Підвищили ціну на хліб, електроенергію, проїзд

Підвищили ціну на хліб, електроенергію, проїзд

Нещодавно на Вінницькому державному телебаченні виступав Валерій Коровій — голова обласної адміністрації інформував громаду нашого краю про неймовірно великий урожай зернових Вінниччини.

Нещодавно на Вінницькому державному телебаченні виступав Валерій Коровій — голова обласної адміністрації інформував громаду нашого краю про неймовірно великий урожай зернових Вінниччини.

Того ж дня, 1 лютого, хліб і хлібобулочні  вироби  подорожчали на 1 гривню і навіть більше…

Де тут справедливість?! Немає державних хлібзаводів. Немає  соціальної справедливості… Голова уряду Гройсман  відповідною постановою відпустив ціни на соціальний хліб. Це ганьба!

Відео дня

Або його рішення на зарплату в 3 тисячі 200 гривень, прийняте бюджетом на 2017 рік, в якому не було даного фінансування. Хіба це не популізм?  Про це колишній прем’єр Яхонуров правильно сказав на 112 телеканалі.

У мене немає ностальгії за прийдешнім соціалізмом, але хліб у період правління Микити Хрущова в студентських харчевнях був безкоштовний.

Хліб вживали, як ліки. Особливо, житній хліб. У цьому вислові є раціональне зерно. Сьогодні вчені визначили, що жито та пшениця стимулюють вироблення в людському організмі “гормонів щастя” — ендорфінів і серотоніни. Це речовини, які здатні зменшувати біль і викликати емоційне піднесення.

Хліб їли колись із цільного зерна. Він зберігав у собі цілющі властивості і вітаміни групи В і мікроелементи.

Колись у кожній сільській хаті обов’язково мали бути  піч, стіл і діжа. У цій діжі замішували хліб і, як правило, на заквасці.

У їдальні № 1 локомотивного депо ст. Козятин, коли були так звані рибні дні, ціна комплесного обіду була 37 копійок.  Це  були 1973-1974 роки.

Це була справедливість. Мабуть, ми жили при комунізмі, не знали цього, не цінили той час.

А ціна електроенергії була одна копійка, а в місті — чотири копійки. Проїзд в місті Києві, коли я був студентом київського медінституту 1959-1965 років, коштував у трамваї три копійки, тролейбусі — чотири копійки, у метро — п’ять.

За 6 років навчання в Києві ціни на проїзд не підвищувались. Це була справедливість! Проживання в гуртожитку студентів медиків за місяць становило 1 карбованець 80 копійок.

Україна в той час процвітала, був соціалізм з людським обличчям. Навчання, медичне  лікування було державне, безкоштовне.

Зараз багато балаканини про боротьбу з корупцією, реформи, особливо в медицині. Це все обман всіх нас.

Усі прекрасно розуміють, що без справедливого  судочинства нічого не буде.

Висновок: треба на озброєння взяти слова нашого пророка Тараса Григоровича Шевченка: “треба людом, громадою обух сталить, та добре вигострить сокиру та заходиться вже будить”.

Україні слава! Героям слава! Будьте здорові і діяльні.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
Найчастіше Найчастіше
Новини за сьогодні
Новини Козятина за сьогодні
20:00 Збиралися виділити гроші на проєкт по ремонту сходів будинку культури, але не вийшло 19:01 Козятин зібрав 122 тисячі гривень для ЗСУ на благодійному ярмарку photo_camera 17:39 У нашому районі жорстоку вбили матір двох дітей. Підозрюваний — 17-річний хлопець photo_camera 17:35 Не встигнемо розслабитися: після спеки очікується різка зміна погоди Від читача 13:58 Проект “Брама” 16:06 У Козятині медиків привітали з професійним святом photo_camera 15:05 Вилучаються з обігу 500 гривень старого зразка: що вам потрібно знати 11:35 Магазини одягу та взуття Козятина (партнерський проєкт) 11:00 Вивіз сміття з Талимонівки і майже копійчаний техогляд — що замовляла міська рада Козятина у червні 10:27 Робота у Козятині: свіжі вакансії від козятинських компаній 10:01 Удар прийняла сусідня область: наслідки ворожої нічної атаки для енергосистеми 09:33 Цей день, 26 липня: історія, заборони та прикмети 09:30 Буде кілька черг відключень: як вимикатимуть світло 26 липня 09:25 Микола Філонов: Самгородоцька громада отримає 80 тисяч на облаштування Стіни пам’яті (Пресслужба БФ) 08:27 Проблеми дозвілля дітей вилізли на поверхню.
Дивитись ще keyboard_arrow_right
keyboard_arrow_up