Як отримати пенсію та соцвиплати під час воєнного стану?

Як отримати пенсію та соцвиплати під час воєнного стану?

Консультує директор Козятинського місцевого центру з надання БВПД Олександр Комар

Попри всі важливі питання, які зараз постають перед нами - важливим залишається і питання соціальних виплат.

Чи збережуться соцвиплати під час війни?

Пенсії

Відео дня

У березні українські пенсіонери точно отримають пенсійні виплати. Про це повідомили в Пенсійному Фонді України (https://www.facebook.com/pfu.gov.ua)

У разі, якщо ви змінили місце проживання, тоді пенсію зможете отримати шляхом банківського переказу на підставі звернення до Пенсійного Фонду. Для цього відкривати рахунок у банку не потрібно.

Інші види соціальних виплат

В Україні допомогу від держави отримували вагітні жінки, потерпілі на виробництві та їхні родини, матері-одиначки, люди з інвалідністю тощо. У Фонді соціального страхування стверджують, що всі виплати будуть обов’язково збережені.

Водночас, маємо повідомити, що строки соціальних виплат можуть бути дещо збільшені. Це пов’язано з тим, що банківські операції та заяви-розрахунки зараз опрацьовуються довше.

Дітям з інвалідністю, яким виповнилося 18 років протягом дії воєнного стану, починаючи з лютого 2022 року, і які не встигли пройти обстеження і отримати висновок медико-соціальної експертизи про встановлення статусу особи з інвалідністю, виплата соціальної допомоги продовжується на період воєнного стану та на один місяць після дати його скасування.

Куди в умовах воєнного стану можна подати заяву про призначення пенсії за віком?

При наявності усіх необхідних документів, для призначення пенсії можна звернутись до будь-якого сервісного центру ПФУ незалежно від регіону. Місце прописки та фактичного проживання для призначення пенсії не мають значення, оскільки Пенсійний фонд володіє Рєстром застрахованих осіб, де зберігається інформація про кожну людину, яка офіційно працювала.

У зв'язку з активними бойовими діями в певних регіонах робота сервісних центрів ПФУ може бути обмежена. Або відомства можуть не працювати зовсім.

Про можливість оформлення пенсії в тому чи іншому відділенні варто заздалегідь уточнити. Контакти сервісних центрів ПФУ у регіонах тут: https://bit.ly/3vXL2B9

Документи, необхідні для призначення пенсії:

  • паспорт,
  • ідентифікаційний код,
  • документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом про очне навчання, військовий квиток та ін.),
  • довідка про заробітну плату за 60 місяців підряд по 30.06.2000 року (за бажанням),
  • реквізити банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк),
  • фотографія для пенсійного посвідчення.

Жінки у разі зміни прізвища надають свідоцтво про шлюб.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі

keyboard_arrow_up