«Дві доби в статусі загиблого»: інтерв'ю з Героєм України Фінашиним

«Дві доби в статусі загиблого»: інтерв'ю з Героєм України Фінашиним
  • Дві доби у статусі загиблого, важкі поранення та неймовірне виживання...
  • Герой України Дмитро Фінашин розповів свою історію. Його слова вражають до глибини душі.

У проєкті #Стійкі на Радіо Культура Герой України Дмитро Фінашин розповів неймовірну історію свого виживання та бойового досвіду. Воїн з Козятина.

Фінашин поділився, що дві доби перебував у статусі загиблого, адже його тіло не могли знайти.

«Спочатку я був у статусі загиблого, потім — безвісти зниклого. І поки всі думали, що я мертвий, мій підрозділ вирішив подати мене на Героя України посмертно. Вони запустили цей процес, але через дві доби мене знайшли живим. Тоді вони вирішили, що якщо вже хотіли подавати на Героя посмертно, то краще спробувати зробити це за життя», — розповів Дмитро Фінашин.

Відео дня

Він також розповів про важке поранення та неймовірне виживання:

«Хлопці наклали мені турнікет, але я втратив багато крові, втрачав свідомість. Коли прийшов до тями, то був сам. Моя група вважала мене загиблим. Я був за три кілометри від наших позицій, без зв'язку та їжі. Я не міг встати, доводилося повзати. Вночі було +4, я замерзав і думав, що не виживу. Ще й впав у рів, отримав забій легень, не міг дихати. Але через дві доби мене знайшли».

Дмитро Фінашин наголосив, що людина може вижити в будь-яких умовах, якщо має бажання:

«Людина — дуже адаптивна істота. Якщо є бажання, вона викрутиться і виживе в будь-якій ситуації».

Він також розповів про свій принцип командування:

«Я був головним сержантом взводу, і мій принцип був: «Дивись на мене і роби, як я». Я йшов першим на операцію, хоча було страшно. Але я повинен був показати приклад іншим».

Дмитро Фінашин поділився, що війна змінила його:

«Це загартовує, робить жорсткішим. Дружина каже, що я став черствішим, біднішим на емоції. Але це досвід, який допомагає розуміти, що завжди може бути гірше. Треба вирішувати проблеми, а не жалітися».

Він закликав слухачів подумати про полонених:

«Є люди, які ніколи не виходили з епіцентру своїх переживань. Нехай спробують уявити, в яких умовах наші полонені. Подумайте про недоїдання, тиск, тортури. І тоді зважте, як вам насправді — погано чи ні».

У подкасті на Радіо Культура Дмитро Фінашин також розповів про інклюзивність суспільства, розбудову реабілітації та підтримки, емпатію та бажання залишатися на службі. А наприкінці поділився історією про тещу та контрнаступ.

Слухайте підкаст за цим посиланням.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі
×
0%
keyboard_arrow_up