Калюжі, гарні клумби та заїжджі музики
- Козятин у фото. Періодично ми об’їжджаємо наше місто в пошуках цікавих фото.
- Цього разу під приціл камер потрапили вивезені на масив Європейський гілля після обрізки дерев, суцільні калюжі на вулиці Київській та стихійний смітник у лісосмузі, що біля Білої Казарми
Перше фото ми зробили на вулиці Пилипа Орлика. Там двоє чоловіків ручною пилкою зрізали гілки дерева, які доставали до дротів електроліній. Таке побачиш не часто, тому що таку роботу мають виконувати спеціалісти, які знають тому толк. Можливо ті чоловіки саме такими й були. Але коли вони побачили, що на них наведена камера, припинили роботу і молодший із них стрибнув з паркана. Чого перелякалися? Ми проти них нічого не мали, просто фото цікаве і тільки.
Біля «Фори» облаштували імпровізовану сцену приїжджі артисти. Вони збирали гроші для ЗСУ. Захід похвальний, але є багато відомих місцевих волонтерів, що організовують збір коштів, і їм люди більше довіряють.
Відкриті люки і купи обрізаного гілля дерев стали вже звичними у нашому місті. Якщо з люками ми маємо проблеми не перший рік і майже при кожній владі, то гілля від обрізки дерев стало проблемою після того, як для паліїв сухої трави, очерету, опалого листя, гілля значно підвищили штрафи.
— Те, що штрафи підвищили — добре, тепер хоч трохи будуть боятися спалювати мешканців живої природи в лісостеповій зоні. Тільки чому, скажімо, мене прирівнювати до тих, хто несе природному середовищу непоправну шкоду? — каже пан Петро з села Козятина. — От у мене лежить купа. Комунальники його не забирають. Спалити гілля я можу, тільки за це я можу отримати штраф 3060 гривень. Значить я повинен зробити так, щоб шкоди від спаленого гілля природі не було. Своє гілля я повинен порубати і спалити його в плиті. Раз за паління в плиті штрафу немає, тоді й шкоди природному середовищу немає. Де логіка? — запитує пан Петро. — Я дійсно гілля спалив у плиті і вийшов з положення, а що робити тим, у кого плити немає? Такі люди або ризикують отримати штраф, або вивезуть гілля кудись в поле, де його може підпалити не думаюча людина. То де гілля краще спалити: на городі під контролем господаря чи вивезти кудись і надіятися, що його хтось не підпалить? — каже пан Петро.
Селянин Петро як у воду дивився: на масив Європейський хтось вивіз зо три причепи обрізаного гілля. Воно там буде лежати доти, поки його хтось не підпалить. За нашими спостереженнями, на масиві Європейському вже не одна купа гілля згоріла і не раз туди виїжджали вогнеборці. Років чотири тому вогнище так розгулялося, що рятувальники доклали багато професіоналізму, щоб вогонь не перекинувся на кукурудзяне поле.
Зробити фото на вулиці Київській нас запросили її жителі. На вулиці калюжа на калюжі. Подібні проблеми, як на вулиці Київській, у нашому місті майже на всіх насипних дорогах: Данила Нечая, Князів Острозьких без твердого покриття, вулиця Депутатська і багато інших. Про озеро на вулиці Винниченка ми писали не раз, з ним вже треба щось робити.
Ще одна вада міста - відкриті люки. Криничок підземок без накривок дуже багато. В одній комунікації горіх вже так виріс, що в минулому році плоди дав. На вулиці Джерельній та на Білоцерківській — «безголові» люки-новачки. На вулиці Білоцерківській криничка біля стежки. Не доведи Боже комусь впасти на заслінку труби водогону. На вулиці Довженка можна йти тротуаром і травмуватися. Кришка люка там є, тільки надто низько, а якихось 10 сантиметрів настилу не рятують від неприємностей на тротуарі.
У нашій прогулянці були й приємні миттєвості. Біля будинку матері й дитини і на вулиці Князів Острозькі живуть чи працюють справжні дизайнери. В те, що там зроблено, можна закохатися, а людей, що це зробили — брати за приклад.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Надежда Якимова
Зоя Кушнір
Діма Оліх
Наталия Сога reply Діма Оліх
Геннадий Ткачук reply Діма Оліх
Тетяна Костюк-Канєвська
А наші керівники-- абсолютні пофігісти у яких є ,, криша" і відсутня совість .
І тому , прийдеться нашій ОТГ чекати , коли закінчиться термін правління великих профспецок.