Ростуть баштанні і в нашому краї. Це довів наш земляк Анатолій Огороднійчук
- 10 серпня 2022 р.

Господар. Кавун люблять майже всі. Тільки не кожен наважиться вирощувати баштанні культури на своєму городі, вважаючи, що на Поділлі кавуни не ростуть. Що це не так — довів Анатолій Огороднійчук, у якого ми побували на його невеличкому баштані
Коли ми приїхали додому до Анатолія, він саме привіз своїм тракторцем для поливу городини 600 літрів води. Крім динь і кавунів у господаря є грядка помідорів, огірків, солодкої кукурудзи, болгарського перцю і т. д. То ж є що поливати.
— Все живе любить воду, не буде культурам вологи на городі — все засохне. Поливаю баштанні ягоди і овочі 2-3 рази на тиждень.
Ми з Анатолієм однокласники, тож звертаюся до нього, як до свого приятеля.
— Толіку, я у минулому році спробував посіяти кавуни. У мене вони виросли, як велике яблуко, а в тебе ростуть від трьох до семи кілограмів. Скажи, що з моїми кавунами було не так?
— Я ж не спеціаліст, а просто любитель. Звідки мені знати, що там було не так? Те, що щось було — то це точно, інакше вони виросли б більші.
— Гаразд, тоді розкажи, що ти робиш з кавунами, що вони у тебе великі ростуть?
— Причин може бути багато. За полив я вже сказав. Клімат у наших широтах змінився, стало більше сонячних днів, тож стало менше вологи в повітрі. Полив потрібний, щоб кавуну дати поштовх в рості, а далі він вже сам своє візьме.
— Коли я сіяв кавуни, то їх мало вирости 3 рядки, а зійшло 5 зернят. Що, неякісне насіння продали? — перебив я Анатолія.
— Від насіння також багато залежить, — каже господар. — Головне — не кинути його в холодний грунт, насіння від холоду загине в землі.
Анатолій показує рукою на баштан і додає:
— Ці кавуни, що більші, я вирощував у горщиках, а вже потім висаджував у грунт. Ті, що висіяв в кінці травня в землю, довго не сходили, щось їм бракувало. Потім таки зійшли всі, що посіяв. Довелося пересаджувати, щоб не густо росли.
— А як дізнатися, що земля вже прогріта для ідеальної висадки?
— Я ж не спеціаліст, — каже Анатолій. — Я став вирощувати кавуни років 5 тому. Може для когось мій метод буде неправильним. Я тільки знаю, що з кожним роком у мене вони ростуть все більші за вагою. І це не факт, що всім треба робити те, що я роблю. А взагалі звідки ти дізнався, що я вирощую баштанні культури? — вже мене запитує Анатолій.
— У мене робота така, щоб всіх чути. Коли ти розповідав про сина, що воює на Миколаївщині, Люба розповідала Юлії, що ти підживлюєш кавуни молоком. Ти чув лише свого співрозмовника, а я вас чув обох.
— А, то це вона тобі сказала. Я її трохи поправлю. Молоко завелике для кавунів задоволення, я дійсно підживлюю кавуни, але їм вистає сироватки. Свіженька сироватка для них — у самий раз, — каже Анатолій.
— В твоїх херсонських кавунах, яка приблизно вага?
— Це не херсонський, а «чарльстон». Я не стараюся вирощувати херсонські кавуни. З ними важко, тому що у них добре розвинена коренева система. Пересадка для рослини невеличка травма, але ж є. Для херсонця потрібний безпересадковий посів.
— А які кавуни легше переносять пересадку?
— «Вогник», — до розмови чоловіків підключається дружина Анатолія Тамара. — Оті темно-зелені кавуни — то «Цукровий малюк», світло-зелені смугасті — то «Продюсер» або «Астраханець», — пояснила Тамара.
З кавунами ніби розібралися. Головне — мати бажання і терпіння за ними доглядати. Наостанок нашої зустрічі Анатолій розповів, що треба робити з помідорами, щоб вони рясно цвіли і добре плодоносили. Каже, після того, як розсаду висадили в грунт і обгорнули землю, потрібно міжряддя помідорів вкрити мульчею. Тоді стебло рослини разом із плодами лягають на солому. Перевага такого вирощування в тому, що помідори не лежать на землі. Своїм листям вони закривають плоди від сонячних променів і вони не печуться на сонці. Їх не потрібно підв’язувати, а головне, що мульча є запобіжником швидкого висихання грунту.
Читайте також:
Наш земляк Максим Вєтров просить допомогти відремонтувати пікап Фольксваген Амарок
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.