Як козятинчанам отримати гроші, щоб відкрити бізнес

Як козятинчанам отримати гроші, щоб відкрити бізнес
Фото ілюстративне
  • Чи знали ви, що через «Дію» можна виграти мікрогрант від Уряду на розвиток власної справи?
  • Відповідно до умов програми, є можливість одержати фінансування від 50 до 250 тисяч гривень, а для молодих підприємців до 25 років — додаткові бонуси.
  • Як подати заявку — розповідаємо простими словами

Два роки тому Кабінет Міністрів України запустив проєкт «єРобота», який складається із шести грантових програм. Одна з них — грантова програма на розвиток малого бізнесу «Власна справа». У її рамках громадяни України, віком від 18 до 65 років, можуть отримати від держави кошти на розвиток чи започаткування бізнесу.

Подати заявку можуть ті, хто ще не зареєструвалися як фізичні особи-підприємці, але мають намір це зробити, або ж уже зареєстровані ФОПи, які є громадянами України, а також юридичні особи, кінцевими бенефіціарними власниками яких є громадяни України.

Тепер розповімо, як взяти участь у грантовій програмі. Перш за все, розробіть бізнес-план. У бізнес-плані необхідно описати, зокрема, свою бізнес-ідею, цільову аудиторію вашого бізнесу, чи володієте ви необхідними навичками, як ви будете використовувати грантові кошти, проаналізувати конкурентів та прописати, як ви плануєте просувати свій бізнес. Бізнес-план потрібно заповнити відповідно до форми, яку можна знайти на сайті «Дії».

Відео дня

Після того, як ви продумали і заповнили бізнес-план, можна переходити до подачі заявки. Зауважимо, що цього місяця прийом заявок вже стартував і триватиме до 17 листопада. Надалі прийом заявок триватиме з 18 листопада до 1 грудня, з 2 по 15 грудня і з 16 по 29 грудня. 

Щоб оформити заявку, відкрийте на порталі «Дія» розділ «Грант на власну справу». Він за посиланням. Натисніть кнопку «Подати заявку». Зареєструйтеся за допомогою електронного підпису або BankID. Якщо у вас уже відкритий ФОП або ви представляєте юридичну особу, в систему необхідно зайти під електронним ключем ФОП чи керівника юридичної особи. Заповніть заявку, прикріпіть файл зі своїм бізнес-планом, підпишіть електронним цифровим підписом і відправте.

Після кінцевого строку подання заявок вам потрібно буде захистити свій грант у Регіональному центрі Державного центру зайнятості. Також здійснять перевірку вашої ділової репутації. Вона триває 15 робочих днів. Зокрема, перевірятимуть вашу кредитну історію, чи не перебуваєте ви у стані ліквідації, якщо вже маєте ФОП чи юридичну особу, чи не притягалися до відповідальності за корупційне правопорушення чи шахрайство, та інше. Також перевірятимуть, за яким видом діяльності ви плануєте чи вже ведете бізнес, позаяк урядовий грант дають не на всі види діяльності. Перелік видів діяльності, які не підпадають під грантову програму, вказаний на порталі «Дія» за посиланням.

Після перевірки вашої заявки «Дія» сповістить вас про результат. Якщо він буде позитивним і Державний центр зайнятості її схвалить, протягом 20 робочих днів вам залишиться звернутися до відділення «Ощадбанку», щоб відкрити рахунок та укласти угоду на отримання гранту від Уряду.

Якщо ви виграєте грант, держава зобов’яже вас працювати щонайменше три роки, створити стільки робочих місць, скільки передбачає сума гранту, і сплачувати податки, зокрема, за працевлаштування працівників. Якщо ви ці умови не виконаєте, кошти доведеться повернути.

Якщо сума вашого гранту буде становити до 75 тисяч гривень і ви ще не оформилися як ФОП, створювати робочі місця не обов’язково. Однак якщо ви вже зареєстровані як фізична особа-підприємець або юридична особа, необхідно створити як мінімум одне робоче місце, якщо ваш грант до 150 тисяч гривень, і два робочих місця, якщо сума гранту до 250 тисяч.

Кошти з гранту можна витратити на закупівлю чи оренду обладнання, придбання  сировини, орендну плату, якщо вона становить не більш ніж четвертину від суми гранту, послуги реклами та франчайзинг (форма бізнесу, за якої компанія передає ФОПу або юридичній особі право на продаж власної продукції чи надання послуг).

У вересні Кабінет Міністрів України дещо розширив програму «Власна справа». Про це повідомляють на сайті Мінекономіки. Зокрема, молоді люди віком до 25 років тепер зможуть отримати грант до 250 тисяч гривень із зобов’язанням зареєструватися як фізична особа-підприємець. При цьому створювати робочі місця для молодих підприємців не буде обов’язковою умовою. Дружини та чоловіки загиблих військових зможуть отримати грант до півмільйона гривень. Розширили і категорії отримувачів урядового гранту: до переліку додали виробників вин і підприємців, які працюють на території, де ведуться активні бойові дії.

«Загалом, за два роки роботи програми «Власна справа» підприємці отримали від держави 20 тисяч грантів на розвиток бізнесу на 4,6 мільярда гривень. Завдяки цьому вони створили понад 38 тисячі нових робочих місць», — йдеться на сайті Міністерства економіки України.

Які бізнеси відкривали найчастіше

У червні цього року видання «Економічна правда» розробило статистику, для яких видів економічної діяльності підприємці найчастіше брали гранти за період з 2022 по 2024 рік. Користувалися відомостями, які одержали від Мінекономіки у відповідь на інформаційний запит.

За інформацією «Економічної правди», на третьому місці переробна промисловість (15% від загальної кількості усіх підприємців, які отримали гранти). Друге місце за тимчасовим розміщенням та організацією харчування — 16%. Найбільше грантів отримували на оптову та роздрібну торгівлю, а також ремонт авто та мотоциклів. Детальніше дивіться в інфографіці.

 

Читайте також:

Пенсії зростуть у листопаді: хто та скільки отримає

Національний кешбек: українці почали отримувати перші виплати за вересень

«Тисяча від Зеленського»: розповіли куди і коли українцям нарахують виплати

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up