До родин загиблих стали дослухатися Обговорення пройшло в конструктивному руслі

До родин загиблих стали дослухатися Обговорення пройшло в конструктивному руслі
  • Минулої середи в залі засідань Козятинської міської ради відбулося засідання «Ради родин загиблих». На порядок денний було винесено 33 питання, із них 14 не були узгоджені на попередньому засіданні 10-го січня 2025 року.

Відкрила засідання робочої групи голова «Ради родин загиблих» Альона Венжик. Від міської ради були присутні секретар міської ради Ірина Репадо, керуючий справами виконкому Костянтин Марченко, начальник ЖКГ Іван Вовкодав та представники структурних підрозділів міської ради.

Серед неузгоджених питань минулого зібрання з основних були відеофіксація на Алеї пам’яті на площі Героїв Майдану, встановлення пам’ятних хрестів на Алеях Слави на кладовищах, освітлення над збудованим третім блоком Алеї Слави у міському парку, банери воїнів, які загинули після відкриття Алеї Пам’яті на площі. В останьому питанні було відмічено, що ЖКГ  замовило першу партію банерів не відмінної якості. В питанні встановлення бруківки на «Алеях Слави» і на сільських кладовищах було застереження, що не на кожному кладовищі можна покласти бруківку. Наприклад, у Іванківцях Герої російсько-української війни захоронені у різних місцях.

В питанні Вхіду на «Алею Слави» в селі Козятин, заміну прапорів, встановлення флагштоків і знайти електрика для запуску освітлення на добудованому блоці «Алеї Слави» взяв на себе батько загиблого воїна Сергія Білецького Анатолій Білецький.

Відео дня

 Нові банери загиблим воїнам і конструкції до них міська рада планує впоратися до червня місяця цього року. З того, що планується нам відомо. що планується 8 нових конструкцій, які мають поставити у шаховому порядку

 Відеокамеру на «Алеї пам’яті» на площі планують поставити до 1-го березня.

З питань, що винесли на порядок денний 12 лютого, були книга пам’яті Героїв. Рідні мають надати як можна більше інформації про загиблого чи померлого воїна. Така книга пам’яті зберігається у музеї історії нашого міста. В цьому питанні виникла невелика дискусія, адже не у кожного загиблого залишились живими побратими і більше інформації про його бойовий шлях немає звідки взяти.

Розглянули питання транспорту на День пам’яті загиблих воїнів, коли родини відвідують своїх рідних на кладовищах, та поїздку у монастир с. Лішня у Тернопільській області, де встановлюється дошка пам’яті Героям війни з усієї України. Поки у відділі, який курує перевезеннями, « добро з гарантією» дали тільки на День пам’яті загиблих воїнів. За попередньої влади у минулому році рідні робили об’їзд кладовищ за власні кошти.

Узгодили порядок заміни табличок на переіменованих вулицях. Наведення ладу з табличками і контролю за ними покладено на ЖКГ.

Ще є випадки, коли рідні оббивають пороги міської ради і телефонують до «Ради родин загиблих», щоб перейменувати вулицю іменем загиблого воїна, де він проживав до війни.

Після не тривалого обговорення цього питання у «Раді родин загиблих» прийшли до позиції, що загиблих і пропавших безвісті наших земляків може бути більше ніж у нашому місті є вулиць. Навели приклад, що на одній вулиці вже троє загиблих. Тож щоб не надати в цьому питанні прецеденту і нікого не образити, вирішили не перейменовувати вулиці, а залишити назви вулиць, які вони носять на даний час.

Підняли питання під’їзду громадського транспорту до кладовищ і вирішення його питання поклали на начальника ЖКГ Івана Вовкодава.

«Рада родин загиблих» разом з управлінням соціальної політики взяла на себе відповідальність і заключити договір з ФОП Павло Занюк щоб встановити надгробні пам’ятники померлому в лікарні учаснику АТО 8-ми ротацій Геннадію Нюхалову та загиблому Олександру Мартюшеву. В цьому питанні також виникла дискусія, що обоє воїнів вже небесного війська мають родини. Більшістю була підтримана позиція, що Герої не винуваті, що їх могили не доглянуті. Як повідомила Альона Венжик, на «Алеї Слави» вже йде заливка під пам’ятники воїнів в межах виділених коштів міською радою.

Ще голова «Ради родин загиблих» повідомила, що в обласній «Раді родин загиблих» піднімалося питання «петицій», де кожна мати чи дружина вважають, воїн, який віддав своє життя за Україну, повинен мати статус Герой України. Щоб петиція набула законної сили, треба щоб ініціатива петиції надходила від військової частини, де загиблий воїн воював. 

В питанні «Почесний громадянин міста Козятин» також виникла дискусія. Деякі родини вважають, що воїни, які пішли на війну і захищали Україну, мають мати такий звання «Почесний громадянин міста Козятин».

Однією з болючих для родин загиблих тем є те, що наші земляки у більшості не зважають на щоденну загальнодержавну хвилину мовчання. Щоб покращити ситуацію з шаною загиблих воїнів, родини загиблих були готові щоденно виходити на акцію «Зупинись, загальнодержавна хвилина мовчання». Секретар міської ради зателефонувала до дорожньо-патрульної служби і ті пообіцяли, що будуть проводити такі акції на постійній основі.

Вичерпавши порядок денний, родини загиблих були задоволені, що обговорення проходило у конструктивному руслі.

Слідкуйте за новинами Козятина у Telegram.

Коментарі (3)
  • Алла Ильчук

    Міська рада має підтримувати родини військових морально,батьки і жінки завжди знають ,що потрібно їхнім воїнам на війни і допомагають.Батьки  теж причетні до війни.Більшість наших громадян живуть собі в мирі і горя не знають,для них "Хвилина мовчання "це простий звук.
  • Алла Ильчук

    Всі родини наших воїнів потребують моральної підтримки від держави.Родини військових постійно допомагають хлопцям,купляють інструменти,військове знаояддя
  • Микола Крента

    Що казати,хто хотів відзначитись і хоч чим керувати мають,що хотіли,головне все пройшло"конструктивно,всі задоволені.

keyboard_arrow_up