Чому на кладовищі не можна їсти — розповів священик
- 25 квітня 2025 р.

- Проводи, гробки, дарна неділя, а по церковному радониця. У різних регіонах України цей день називають по різному. Що спільного — українці звикли до поминального обіду, як невід’ємної складової проводів. Як правильно це робити — розповів служитель церкви Олександр.
За переконанням священника поминальний обід можна зробити вдома, тому що кладовище — таке ж святе місце як церква. Тому там не можна ні їсти, ні вживати алкогольні напої.
— Кладовище святе тим, що там лежать наші предки наші рідні і близькі. Там відбувається таїнство другого пришестя господа нашого Ісуса Христа, таїнство воскресіння із мертвих, — каже отець Олександр, — У Бога немає мертвих, у Бога всі живі. Тому місце на кладовищі треба вважати святим в ні в якому разі не можна допускати п’янства чи ще якогось неподобства. Прийти для того, щоб помолитися за близьких нам людей.,
Що робити з тими дарами, що принесли на проводи, нам розповів протоієрей Сергій
— Їжу на могилі не треба лишати. Є люди бідні, які з великим задоволенням візьмуть те пасхальне принесення. Якщо на кладовищі є волонтери, можна через них передати те, що принесли, нашим захисникам на фронт. Зараз в ролі волонтерів багато священиків. Приносити їжу на кладовище лише тільки для того, щоб комусь передати, — сказав протоієрей Сергій з Дніпра.
Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.
Хоча для попів мабуть так, коли попи цілують мощі та кажуть що це добре, можливо для них😎