27 Закону України «Про дорожній рух» вулиці населених пунктів знаходяться у віддані органів місцевого самоврядування, до компетенції яких відносяться функція по забезпеченню безпечних, економічних, та комфортних умов проживання мешканців територіальних громад. В тому числі внесення змін в існуючу схему організації дорожнього руху.
До компетенції Національної поліції згідно статі 52-3 Закону України «Про дорожній рух» відноситься погодження поданих у встановленому порядку проектів та схем організації дорожнього руху, на автомобільних дорогах, вулицях, залізничних переїздах, в тому числі в межах смуг відведення автомобільних доріг, а також в межах червоних ліній вулиць, населених пунктів, участь у реалізації в межах своїх повноважень державної політики у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху та інше.
Отож, у разі надходження пропозицій від Козятинської міської ради щодо внесення зміни в існуючу схему організації дорожнього руху та встановлення технічних засобів регулювання дорожнього руху на вулично-дорожній мережі управлінням патрульної поліції у Вінницькій області ДПП розглянемо у межах наданої чинним законодавством компетенції.
Читайте:
У Самгородку зупинили п'яного тракториста
Патрульні Вінниччини перевіряють дороги після зими. Що виявили інспектори?
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
-біля тунелю;
- біля танку;
- на перехресті Героїв Майдану - П. Орлика;
- Самгородоцькому перехресті.