«Ми хотіли робити щось нове, чого в Козятині ще не було»

«Ми хотіли робити щось нове, чого в Козятині ще не було»
  • Познайомимо вас із двома підприємицями з нашого міста, які ведуть спільний бізнес.
  • Козятинчанки виграли грант, закупили обладнання і почали робити італійське морозиво, аналогів якому немає в нашому місті.
  • Дівчата не лише успішні підприємиці, а й волонтерки

Ольга Костюк та Олена Дяченко — підприємиці. Влітку цього року козятинчанки відкрили точку продажу їжі з собою. Але готують вони не лише звичні хот-доги, картоплю фрі, каву та чай. Дівчата роблять справжнє італійське морозиво.

— До того, як відкрити підприємницьку діяльність, я також працювала в торгівлі, але як бухгалтер, помічник бухгалтера,  — розповідає Ольга Костюк. — Я попрацювала в одного керівника, потім в іншого і вирішила, що хочу працювати сама на себе. На той момент я вже мала багато навичок з товарознавства, потрібну базу знайомств і освіту відповідну. Тому й подумала — якщо я можу це все робити сама, чому я маю працювати на когось?

— Я теж працювала як найманий працівник у торгівлі, — підключається до розмови Олена Дяченко. — У Козятині вибір сфер, куди можна працевлаштуватися, невеликий.

Відео дня

— У мене і мама все життя в торгівлі працювала, — додає Ольга.

Підприємницьку діяльність Ольга веде вже десять років. Практично увесь цей період вони з Оленою працюють разом. Починала свій бізнес Ольга також із торгівлі, але зовсім не продуктами харчування. Раніше козятинчанка займалася продажем та встановленням пластикових вікон.

— Так склалося, що виникла проблема зі штатом: коли працівники хворіють, продати вікно я можу, а поставити сама не можу, — продовжує Ольга. — Тому я шукала, чим би могла зайнятися, щоб за необхідності бути і продавцем, і вести свою справу, щоб не залежати так сильно від працівників. Адже встановлення вікон — це така сфера, де обов’язково потрібні працівники, які володіють навичками. Олена мені запропонувала відкрити продуктовий магазин. У цій сфері і працівників знайти легше, і простіше все самій контролювати. 

Дівчата орендували магазин і почали торгувати. Спочатку налагодили продаж продуктів, потім почали ще й робити хот-доги. І мали на фаст-фуд значний попит. Та викликом для їхнього бізнесу стала спершу пандемія коронавірусу, а потім — повномасштабна війна. Тож виробництво хот-догів вирішили припинити.

Згодом козятинчанки познайомилися із діяльністю благодійного фонду «Жіночі можливості в Україні». І тоді у них виникла ідея відкрити точку продажу їжі з собою.

— Цей благодійний фонд працює по всій Україні, — розповідає Ольга. — 

Основний їх напрям — це підтримка українських жінок-підприємиць, які мають мінібізнес. Гранти благодійного фонду розраховані не на середніх чи великих підприємців, а саме на малий бізнес. Ми подумали, що у нас уже є деяке обладнання, дещо можемо закупити. Ми вже тоді знали, який саме хочемо асортимент і вирішили податися на грант. Писали його самі, без допомоги. Це трохи тривало по часу. Ми майже в крайдату подали заявку. Якщо бути відвертою, я не дуже очікувала, що ми виграємо. Не вірилося, тому що ми з маленького міста, але нам прийшла відповідь, що ми отримали грант. Після цього у нас були онлайн-зустрічі, на яких ми обговорювали умови отримання.

— Однією з основних умов були кола по воді, — додає Олена Дяченко.

— Принцип кола по воді означає, що благодійний фонд допомагає одній людині, а вона поширює це добро далі, — пояснює Ольга Костюк. — Фонд підтримує соціально активних жінок, які займаються благодійністю та волонтерською діяльністю. Вони діють  із позиції «ми допомагаємо вам в бізнесі, а ви допомагаєте іншим категоріям населення».

Ольга та Олена також волонтерки. Дівчата учасниці декількох благодійних організацій. Вони волонтерять у просторі «Доброго Козятина», а також є членкинями «Volunteer Community».

— Центральний офіс «Volunteer Community» у нашій області розташований у Вінниці і координатором є Світлана Сімачова з Козятина, — розповідає Олена Дяченко. — Учасники організації роблять багато заходів як у Вінниці, так і поза містом. Також ми долучаємося до допомоги іншим волонтерам, таким, як Ольга Пирогова. Коли почалася війна, волонтерство стало для нас, як і для багатьох інших людей, невід’ємною частиною життя.

— Ми долучаємося до проведення майстер-класів, ігротек, ділимося тим, чим можемо поділитися, — додає Ольга.

У березні 2024 року козятинчанки виграли грант на 75 тисяч гривень. У травні отримали фінансування і за ці кошти закупили фризер для виготовлення м’якого морозива.

— Це було основне, що ми хотіли, — каже Ольга. — Двадцять відсотків від вартості ми ще доплачувати, тому фризер коштував дорожче, ніж 75 тисяч. На хот-доги обладнання у нас було достатньо, але ми хотіли робити щось нове, чого в Козятині ще не було. Ми працюємо з постачальником, який нам забезпечує італійські суміші для морозива. Тому якісна суміш, якісний апарат і воно того варте.

Згодом дівчата замовили за власні кошти ще й креативний вагончик, який встановили у місті.

— Це було логічне доповнення до нашого морозива, тому що ми хотіли більші продажі, — каже Олена.

— У нас є столики для виїзної торгівлі, і ми раніше займалися виїзною торгівлею, це було до карантину, — додає Ольга. — Працювали на ярмарках, святкових заходах. Але кожен день обладнання вивозити незручно. Тому, коли ми отримали грант і гроші на апарат, шукали можливості, щоб нам можна було зручно розміститися.

Дівчата продовжують розвивати свій бізнес і розширювати асортимент. Зізнаються — взимку продажів стало менше. Але щодня до їх вагончика зазирають покупці, охочі поласувати хот-догом, сирними паличками чи випити гарячого чаю.

 

Читайте також:

Безкоштовне навчання для жінок: опануй нову професію

Як козятинчанам отримати гроші, щоб відкрити бізнес

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (7)
  • Ліна Бурківська

    Дівчата молодці продукція в них дійсно чудова. ❤️❤️❤️❤️
  • Оксана Старушок

    Молодці дуже гарне ставлення до покупців.
  • Lifecell User

    І де можна посмакувати таким морозивом?
  • Оксана Гайдучок

    Молодці.

keyboard_arrow_up